Next – Prekognisyon Konulu Film

Next - Prekognisyon Konulu Film

Next – Prekognisyon Konulu Film

Next, Şu ana kadar izlediğim filmler arasında ruhsal kabiliyetleri konu alan en iyi yapımlardan biri diyebilirim. Konu, filmin izlenebilirliğini artırmak için yer yer efektlerle abartılmış olsa da özellikle doğuştan premonisyon (önsezi) ve prekognisyon (öngörü) yani olacakları ve yaşanacakları önceden gören ve sezen psişiklerin izlemelerini tavsiye ederim.

Olacak olayların önceden nasıl görüldüğüne ve olayların gidişatına nasıl etki yapılabildiğine (Olasılıklara müdahale) dair ayrıntılar, filmi sıkıcı hale getirmeden işlenmiş. Genelde bu tarz yapımlarda bu denli ayrıntıları bulmak güçtür. Bu tür konular daha çok “korku” ve “gerilim” filmlerinde işlendiği için asıl üzerinde durulması gereken ayrıntılar “korku ve gerilime” feda edilir. Bu filmi destekleyen temel unsur “romantizm” olarak belirlenmiş.

Filmi izlediğiniz de “Korkutmadan da bu konuları aktarabilen usta insanlar varmış”, “filmin konusu üzerinde ciddi araştırma yapılmış, ne yapmaları gerektiğini bilen insanlar tarafından yazılmış ve çevrilmiş” diyebiliyorsunuz.

Next - Prekognisyon Konulu Film Parapsikoloji, olacak olayları görme, prekognisyon konulu film

Eğer kısmen de olsa sizde benzer kabiliyetler varsa film sizin için çok daha çekici bir hale gelecektir. Açıklayamadığınız, neyin nasıl olduğunu bilemediğiniz bazı ayrıntılara, filmi izlediğinizde cevap bulabileceksiniz.

Filmdeki bazı ayrıntıları kaçırmamanız için mümkünse önce yalnız izlemeye çalışın. Çünkü ruhsal kabiliyeti olmayan insanların dikkat edecekleri ayrıntılarla sizin dikkat edeceğiniz ayrıntılar aynı olmayacaktır.

Next – Prekognisyon İçerikli Filmin Konusu

Next - Prekognisyon Konulu Film Parapsikoloji, olacak olayları görme, prekognisyon konulu film

Filmin ana konusu doğuştan “Prekognisyon” yani “öngörü” yeteneği olan insanların yaşamları. Filmi etkileyici kılmak için FBI, nükleer tehditler, terörizm, geniş çapta bir felaketi önleme ve romantizm gibi unsurlar eklenmiş.

Filmin en güzel yanlarından biri, mevcut teknolojik imkanlar yetersiz kaldığında, insanın ruhsal kabiliyetlerinden de yararlanılabileceği, “doğuştan ruhsal kabiliyetleri olan insanların incitilmeden ve bir kobay faresine çevrilmeden” de yapılabileceği üzerinde durulması. Ve bu konu filmin geneline romantizm ve dramatik sahnelerle birlikte ustalıkla yayılmış. Birçok kişi filmin genelini zihninde bütünleştirerek analiz ettiğinde neden bu insanların gizlenmek zorunda kaldıklarını daha iyi anlayacaklardır. Bu yönde bir de mesaj verilmiş, “Tamam, haklısınız. Ama, imkanlar yetersiz kaldığında size de ihtiyacımız var

Next - Prekognisyon Konulu Film Parapsikoloji, olacak olayları görme, prekognisyon konulu film

Dünyaya yön vermeye çalışan güçlerin, “Ruhsal kabiliyeti olan insanları kullanmak amacıyla deneylerde nasıl yıprattıkları” konusu filmde; doğuştan prekognisyon yeteneğine sahip olan ama bu yeteneğini nasıl kullandığını tam olarak bilemeyen, filmin yapımcılığını da üstlenen Nicolas Cage (Cris) tarafından “neden ruhsal özelliklerini gizlemek zorunda kaldığını” dile getirmek amacıyla abartılmadan yansıtılmış.

Film bir romandan uyarlanmış ancak benzer şekilde gerçek hayatta ruhsal kabiliyetleri nedeniyle laboratuvar ortamına hapsedilme korkusu yaşadığı için bu özelliklerini gizlemek zorunda kalan insanlara vurgu yapılmaya çalışıyor. Doğal olarak her zaman olduğu gibi film yapımcılarının, “her konuda güçlüyüz, tüm imkanları değerlendirebiliriz” mesajları da bulunuyor.

Film adının “Precognition” yerine “Next” olarak belirlenmesi daha çok aksiyonu çağrıştırması için yapılmış olabilir ancak bu alana ilgi duyanlar için, film güncelliğini yitirdiğinde, filmin tekrar keşfedilmesini zorlaştırmış.

Filmi, Telekinezi.com forum sayfaları üzerinde bir arkadaşın, film önerileri başlığı altında dile getirmesi ile izleme imkanı bulabildik. Teşekkürler Mysticforce

Next – Prekognisyon Konulu Filmin Fragmanı

Oyuncular

Nicolas Cage, Julianne Moore, Jessica Biel

Orijinal Adı: Next

Filmin Bütçesi: 45 Milyon $ Gişe Hasılatı: 76 Milyon $

Senaryo: “The Golden Man” – “Altın Adam” Romanı (Philip Dick)

İşlenen Ruhsal Kabiliyet: Prekognisyon (Öngörü – Bir olayı veya olasılıkları yaşanmadan önce görmek)

Yapım Tarihi: 2007 (Tarih sizi yanıltmasın tüm imkanlar kullanılmış)

Yönetmen: Lee Tamahori

Müzik: Mark Isham

Yapımcı: Nicolas Cage

Süre: 1:36

Filmin ana teması olan Prekognisyon “Öngörü” ile ilgili makaleler

Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları

Ruhsal Güçler ve Yaşanan Sorunlar (Doğuştan Gelen ve Sonradan Kazanılan Ruhsal Güçler)

Prekognisyon (Öngörü) Gelecekte Olacak Olayları Görme

Premonisyon (Öncesi) Gelecekteki Olayları Hissetme

Son Güncelleme 20 Ekim 2020 Emr

Emr
“İnsan ruhunu yitirmediği sürece yapamayacağı şeyler sınırlıdır AMA sınıra ulaşmak için vazgeçmesi gerekenleri terkedemeyecek kadar da bencil, tembel ve egoisttir”
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. blank biri işte dedi ki:

    Vayyy senin yazılarını incelerken rastladım güzel izliğcem bu gün belki bazı yönlerden yardımı dokunur.

error: Korumalı İçerik!

Parapsikoloji.Net sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et