Postkognisyon Geçmişe Gitmek

Postkognisyon Geçmişe Gitmek

Postkognisyon Geçmişe GitmekPostkognisyon Nedir?

Retrokognisyon olarak ta bilinir. Latince kökenli olan kelime “geriye dönük biliş, geçmiş olayları algılayış” anlamlarına gelir. Geçmişte yaşanmış ve geçmiş zaman dilimi içerisinde kalmış; normal yollarla öğrenilmesi mümkün olmayan olayların ruhsal algı ile öğrenilmesidir.

Geçmişte yaşanmış herhangi bir olaya geri dönülebilir mi? Geçmişte yaşanmış bir olay görülebilir mi? Kısacası geçmişe gidilebilir mi? Mevcut imkanlarla şu an için (bilinen) bu mümkün değildir. Ancak ruhsal olaylarda zaman ve mekan kavramlarının madde seviyesinden farklı şekilde işlediği göz önünde bulundurulursa, ruhsal bir yolculuk mümkün.

Kapsam ve Teori Olarak Postkognisyon – Retrokognisyon

Zaman bize göre soyut ve tekrarı mümkün olmayan bir kavramdır. Ancak yaşanılan olaylarda zaman kavramının değişken ve göreceli olduğunu biliyoruz. Sevdiğimiz bir filmin kısa sürede bitmesi, film öncesi reklamların bitmek bilmemesi gibi. Burada zamanı farklı algılamamıza neden olan, zamanın ruhsal yapımıza göre kavrayış yönünden değişken oluşudur. Zamanın herkes için aynı hızda akıp gittiğini söyleyebilir miyiz? Bu ancak herkesin aynı ruhsal frekansla birleşmesi ile mümkün olabilir.

Zamanı bir bütün olarak düşünecek olursak içinde bulunduğumuz boyutta geri dönüşü ve ileri gidişi yani Postkognisyon – Retrokognisyon (Geçmiş) ve Prekognisyon – Premonisyon (Gelecek) mümkün olmayan bir kavram gibi görünür. Algı duyu organlarımızla gerçekleştirildiğinde bunun aksini iddia edemeyiz. Ancak farklı bir bakış açısı yakalayabilmek için şu şekilde düşünelim; Siz bu cümleye kadar gelmeden önce bu cümle gene burada idi.

Sitede yayınlanmadan önce yani bana göre şu an ben bu cümleleri yazıya döküyorum. Bu yazı sizin için şu andan itibaren var, benim için yazdığım anda var oldu, öncesinde bilgi olarak derlenmeyi bekliyordu, onun öncesinde anlamların kelimelerle ifade edilmesini… Bu yazının var olması aslında sadece size göre okuduğunuzda oldu. Bana göre de yazdığım anda…

Geçmişe Gitmek Mümkün mü?

Geçmişe dönülebilir mi? Zamanda geriye gidilebilir mi?

Telepati konusu işlenirken bir ifade çok dikkatimi çekmişti “düşünce enerji gibi sinyaller halinde oluşur ve etrafa yayılır, asla yok olmaz” Buradan yola çıkacak olursak her hareket, her oluş, her düşünce bir enerji ile meydana gelir. Her meydana geliş bir görüntü oluşturur ve asla yok olmaz. Postkognisyon veya Retrokognisyon’un kapsamı bu noktadan itibaren başlar. Geçmişte varolan herşey şu an belki bir karadeliğe dönüşmüş ve bizden milyonlarca ışık yılı uzakta bulunan yıldızların ışıklarını şu an görmemiz gibi farklı yerlerde dalgalanmaya devam etmektedirler.

Teknolojik olarak bu tür görüntüleri elde etmemiz ve veriler haline getirmemiz şu an mümkün değil ancak zaman ve mekanda maddesel sınırları bulunmayan ruh için bu her zaman mümkündür. Prekognisyon konusunda geçmişte henüz yaşanmamış olayları nasıl görebiliyorsak bunun tam tersi geçmişte yaşanmış olaylarda görülebilmektedir. Geçmiş zamanlı enerjilerin farklı yönleriyle etkisini Psişik saldırı türleri konusunu işlerken değinmiştim ayrıntıları o konudan takip edebilirsiniz.

Geçmişe Gitmek İçin Uygulama Postkognisyon Tekniği

Bu ve benzer uygulamaları yapabilmek için belli bir ruhsal derinliğe ulaşabiliyor olmanız gerekir. Ben burada konuyu uzatmamak için kısaca teknikten bahsetmek istiyorum. Siz dilerseniz daha önce yayınlanmış Nasıl transa geçilir çalışmasını ayrıntılı bir şekilde uygulayarak belli bir aşamaya geldikten sonra çalışmayı yapabilirsiniz.

Kendinizi rahat hissedebileceğiniz bir pozisyon alın. İster sırtüstü uzanın ister bağdaş kurun, enerji akışınızı kesintiye uğratmayacak bir duruş olsun.
Derin trans çalışması ile transa geçin. Bilmiyorsanız kısaca; 10 kez derin nefes alıp verin. Bir süre bekleyin. Tekrar 10 kez derin nefes alıp verin. Son nefesinizi daha derin alın ve bedeninizdeki tüm kasları sıkın. Nefesinizi verirken tüm kaslarınızı serbest bırakın. Ruhsal enerjinin akışını izleyin.
Bu aşamadan sonra İmajinasyon ile devam edin. Dünyayı kuşatan ve dünyanın merkezinden etrafına yayılan enerji ile ruhunuzun birleştiğini hayal edin. Bu yoğun enerjiyi içinize çekin.
Üçüncü gözünüze yani alnınızın ortasına odaklanın. Titreştiğini hissettiğinizde devam edin.

Not: İleri seviyeler için, İmajinasyon ve üçüncü göz konusunda yeterince deneyimli olmanız gerekir.

Bir halka şeklinde dışa doğru bir kanal açıldığını düşünün.
İlk denemede kolay olması için sizde ruhsal ve duygusal bir iz bırakan yaşadığınız olay anına gidin.
O anı tüm gerçekliği ile yaşamanız için tam bir trans halinde ve üçüncü gözünüz açık durumda olmanız gerekir.
Yeterince deneyimledikten sonra dünyayı kuşatan ve içinize çektiğiniz enerjiyi tekrar iade edin ve üçüncü gözünüzü kapatın.
Derin bir nefes alın ve adım adım tekrar normal boyuta geri dönün.

Unutmayın Trans halinde dış boyutlar için tümüyle savunmasız kalabilirsiniz. Bu tarz uygulamaları yapmadan önce auranızın ve ruhsal yapınızın yeterince güçlü olduğundan emin olun.

Postkognisyon – Yaşanmış Olaylara Geriye Dönüş Çalışmaları ile Neler Yapılabilir?

Unuttuğunuz bir olayı hatırlamak için kullanılabilir.
Kaybettiğiniz eşyaları bulmak için kullanılabilir.
Aydınlatılması gereken bir olayda bilgi almak için kullanılabilir.
Gelecekle ilgili bağlantı kurmak için kullanılabilir.

 

Postkognisyon Geçmişe Gitmek

www.parapsikoloji.net

29 Nisan 2018

 

Ayrıntılı bilgi edinmek isteyenler aşağıdaki kaynakları tarayabilirler.

Dale, L. A., & White, R. A. (1977) B. Wolman (Ed.), Handbook of Parapsychology (pp. 921-936). New York, NY, US: Van Nostrand Reinhold.
Sidgwick, E. M. (1911). [Review of An Adventure]. Proceedings of the Society for Psychical Research, 25.
Rhine, J. B. (1977). History of experimental studies. In B. B. Wolman (Ed.), Handbook of Parapsychology

 

Postkognisyon Geçmişe Gitmek” Konusu içerisinde geçen tanımlamalar, Kendi tanımlamalarımı ifade eder. Tartışmaya açıktır. Genel geçer olarak kabul edilmeyebilir. 

Son Güncelleme 2 Ağustos 2019 Bukra Tarık Dora

Elif Sude
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 16 YORUM
 1. blank Bayram Canbolat dedi ki:

  Dünyanın dönüş yönüne değil de tam aksine tersi yönüne sürekli hareket ederek dünyanın kendi etrafından dönerek geçmişe yolculuk mümkün müdür ?

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Bunu denemeden bilemezsiniz. Ama şunu test edin dünyanın etrafında dönmenize gerek kalmayacak.

   – Her gün yatmadan önce geriye doğru o gün içerisinde yaşadıklarınızı hızla ayrıntılı bir şekilde zihninizde tekrarlayın. Başlangıçta zor gelebilir zamanla pratik kazanırsınız. İşte o zaman önceki günleri de dahil ederek geriye doğru gidin.

 2. blank özkan SARI dedi ki:

  Tayyi zaman tayyi mekan adlandırılan bir mevzu var İslam dinin dede güncel tabiri cakra lakin vücutta emir alemine bağlı letaifler vardır ornegin kalp bu alemden degil ve nefsin elinde oyuncaktir.Nefsin makamları vardır.Emmare nefs ten sonra kapılar tek tek açılır Nefs Mutmain mertebesine geldiğin de bas parmağınız da ekran gibi gecmis ve geleceği izlersiniz Işık hızı Güneşin dünyaya uzaklığı 150 milyon ışık yılı uzaktadır Güneş ışınları dünyaya 8 dk 8sn de düşer cinler de ayni hiza sahiptir insan düşünce gucu ve hizida Nefs Rizalik makamina geldiğin de surati ve gucu ışık hizin da baslar ve buna Kadri zaman denir

 3. blank Kader dedi ki:

  Geçmişe gidip bir hatamızı düzeltme imkani var mı?

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Bunu yapsanızda kimse bilemeyecek. Bilinçatınızda değiştirebilirsiniz ama başakalarının hayatını da etkileyecek bir değişim çok fazla etkileşime neden olacağı için ne kadar mümkün olabilir?

   1. blank Kader dedi ki:

    Peki ben nasil geçmişe gidebilirim. Belli bir ruhsal olgunluğa nasıl erişebilirim.

    1. blank Elif Sude dedi ki:

     Konuda bulunan tekniği uygulayabilirsiniz. Buna ek olarak ihtiyacınız olan tüm bilgiler için konuda bakmanız gereken linkler renkli olarak belirtilmektedir.

 4. blank tarık dedi ki:

  Geçmişe gidip yaptığımız bir hatayı düzeltmek mümkün mü

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Madde seviyesine yansımayan bir düzeltme olabilir. (Bilinçaltı, ruhsal veya zihinsel) Madde seviyesine yansıyacak bir düzeltme mümkün olabilir mi? Bilinen bilimsel gerçeklere göre değil. Bilinen bilim ötesinde geçmişte yapılacak bir düzeltme bağlantılı herkesi etkiler. Değişim çok hızlı olacağı için kimse hatırlamaz, bilincin açık olması zaman kavramının ötesine geçmek demektir. Işık hızının ötesinde bir hızla ama algılanabilir bir şuurla müdahale… Şu ana kadar bu seviyede bir şuur duymadım. Tüm sistemin etkileneceği değişiklikler sistemi bütün olarak görmek demektir. Suya düşen damlayı jüpiterden görmek ama düştüğü anda ortaya çıkan dalgaları da o anda izleyebilmek.

 5. blank gizem dedi ki:

  kendi doğumunuzdan önce bir zamana gidilebilir mi ? bu benim en büyük hayalim

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Ruhsal bağlantının devam ettiği noktaya kadar gidilebilir ancak bunu yapabilmek için insanın ruhsal yönden nasıl bir noktaya gelmesi gerektiğini tahmin edebilirsiniz sanırım.

   1. blank Bb dedi ki:

    Misal 1936 yılı Ağustos ayı kadar geriye gitmek mümkün mü

    1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

     Zamanda geriye gidişi bir kaç grupta ele almak gerekir. Bir insanın dünya boyutuna geldiği andan itibaren yaşamı sona erinceye kadar ki süreç kendi zaman boyutu ile ilgilidir. Görülen, hissedilen, işitilen ve algılanan herşey hafızaya kaydedildiği için daha önce yaşanmış bir ana kolayca geri gidilebilir. Ancak geniş anlamda bireyin kendi zaman boyutu dışında herkesi ilgilendiren zamanda geriye gidiş farklı bir konudur. 1936 yılını yaşamış birinin geçmişe gitmesi ile bu yılı yaşamamış birinin geçmişe gitmesi aynı şey değildir.

   2. blank anonim dedi ki:

    peki siz hiç denediniz mi gercekten oluyo mu

    1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

     Cevap metninde yaptığım açıklamayı kastediyorsanız bu zor bir çalışma değil, herkes yapabilir. Derin trans çalışması, bilinçli rüya, imajinasyon veya bunları yapamıyorsanız bir hipnotizör aracılığı ile de yapabilirsiniz.

 6. blank klarion dedi ki:

  guzel. konuya bakis acinizi begendim. teknik icin tesekkurler. ileride gunumuzde mumkun olmayan cok seyin mumkun olacagina inaniyorum. gecmis ve gelecek arasinda kopruler kurulabilir

error: Korumalı İçerik!

Parapsikoloji.Net sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et