Psişik İnsanların Özellikleri ve Ruh Halleri

– Psişiklerin genel özellikleri
– Psişik özelliklere sahip insanların gruplandırılması
– Psişik olduğunuzu nasıl anlayabilirsiniz
– Psişik yetenek belirtileri nelerdir
– Psişiklerin ruh halleri
– Psişikler neler yapmalı, nasıl yaşamalı ve nelere dikkat etmeli?

Psişik İnsanların Özellikleri ve Ruh Halleri, Psişik İnsanların Özellikleri

Psişik İnsanların Özellikleri ve Ruh Halleri

Psişik insanların özellikleri nelerdir? Psişik olduğunuzu nasıl anlayabilirsiniz? Sayfada okuyacaklarınızın büyük kısmı sizde bulunuyorsa siz bir psişiksiniz demektir. Maddeler halinde sıraladığım özellikleri psişik testi olarak kullanabilirsiniz.

Psişik insanlar, dünyada dolaşan hüzünlü bulutlar gibidirler. Psişikler, herşeyden nem kapıp yağmur yüklenirler ama ne yapacaklarını bilmedikleri için bir türlü yağamazlar. Yalnız ve garip bir ruh hali içerisinde kendilerini evrenin bilinmeyen bir köşesinden dünyaya atılmış ve dünyaya ait olmayan, dünyaya bir türlü uyum sağlayamayan canlılar gibi görürler. İçlerinde hep bir şeyler yapma dürtüsü vardır, bir şeyler yapmaları gerektiğini hissederler ama ne yapmaları gerektiğini bir türlü bulamazlar. Herkes derin uykuda iken onlar çoğu zaman bir köşede mahzun bir bekleyiş içerisinde neyi beklediklerini dahi bilmeden öylece kalırlar.

Evet ne zaman içindeki cevherden habersiz bir psişik görsem hep bu duygulara kapılırım. Uzun zamandır bu konu hakkında yazmak istiyordum. Nasip bu güneymiş. Yazıyı birkaç bölümden oluşturarak mümkün olduğunca ayrıntılara girmek istiyorum çünkü bana göre çok önemli bir konu. Psişiklerin özellikleri nelerdir? Psişiklerin ruh halleri, Psişik özelliklere sahip insanlar ne yapmalı, nasıl yaşamalı ve nelere dikkat etmeliler?

Psişiklerin Özellikleri Nelerdir?

Psişikleri Nasıl Tanıyabiliriz?

Eğer parapsikoloji ve alt alanları hakkında az çok bilginiz varsa, ruhsal sezgilere sahipseniz yani karşınızda gördüğünüz bir insanın ruh halini hemen anlayabiliyorsanız psişikleri kolayca tespit edebilirsiniz. Birçoğu kendi özelliklerinin farkında olmadığı için topluma adapte olamazlar ve yaşadıkları adaptasyon sorunları nedeni ile psikolojik sorunlarla boğuşmak zorunda kalırlar. Diğer insanlara göre sezgileri ve ruhsal algıları daha derin ve yoğun olduğu için insanlardan uzak bir yaşam sürmeyi; bu mümkün değilse onlara ayak uydurma numarası yapmayı tercih ederler. Öyle görünürler ama öyle değildirler. Hep içlerinde farklı olma duygusu barınır.

Psişik özelliklere sahip insanları üç bölüme ayırabiliriz

1- Sahip olduğu özelliklerin farkında ve bunları keşfetmeye çalışan, öğrendikleri ile kendisi ile uyum içerisinde olan Psişikler.

2- Sahip oldukları içsel dürtülerle araştırırlar ve öğrendikleri ile kendilerini geliştirmeye çalışırlar. Kendilerinde farklı olan bir şeylerin olduğunun bilincindedirler. Olumlu aile içi iletişim ve çevre ile fazla sorun yaşamadan bu sürecin içerisine girerler.

3- Sahip oldukları özelliklerin farkında olmadıkları için ne yapacaklarını bilmeyen, bilmedikleri için de yaşama bir türlü uyum sağlayamayan Psişikler. Bu gurupta yer alanlar sadece içsel dürtülerle bir şeylerin varolduğunun farkındadırlar ama ne yapacaklarını bilemezler. Aile içi iletişimleri genellikle sorunludur veya bir birey olarak farklı bir yeri yoktur. Kompleks sahibi olmaları için gerekli olumsuz çevre faktörleri ile iç içedirler.

Tüm gruplarda yer alanlar psişikler için belirleyici temel unsurlar doğum anında aldıkları astrolojik etkiler, aile içi iletişim, eğitim ve çevre faktörleridir. Doğum anında alınan etkileri araştırmak için Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları linkine bakabilirsiniz.

Psişik testi Psişik olduğunuzu nasıl anlayabilirsiniz Psişik Olduğumu Nasıl Anlayabilirim

Psişiklerin Genel Özellikleri

Bir Psişik misiniz? Psişik Olduğunuzu Nasıl Anlayabilirsiniz? Psişik İnsan Ne Demek?

İşte Psişik Yetenek Testi Eğer bu özellikler sizde varsa siz de bir psişik olabilirsiniz.

Psişik insanların sahip olduğu genel özellikler. Psişik insanlar ruhsal algıları doğuştan gelişmiş insanlardır. Eğer baskı altında yetişmiş veya ruhsal özellikleri baskılanmamışsa diğer insanlardan kendilerini farklı kılan bazı özelliklere sahip olduklarını anlayabilirler.

Psişik Güç Belirtileri Psişik Yetenek Belirtileri Nelerdir?

Ruhsal yönden hassas insanlardır. Duygusal yönleri ağır basar. Alınan bazı astrolojik etkilerle sert bir yapıya sahip olanlar da olabilir ancak bunlar henüz kendilerini keşfedememişlerse kompleksleri bu sert yönlerini bastırır.

Diğer insanlara karşı kırıcı değillerdir. Yapıları gereği aniden sinirlenip kırıcı olsalar da ruhsal hassasiyetlerinden dolayı karşı tarafın hislerini algılayıp pişmanlık duyarlar.

Birçoğu genel bir alıcı gibidirler. Bulundukları ortamdaki enerjiyi algılayabilirler. Negatif etkilere sahip enerjilerin yoğun olduğu ortamlardan çok rahatsız olurlar ve bir an önce oradan uzaklaşmak isterler. Pozitif enerjinin yoğun olduğu yerlerde ise kendilerini çok iyi hissederler. Bu özellik tüm insanlarda olsa da Psişiklerde bu durum daha yoğun yaşanır.

Psişikler, Yüksel Algılara Sahiptirler

Gördükleri insanların ruhsal enerjilerini algılayabilirler. Henüz onlarla konuşmadan nasıl insanlar olduklarını anlayabilirler. Pozitif ve negatif enerjilerinin yoğunluğuna göre onlara yakın veya uzak dururlar. Hoşlanmadıkları insanlarla kendilerini zorlasalar da bu zorlama kendilerinin enerji harcamalarına neden olacağı için uzun süre birlikte olamazlar çünkü bu zorlama enerjilerini düşürür.

Psişiklerin genelinde Rüyalar yoğun ve nettir. Geçmiş ve gelecek ile ilgili gördükleri rüyalar genelde canlıdır. Rüyaları geçmişte yaşanmış bir olayla veya ileride yaşanması muhtemel olaylarla ilgili ipuçları verir.

Psişiklerin Altıncı hisleri güçlüdür. Birisi aramadan önce arayacak kişinin ismi aklına gelir veya zihninde onunla ilgili bir hatıra canlanır. Kapı çalınmadan önce kapının çalınacağını hisseder. Bir arkadaşı ile karşılaşmadan önce onu hatırlar. Biri ölmeden önce O’nun öleceğini hisseder veya görür, iyi bir haber alacağında içi mutlulukla dolar. Kötü bir haber alacağında içi sıkılır.

Şans Oyunlarında Tahminleri Çıkar. Maddi kazanca yönelmez ve bu konuda kendilerini zorlamazlarsa, Borsa, forex, yatırımlar, at yarışları veya şans oyunlarında içlerine doğanlar çıkabilir. Maçların sonuçları ile ilgili hisleri bilinçli bir şekilde yönlendirmeye çalışmazlarsa tahmin ettikleri sonuçlar genelde çıkar. Eğer özellikleri körelmemiş ve baskılanmamışsa sonuçlar genellikle tutarlıdır. Ancak kendilerini kazanmaya adapte ettiklerinde, hisleri karışır ve bilinçli yönlendirme nedeni ile başarısız olurlar.

Psişiklerin Ruhsal Enerjileri Etkilenebilir

Ruhsal Enerjileri Çabuk Etkilenir. Enerji alışverişleri fazla olduğu için enerji verdiklerinde güçsüz, negatif enerji aldıklarında gergin ve halsiz, pozitif enerji aldıklarında ise aşırı neşeli olabilirler. Eğer biriken negatif ve olumsuz enerjileri deşarj etmeyi bilmiyor ve deşarj olamıyorlarsa doğal bir deşarj mekanizması devreye girer ve bilmedikleri nedenlerden dolayı ağlamaya başlarlar. Rahatlamaları için bu gereklidir. Bu ağlama krizleri onlar için oldukça önemlidir, engellenmemelidir. (Yapılması gerekenler için Negatif Saldırılardan Korunma Yolları konusuna bakabilirsiniz)

Belirgin Yetenekleri Olabilir. Bazı psişiklerin durugörü, duruişiti, telekinezi, telepati, prekognisyon (öngörü), premonisyon (önsezi), postkognisyon (geçmişe gitme), ruhsal şifa, radyestezi ve parapsikolojinin diğer alt alanlarında belirtilen özellikleri belirgindir. Farkında olmadan elektronik aletleri bozabilirler, radyo sinyalleri bozulabilir, işitme cihazları çalışmayabilir, metalleri çekebilirler, insanların zihinlerinden geçenleri bilebilirler. Bazılarında bu özelliklerin birkaçı birden bulunabilir.

Madde Ötesi Varlıkları Görebilirler. Bu görüntülere seslerde eşlik edebilir. Üçüncü gözleri açık olabilir. Bu durum duyu dışı algılarının belli zamanlarda ve mekanlarda veya yaşadıkları olaylar sonrası aktif olması ile ilgili olabilir. Bu etkilere astrolojik etkilerde dahildir. Gezegenlerin ve ayın etkileri bu özelliklerin ortaya çıkmasına neden olabilir.

Güçlü Doğa Olaylarından Etkilenirler. Dolunay gibi yüksek enerjilerin ortaya çıktığı zamanlarda, deprem öncesinde veya kötü bir olay olmadan önce huzursuz olabilirler. Uyumakta zorluk yaşayabilirler.

Psişiklerin Ruh Halleri

Özelliklerinin farkında olanlar kendilerini geliştirme imkanı bulmuşlarsa hem madde hem de madde ötesi hakkında ayrıntılı bilgi sahibi oldukları için daha rahat ve huzurlu bir yaşam sürebilirler. Çünkü ne yapmaları gerektiğini öğrenmişlerdir. Bu kategoride yer alanlar ya kendilerine bir rehber bulmuşlardır veya araştırma yaparak bilgi sahibi olmuşlardır.

Bir çoğunun ruh hali belirsiz geliş gidişler sergileyebilir. Bunun en büyük nedeni ise neyin neden ve nasıl olduğu hakkında fikir sahibi olmadıkları için denizde sürüklenen sandal gibidirler. Kendilerini iyi hissettiklerinde neden iyi hissettiklerini bilmezler veya kendilerini kötü hissettiklerinde neden kötü hissettiklerini bilmezler. Ancak şu an okuyanlar gibi bilgi sahibi olduklarında nedenler ve sonuçlar hakkında fikir sahibi olmaya başlarlar. Bilmek ve sebep sonuç ilişkisi kurmaya başlamak bu kategoride yer alan Psişikler için zihinlerindeki soru işaretlerinin birçoğunun giderilmesinin verdiği rahatlama ile kendilerini daha iyi hissetmelerine neden olur.

Psişik özellikler sadece telepati, telekinezi veya duru görü yeteneği ile ilgili değildir. Yüksek ruhsal hassasiyetleri nedeni ile her şeyi hissetmeleri de onları psişik yapar. Bu kategoride yer alanların özellikleri madde ve olaylar üzerinde etkili olmadığı için anlamak daha güç olabilir. Derin sessizlik ve yalnızlık içerisinde bulunanlar genelde bu grupta olanlardır.

Yeterli bilgiye sahip olmayanların büyük kısmı yaşadıkları sorunları sadece kendilerinin yaşadıklarını düşünürler. Bu düşünceler onların dünyada benzersiz ve yalnız olduklarını düşünmelerine neden olabilir. Hangi özelliğe sahip olursanız olun, yalnız olmadığınızı ve benzer durumda olan çok sayıda insan olduğunu bilmeniz gerekir.
Psişik yetenekleri geliştirmek için yapılması gerekenler

Psişik Özelliklere Sahip İnsanlar Neler Yapmalı?

Psişik yeteneklerinizi geliştirmek için neler yapmanız gerekir?

Bilgi Edinin ve Öğrenin: Herşeyden önce parapsikoloji ile ilgili derin bir araştırma yapmaları gerekir. Parapsikolojinin alt dalları nelerdir, parapsikoloji nelerle ilgilenir, İnsanın ruhsal özellikleri nelerdir… Sitemizde temel bilgi edinmek için yeterli bilgi mevcut ancak bununla yetinmeyip kendilerine hitap eden farklı kaynaklardan da yararlanarak kendilerini tanımaya çalışmalıdırlar.

Kendinizi Tanıyın: Tanımaya öncelikle doğum haritanızı çıkarmakla başlayabilirsiniz. Bu konu da arkadaşlar da size yardımcı olacaklardır. Kimsiniz? Hangi özelliklere sahipsiniz? Anlam veremediğiniz özelliklerin kökenleri nelerdir? Bu konular hakkında detaylı bir araştırma yapın. Bu konuda Astroloji Linki altındaki konulardan yararlanabilirsiniz.

Psişik Özelliklerinizi Kontrol Altına Almaya Çalışın: Sahip olduğunuz özelliklerin neler olduğunu öğrendiğinizde belirgin olan özellikleriniz sizin kontrolünüz dışında ortaya çıkıyorsa onları kontrol altına almaya çalışın.

Diğer Psişiklerle Tanışmaya Çalışın

Benzer Özelliklere Sahip İnsanlarla Tanışmaya Çalışın: Burası gibi platformlar aracılığı ile benzer durumda olan insanlarla bilgi alışverişinde bulunun. Bu sizin yalnız olmadığınızı görmeniz ve benzer sorunları yaşayan, benzer özellikleri taşıyan çok sayıda insan olduğunu görmeniz ve kendinizi daha iyi hissetmeniz açısından son derece önemlidir. (Kimseye anne adınızı, adresinizi, gerçek kimlik bilgilerinizi vermeyin. Gerçek yaşamda kimseyle tanışmak zorunda değilsiniz. Bu konuda çıkar sağlamak isteyen çok sayıda insan olduğunu unutmayın)

Etkinliklere Katılın: Eğer çevrenizde benzer konularda etkinlikler düzenleniyorsa bu etkinliklere katılmaya çalışın. Kendinizi keşfetmek için fırsatları değerlendirmeye çalışın.

Sahip Olduğunuz Özellikler Sizi Rahatsız Ediyorsa: Korku, endişe, gerginlik ve stres kaynağı olan özelliklerinizi ayrıntılı bir şekilde araştırın. Neden ve sonuçları hakkında bilgi sahibi olmaya çalışın. Bu özelliklerden kurtulmak için olmadık yollara başvurmayın.

Özelliklerinizi Öncelikle Kendiniz Kontrol Altına Almaya Çalışın: Öğrenin, geliştirmeye ve kontrol altına almaya çalışın. Unutmayın hiç kimse sizi sizden daha iyi tanıyamaz. Daha iyi olmak için başkasına teslim edeceğiniz benliğiniz ve ruhunuz çoğunlukla çıkar için kullanılabilir. Önceliği kendinize verin. Öğrenmek ve bilgi sahibi olmak en büyük hazinedir. Kolay olan hiçbir şey kesin çözüm sunmayabilir. Derin trans, oto hipnoz, nefes egzersizleri ve tekniklerini öğrenmeye çalışın.

İnancınızı Yaşayın: Eğer dini inancınız varsa tüm gereklerini yerine getirmeye çalışın. İnancınızın sağlam ve yaşanır olması size muhteşem bir manevi kalkan sunacaktır. Eğer inancınız yoksa veya zayıfsa aura hakkında bilgi sahibi olun. Auranızın ve ruhsal enerjinizin güçlü olması çok önemlidir. Çünkü sizi zayıflatan etkenler ilk olarak auranızdan yani dış manyetik alanınızdan geçer.

Psişikler Nasıl Yaşamalı ve Nelere Dikkat Etmeli

Psişiklerin yaşamları ancak kendileri ile ruhsal bütünlük sağladıklarında normale dönebilir. Bu evreye kadar kendinizle barışık olmakta sorun yaşayabilirsiniz. Arayışınız bilgi edinmek, kendinize yönelmek ve kendinizi keşifle birlikte ruhsal bütünlükle sağlıklı ve huzurlu bir yaşama kavuşabilir.

Bazı psişik özelliklere sahip insanlar yoğun ruhsal hassasiyetlerinden dolayı diğer insanlarla tam olarak uyum içerisinde yaşayamayabilirler. Eğer imkanları varsa doğa ile iç içe bir yaşam sürmeleri huzursuz ve mutsuz bir yaşam sürmelerinden daha iyidir.

Eğer bu evrede ruhsal bütünlüklerini sağlayabilir ve diğer insanlara verebilecekleri bir şeyler olduğuna inanırlarsa o zaman diğer insanlarla birlikte yaşayabilirler. Ama o zamana kadar kendilerini keşfetmeleri, psişik özellikleri ve yaşadıkları sorunlar hakkında detaylı bilgi sahibi olmaları oldukça önemlidir.

Uzmanların Görüşlerine Başvurun

Gerekirse bu konular hakkında bilgi sahibi olan parapsikolog, psikolog, medyum ve şamanlarla görüşebilirler. Kiminle görüşürseniz görüşün mevcut ruhsal bütünlüğünüze zarar vermeyeceğine emin olduğunuz insanlarla görüşmeye dikkat edin. Yanında bulunduğunuzda kendinizi iyi hissetmediğiniz insanlarla görüşmeyin. (Varlıkların etkisi altında kalanlar müstesna)

Sağlıklı beslenmek sizin için çok önemli. Hazır gıdalardan ve sağlıksız ürünlerden uzak durmaya çalışın. Enerjinizi düşüren besinleri tespit edin ve onlardan uzak durun.

Gelişiminize katkı sağlamayacak olan tüm stresli ortamlardan, enerjinizi düşüren insanlardan ve yerlerden mecbur olmadıkça uzak durmaya çalışın.

Sizi anlamayanlara ve anlamayacağınızı düşündüğünüz insanlara hiçbir şey anlatmak zorunda değilsiniz. Sahip olduğunuz özelliklerle ilgili herkesle herşeyi paylaşmayın. Paylaşımlarınız sadece sahip olduğunuz özelliklerin farkında olan insanlarla olmalı.

Enerjinizi sık sık deşarj etmeye çalışın. İhtiyacınız olursa kendinizi pozitif enerjilerle şarj etmeye çalışın. Doğal ortamlarda doğa ile başbaşa kalmaya çalışın. Eğer yalnız kalma ihtiyacı hissederseniz bir süre yalnız kalmaya çalışın.

Unutmayın siz bu dünyanın tanınmayan, bilinmeyen ve içindeki gizemleri çözülmeyi bekleyen nadide insanlardansınız. Kendinizi tanıyın ve hayata sunun ki varlığınız kıymet bulsun.

Faydalanabileceğiniz bazı konu başlıkları

Paranormal Kişilikler ve Sosyal Normlara Sığmayan Yaşamlar

Psişik Güçler Nasıl Geliştirilir?

Aşağıda vereceğim konu başlıklarına bakarak sahip olduğunuz yetenekler hakkında bilgi sahibi olup psişik yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz.

1- Psişik Nedir,

2- Psişik Saldırı Nedir, Nasıl yapılır, Nasıl Etkiler

3- Psişik Saldırı Türleri ve Etkileri

4- Psişik Saldırılardan Korunma Yolları

Konuyla İlgili Diğer Makaleler

1- Ruhsal Gelişimde Yalnız ve Etkisi

2- Ruhsal Gelişimde Açlık ve Ruhun Yükselişi

3- Ruhsal Güçleri Geliştirme Yöntem ve Teknikleri

.. ve Diğerleri

Ruhsal Gelişim İçin Bilinmesi Gerekenler

 

Psişik İnsanların Özellikleri ve Ruh Halleri

www.parapsikoloji.net

18 Ağustos 2018

Psişik İnsanların Özellikleri ve Ruh Halleri” Konusu içerisinde geçen tanımlamalar, Kendi tanımlamalarımı ifade eder. Tartışmaya açıktır. Genel geçer olarak kabul edilmeyebilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 180 YORUM
 1. blank Buse G. dedi ki:

  Merhaba. Açık söylemek gerekirse bu tür psişiksel ve ruhani şeylere inandığımı pek söyleyemem. Ama son zamanlarda bazı değişiklikler fark ettim kendimde. Ne olduğunu araştırayım derken bu sayfaya denk geldim. Psişiklerin özellikleriyle ilgili dediğiniz çoğu şeyi taşıyorum. Ekstradan son zamanlarda çok gerçekçi ve anormal rüyalar görüyorum. Belki gün içinde bilinçaltıma giren şeylerin karışımıdır diye düşündüm ama yazınızı okuduktan sonra şu an pek de emin olamadım. Ne olduğu hakkında beni aydınlatabilir misiniz?

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Merhaba. Diğer soruda bir konuya link vermiştim o konuyu incelediğinizde sorunuzun cevabını büyük oranda bulacaksınız. Astrolojik etkilere göre zaman zaman bazı değişimler olur siz o değişim dönemine denk gelmiş olabilirsiniz. Özellikle Neptün’le ilgili açılarda rüyalar daha gerçekçi ve yoğun olmaya başlar.

 2. blank Nur dedi ki:

  Merhaba, benim 6.hissim yüksek ve ben geceleri uyku halinde yatakta oturup konuşuyorum ve sabah uyandığımda hiç bir şey hatırlamıyorum. Ablam biriyle konuştuğumu düşünmüş. Balık burcuyum Doğum haritasından ruhsal yeteneklerime baktım, önsezi, medyum gibi özellikler vardı. Ama bu kendi kendimi kandırmam mı yoksa psişikle bir ilgisi var mı çözemedim.

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Merhaba. Doğum haritanızda etki almışsanız onlarla ilgilidir.

 3. blank Gökben56 dedi ki:

  Merhaba . Geçen günlerde doğum haritamı yorumlattım ve psişik olduğumu oradan öğrendim . Tam anlamıyla hangi alanda olduğunu anlayamıyorum ama maddesel değil de ruhsal olduğunu hissediyorum . Enerji ve hisleri duyumsayabiliyorum. İnsanlarla iç içe olduğumda Ruh hali dalgalalanmalarını cok sık yaşıyorum . 2 yıl önce hiç sebebi olmadığı halde kalp atağı geçirdim doktorlarda sebebini söyleyemedi ( bu arada bende tıpçıyım konunun içindeyim ) O olaydan sonra da kişiliğim değişti . Saldırıdan bahsettiğiniz yazınızı okudum onunla ilgili olabilir mi diye düşünüyorum. Ayrıca Tam olarak hangi alanda yeteneğim olduğunu ve bunu kontrol etmeyi nasıl öğrenebilirim ?

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   (Başka bir tıbbi sorununuz olmadığına emin olduğunuzu varsayarak yazıyorum)
   Merhaba. Geçmiş olsun. Dalgalanma yaşamanız çok doğal çünkü karşılaştığınız her insanın ruhsal enerjisi ile muhatap olursunuz. Her enerji kaynağından dolayı kendine has etkiler barındırır. Her gün kendinizi deşarj etmeniz gerekir. Veya bu özelliğinize uygun bir meslek alanı seçmelisiniz.

   Yaşadığınız rahatsızlığa benzer rahatsızlık yaşayanlar var ancak düşüncenizi o noktaya odaklamadan araştırmanız daha iyi olur.
   Şu an dikkat etmeniz gereken nokta enerjinizi dengelemeyi öğrenmek. Olumsuz enerjiler yoğunluk kazandığınızda size zarar verebilecek seviyeye gelebilir.

   Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları konusundan ruhsal yeteneklerinizin ayrıntılı bilgilerine ulaşabilirsiniz.

   Ruhsal Güçleri Geliştirme Yöntem ve Teknikleri konusunda kontrol mekanizmasını geliştirmek için neler yapmanız gerektiği anlatılmakta oraya bakabilirsiniz.

   Tekrar geçmiş olsun.

 4. blank Yeliz dedi ki:

  Yalnız kalmayı istemek normal mi?

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Psişik özelliklere sahip insanların çoğu için normal diyebiliriz.

 5. blank Ceyda dedi ki:

  Merhabalar, size psişiklik hakkında danışmak ve yardım istemek için ulaşabileceğim mail hesabı gibi bir yer var mı acaba?

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Merhaba, buradan ulaşabilirsiniz buyurun. Özel bir durumsa mail adresinize yazarız.

   1. blank Ceyda dedi ki:

    Ben çok uzun zamandır kafamın içinde sorularla boğuşuyorum. Sürekli ne olduğunu açıklayamadığım bir şeyler yapma isteği, bir şeyleri değiştirme isteğiyle boğuşuyorum. Ne yapmak istediğimi bulsam veya açıklayabilsem harekete geçicem ama ne olduğunu bile bilmiyorum. Geceleri uyuyamayıp neden olduğunu bile bilmeden gökyüzünü izlemeye çıkıyorum ve zaman zaman da sebepsizce gülme veya ağlama krizlerine giriyorum.Ayrıca bir futbol taraftarı olarak ertesi günkü maçın gidişatını rüyamda gördüğüm oldu ve ertesi gün maçta da birebir aynı şey oldu ve derbi maçındaki golü de maç sabahı birebir anlatmıştım tahmin etmeye çalışsam tutturamazdım ama o anlatım kendiliğinden döküldü. Daha yazamadığım birçok şey var. Bir gece aniden tam olarak ne olduğunu bile bilmediğim psişiklik geldi aklıma ve araştırmaya başladım daha sonra sizin makalenize denk geldim ve kafamdaki neredeyse her şeyin burada yazdığını gördüm. Ayrıca o fark ettiğim günden beri sürekli başım ağrıyor ve iki kez de kafamdan geçirdiğim şeyler gün içinde karşıma çıktı. Doğum haritama baktığımda da sezgisel olarak farklılıklar gösteriyor fakat ben tam olarak emin olamıyorum. Gerçekten psişik olduğuma ikna olsam çalışıp kendimi geliştirip bir şeyler yapmak istiyorum fakat tam olarak emin de olamıyorum. Emin olmam için bir yol var mı acaba ve sizin fikriniz, öneriniz nedir? Ayrıca cevap verdiğiniz için de çok teşekkür ederim.

    1. blank Elif Sude dedi ki:

     Rica ederim Ceyda hanım, elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz.
     Yaşanmamış bir olayı önceden görmek Prekognisyon Öngörü Gelecekte Olacak Olayları Görme yeteneği ile ilgilidir.
     Etkilerin başlamasını astrolojik bir olay, derin travmalar, depresyon, yoğun stres ve bir kaza tetikleyebilir. Ruhsal yeteneklerinizi anlamanın en kolay yolu, doğum haritanızdaki etkilere bakmaktır.
     Geliştirme konusunda verilecek karar önemlidir çünkü gerçekten bir sebep olup olmadığına kendinizi ikna etmeniz gerekir.
     Ruhsal Güçleri Geliştirme Yöntem ve Teknikleri konusunda bu konuda ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz.

     Bir sorun yaşarsanız lütfen yazın. Yalnız olmadığınızı bilmeniz size iyi gelecektir.

     1. blank Ceyda dedi ki:

      Peşini bırakmamaya ve kendimi geliştirmeye karar verdim. Gerçekten çok teşekkür ederim size.

     2. blank Elif Sude dedi ki:

      Rica ederim. Ne yaptığınızı bildiğiniz sürece başaracağınıza eminim.

 6. blank Nt dedi ki:

  Merhaba. Ben elektronik eşyalarımı düzgün kullanmama rağmen sürekli bozuluyorlar, acaba psişik olabilir miyim? Spirituel şeylere ilgim var ilgileniyorum. Elektronik eşyalarımın bozulması dışında başka şeylerde oluyor ama emin olamıyorum.

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Merhaba. Olabilir. Emin olmak için henüz bakmamışsanız doğrum haritanızı çıkararak Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları konusunda bakabilirsiniz. Sahip olduğunuz ruhsal yeteneklerin yoğunluğu yaşadıklarınızı açıklayacaktır.

 7. blank şenel dedi ki:

  merhabalar öncelikle.Ben sadece kendimde şüphelendiğim için okudum yazıyı.Ömcelikle ben özellikle şu günlerde epey arttı deja vu yaşıyorum gün içinde 5 den fazla yaşadığım oluyor.Ve bir de çevremdekilerin bir yeri ağrıdığı zaman masaj yapıyorum çok güzel tepkiler alıyorum iyi olduğuna dair ama bu sefer de benim masaj yaptığım elim güçsüzleşiyor karıncalanıyor üstelik neresine masaj yaptıysam benimde oram ağrıyor ve güçsüz düşüyorum.
  bir çok kez kafamın içinde sesler duyduğum oluyor benimle konuşuyor gibi bunun sebebini çözemedim.Ve bazı dönemler içimden geçirdiğim şeyler oluyor,sürekli bardak çıtlarıyorum evde her gün,baz geceler gözümün yanında karanlık şeyler görüp hissediyorum.Bunların ne ile bağlantısı var acaba kimseye bir şey de açıklayamıyorum teşekkür ederim.

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Merhaba. Öncelikle doğum haritanızı çıkarıp Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları konusunu incelemenizi tavsiye ederim.
   Doğuştan gelen Biyoenerji yeteneğiniz olabilir. Bu yeteneğinizi geliştirerek değerlendirebilirsiniz. Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi almak için aşağıdaki linke bakabilirsiniz.
   Bioenerji Nedir? Tedavide Nasıl Kullanılır? Bioenerji Nasıl Geliştirilir?

   İçsel enerjiler kullanılmadığında dışa vurumları farklı davranışlara neden olabilir. Yaşadıklarınızın büyük kısmını buna yorabilirsiniz. Ruhsal hassasiyeti bulunan insanların madde ötesi algıları daha hassastır.

   1. blank Senel dedi ki:

    Merhabalar yanıtınız için teşekkür ederim.Siz bunu yazınca ben de hemen doğum haritamı çıkardım ve şaşkınlıkla içerisindeyim.Jüpiter balık burcunda ve bu önsezi yeteneği ile alakalıymış çok az varmış ama geliştirilebilirmiş. Ama beni en çok şaşırtan Jüpiter 6.evde ve şifa yeteneğinin olduğu konummuş.Tipik olanın ötesine geçen bir yetenekmiş ama orayı pek anlamadım. Her neyse 6.evde bu ruhsal şifa bir armağanmış yani bunu geliştirmem gerek. Attığınız linkleri inceleyeceğim.Ve ben açıkcası benim gibi olan kişilerle tanışmak isterim çünkü yalnız olduğumu hissediyorum bu konuda.
    Tekrardan böyle bir içerik için size teşekkür ediyorum

    1. blank Elif Sude dedi ki:

     Rica ederim. İnsan kendisini tanıdıkça değer bulur. Fayda sağlamanıza çok sevindim. Yetekenlerinizi keşfedip içinizdeki cevherleri ortaya çıkarttıkça kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

   2. blank Serpil dedi ki:

    Merhaba ben de doğum haritama baktım nerdeyse bütün gezegen ev ve burçlar psişik alanda bu kadarını görünce ben de yıllardır çözemediğim gerçeğimle yüzleştim.şimdi bu konuda kendimi korkmadan geliştirmek istiyorum .ilk ne yapmalıyım nerden başlamalıyım.teşekkürler.

    1. blank Elif Sude dedi ki:

     Merhaba Serpil hanım. Yeteneklerin ilk keşfi insanda büyük bir sinerji açığa çıkarır. Dilerim en iyi şekilde değerlendirirsiniz. Aşağıdaki linki takip edip lütfen. Orada neler yapmanız gerektiği ve dikkat etmeniz gereken noktalar ayrıntıları ile anlatılmaktadır.

     Ruhsal Güçleri Geliştirme Yöntem ve Teknikleri

 8. blank Neva Aydoğan dedi ki:

  Ben psişik bir insanım %90 ihtimal. Psikolog olmak istiyorum ama şu da var ki ileride hastalarımın düşük enerjileri benim hayatımı kötü yönde etkileyebilir diye şüphe duydum şu an. En ufak bir psikoljik rahatsızlık okuduğumda bile hemen etkilenip üzülüyorum insanlar bunları yaşadığı için. Ama bir yandan da alışırım gibi geliyor. Eğer böyle ruhsal bir yeteneğim varsa bu benim auramı çok etkiler mi? Bende telepati yeteneği var ve biraz da durugörü. Trans çalışmaları yapıyorum vs ama tam kontrol edemiyorum stresimi ve enerjimin düşüklüğünü. Şu an çünkü yaşım gereği istediğim gibi bir hayatım yok, ailemle yaşıyorum. Empatim gelişmiş olduğu, karakter okumada başarılı olduğum ve merak da ettiğim için psikoloji istemiştim lakin kendi hayatımdaki en ufak sorun dahi enerjimi altüst ediyor. Toparlamada zorluk çekiyorum… Sizce benim gibi bir insan için başka hangi meslekler uygun olabilir?

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Büyük ihtimal balık burcusunuz veya balık burcu sizde etkin. Bu durumu düzenli yapacağınız enerji kontrolleri ile aşabilirsiniz. En kötü ihtimalle enerji dengeleme işlemini her gün yapmanız gerekir. Aşağıdaki linkleri inceleyebilirsiniz.

   Kendiniz geliştirmek ve yeteneklerinizi kontrol altına almak için (başlangıç): Ruhsal Güçleri Geliştirme Yöntem ve Teknikleri
   Psişik ve Enerji ile ilgili konular: Psişik Konular
   Farklı meslek alanları için doğum haritanızı mutlaka gözönünde bulundurun, bunun için şu yazı sizi aydınlantacaktır: Doğum Haritasına Göre Doğru Meslek Seçimi

 9. blank Zeynep Necefli dedi ki:

  Merhaba ben sayfayı daha yeni keşf ettim ve içinde yazılanlardan bazıları bende var ama daha üstünde çalışmadığım için ve ya anlamlarını bilmediyim için ne yapacağımı bilmiyorum gerçekten bana yardımcı olursanız çok sevinirim yetenek kısmına gelirsek aslında bu güne kadar farkında olduğum bir kaç şey oldu mesela sessiz bir alanda en çokta geceleri eyer istersem her hangi bir şey üstünde düşünüyorum ve düşündüğüm şeyi o kadar canlı biçimde görüyorumki yani bir nevi görü görmek gibi . Ve ya yanlız olduğumda sesler duyuyorum ,gözümün kenarlarında en çokda geceleri gözlerimin kenarlarından gölgeler görüyorum ,rüyalarımı idare edebiliyorum ve ya rüyamda koku, acı ,hissede biliyorum.sizce ben psişikmiyim ve ya bu tür güçlere sahip olmak için ne yapa bilirim nasıl yapa bilirim? Lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Merhaba Zeynep hanım. Aramıza hoş geldiniz. Sizi bu yazıyı yazmaya iten sizce nedir? Arayışa giren insanlar iç dünyalarında varolan ama tanımlayamadıkları güçleri keşfetmeye çalışırlar. Konuyu okumuşsanız bir psişik olduğunuz sonucunu siz de çıkarabilirsiniz. Eğer kendinizi geliştirmek isterseniz Ruhsal Güçleri Geliştirme Yöntem ve Teknikleri konusunda neler yapmanız gerektiği hakkında bilgi alabilirsiniz. İhtiyacınız olan bilgilere ve yapmanız gerekenlere konu içerisinde yönlendirmeler yapılmakta.
   İhtiyacınız olursa konu altlarına yazın yardımcı olmaya çalışırız.

 10. blank Emre dedi ki:

  Yukarıdaki metinde ‘ Bu kategoride yer alanların özellikleri madde ve olaylar üzerinde etkili olmadığı için…’ diye bir cümle var. Yani ben bu kategoride isem benim düşüncelerim yaşayacağım olayları etkilemez mi? Başka bir deyişle çekim yasasını kullanamaz mıyım? Büyük ihtimal ‘ düşünce ve sözler geleceği nasıl etkiler ‘ yazınızı okumamı tavsiye edeceksiniz o yüzden zaten okuduğumu belirteyim. O yazıya rağmen yukarıdaki metindeki sözünüz acaba psişik insanlar olarak olaylar üzerinde etkili değil miyiz diye düşündürdü. Şimdiden teşekkür ederim

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   O cümle psişik özelliklerinin farkında olmayanlar için, farkındalıkla ilgili. Kendilerini keşfedemedikleri için yeteneklerini kullanamamakta, dışarıdan bakıldığında da “psikolojik bir sorunu mu var, psişik özelliklere mi sahip” belirlenememesi ile ilgili.

   Psişikler kendilerini keşfettiklerinde, yeteneklerinin farkına vardıklarında ve bu yönde bir bilinç geliştirmeye başladıklarında daha net bir şekilde etki sahibi olmaya başlarlar.

 11. blank Meryem Kavukoğlu dedi ki:

  Merhaba bana yardım edebileceğinizi düşünüyorum ruhları görüyorum ve hissediyorum yaklaştıklarında içimde tuhaf bir his oluyor sürekli rüya görüyorum ve rüyaları gerçek hayatta da yaşıyorum içimde bir şey var tutamıyorum bıraksam çok büyük şeyler olacakmış gibi yukarıda anlattığınız bazı şeyler uyuyor bana yardım edin ruhları hissetmekten görmekten deliye döneceğim ınstagram hesabım …. bana ulaşın lütfen

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Merhaba. İnstagram kullanmıyorum. Hesabınızı herkese açık olacak şekilde yayınlayamam.
   Sorunun kaynağını bulmaya çalışın. Doğum haritanızı inceleyin Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları konusunda belirten ruhsal hassasiyetleriniz varsa yaşadıklarınız normal karşılanabilir. Eğer doğum haritanızda hassasiyet kazanmanıza neden olan konum bulunmuyorsa farklı nedenler üzerinde durulabilir.
   Gördüklerinizin çıkması Prekognisyon Öngörü Gelecekte Olacak Olayları Görme konusu ile ilgili.
   Yaşadıklarınıza karşı neler yapabileceğinize Psişik Saldırılardan Korunma Yolları konusundan ulaşabilirsiniz.

 12. blank Bir ben var bende benden öte dedi ki:

  Merhaba makalenizi okudum ama hala kafam karışık. Ben kendimi çok farklı hissediyorum içimde dışarı çıkmak için can atan birşey var ama ne olduğunu nasıl çıkacağını ve çıkınca neler olacağı hakkında hiçbir fikrim yok. Yukarda anlattığınız özelliklerden bazıları var ama en belirgin olanı farklı boyuttaki varlıkları görmüyorum ama hissedebiliyorum fakat hiç korkmuyorum bazen rüyamın farkında olduğumuda yani lucid rüya modundayken daha doğrusu bu modda olduğumu farkettiğim an o farklı boyuttaki varlıklar yüzünden uyanıyorum ve yarım saat kadar uyku ve uyanıklık arasında kalıyorum, herşeyin bilincindeyim fakat hiçbirşeyi kontrol edemiyorum; düşüncelerimş ve bedenimi. Yine de korkmadım hiç ama içimde keşfedilmeyi bekleyen şeyle alakası olduğunu düşünüyorum. Siz beni anlayacak en doğru kişilerden birisiniz lütfen bana ulaşın yardımınıza ihtiyacım var çünkü içimde bekleyen şey gelmiş geçmiş herşeyi tamamen değiştirecekmiş gibi hissediyorum, beni anlayan hiçkimse çıkmadı anlatmaya çalıştığım kişiler ise benden uzaklaştı. Korkularım veya endişem yok ama içimdekileri keşfetmem lazım çünkü yaratılış amacımı farkettim; yaratılış amacım içimdekini farkedip dışarı çıkarıp uygulamak. Beni en iyi burdaki arkadaşlar ve makale sahibi anlayabilir hepinizden ve özelliklede yazardan yardım istiyorum.

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Merhaba,

   Ruhsal Güçleri Geliştirme Yöntem ve Teknikleri konusundan başlayabilirsiniz. Yeterli gelmezse devam ederiz.

  2. blank Tuğba dedi ki:

   Merhaba,psişikleri anlatan,tanımlayan çok fazla makale okudum ama en açıklayıcı olan sizinkiydi.Yorumlar olsun,yazınız olsun anlatılan özelliklerin neredeyse tümüne sahibim Ben de küçüklüğümden beri yaşıtlarımdan veya diğer insanlardan farklı olduğumu hissediyorum.Ama çözemiyorum ne olduğunu.İnsanlarla konuşmak bile istemiyorum.Yoldan geçenlerin bile İçlerinden geçeni,düşündüklerini anlıyorum sanki.Böyle olunca da sürekli kendi halimdeyim.Madde üzeri varlık demişsiniz görebiliyorum,duyabiliyorum.Bu da bebekliğimden gelen bir şey o yüzden alıştığım için korkmuyorum.Bir insanla temas ettiğim zaman ne olduğunu bilmiyorum ama farklı bir şey oluyor.Sanki onun ruhu benim ruhumla karışıyor.Onun yerine geçiyorum saniyelik.Bazı günler hiçbir neden olmadan sürekli ağlıyorum.Ama nedensiz mutlu olduğum pek olmuyor.Baskıcı bir aile beni yetiştirdiği için bunları kimseye söylemedim.Ayrıca hayatımda çok sayıda travma,uyku problemi(insomnia) ve bazı psikolojik rahatsızlıklar var.Çok karışığım ve cidden kendimde bir şey varsa merak ediyorum.Sizce bunlar psişik olduğumun göstergesi mi?

   1. blank Elif Sude dedi ki:

    Merhaba teşekkür ederim güzel düşünceleriniz için.
    Anlattıklarınızdan yola çıkacak olursak baskı ortamı sizi sürekli iç dünyanıza çekilmenize ve doğuştan aldığınız ruhsal yetenekler varsa onlarında aktif hale gelmesine neden olmuş olabilir. Aile, çevre, yaşadığımız sorunlar ve geçirdiğimiz rahatsızlıklar doğuştan aldığımız etkilerle birleştiğinde ortaya normalde olmayan tablolar çıkarabilir.
    Emin olmak için doğum haritanızı incelemenizi öneririm. Bahsettiğiniz özellikler doğum haritanızdaki konumlarla da destekli ise psişik olup olmadığınız ortaya çıkacaktır. Sebepleri bir kenara bırakacak olursak psişik olduğunuz söylenebilir. Elinde fırçası ve boyaları olan ama resim yapmak için tuvali bulunmayan bir ressam düşünün. Ortaya bir resim çıkmadığı sürece ne ressamın yeteneği ne de malzemeler bir işe yarar.
    Emin olmak için Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları konusunu inceleyebilirsiniz.

 13. blank Elif dedi ki:

  Merhaba iyi günler. Ben ne hayal kurursam ya aynısı yada benzeri gerçekleliyor. Bunun pşişik olayla etkisi var mı?

 14. blank anonim dedi ki:

  .Merhabalar daha önceden görmediğim insanların yüzlerini çiziyorum. Geçenlerde aylar öncesinde çizdiğim yaşlı adamla bir çoçuğu gördüm dışarıda . Bu bir pisişik olay mı ?

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Psişik Nedir? Psişik Güçler ve Kapsamı konusunda psişik kavramının ayrıntılarına bakabilirsiniz. Yaşadığınız olay psişik bir olay olarak tanımlanabilir. Ayrıntılarda farklı konulara girilebilir.

 15. blank umay dedi ki:

  merhaba.küçüklüğümden beri huzursum.sürekli panik krizleri geçiriyorum.ilaç içtim her yolu denedim fakat artık olmuyor.çok fazla rüya görüyorum.ve çoğu zaman dejavu yaşıyorum bu rüyalardan kaynaklı.küçükken annem birşey söylerken o daha söylemeden ben söylüyormuşum.sürekli paranormal olaylar yaşıyodum.ve artık bu durum canımı çok sıkmaya başladı.hiçbir yere gidemez oldum.daha 16 yaşındayım fakat artık bıktım.çok sıkıldım ilaç içmekten onu bunu yapmaktan.kafamın içinde sanki birisi konuşuyor.mesela ben birşey yapacağım hayır böylesi daha iyi olur diyor ve onun dediği yol daha iyi oluyor.bu varlığı rüyalarımda da görüyorum.iyi mi kötü mü hiçbir fikrim yok ama ben sürekli neden ben diye soruyorum.o kadar dinine bağlı bir insan da değilim.ve başım belaya girdiğinde en hafif şekilde atlatıyorum.bu varlıkla nasıl iletişime geçeceğimi de bilmiyorum.lütfen cevap verirseniz çok memnun olurum.

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Merhaba. İmajinasyon veya iç fısıltı yoluyla iletişim kurulabilir. Ancak muhatap olduğunuz varlığın tam olarak ne olduğunu ve niyetini net olarak bilmeden yaşamınızı ve geleceğiniz etkileyecek adımlar atmamaya çalışın.
   İmajinasyon ile ilgili örnek çalışmalara İmajinasyon linkinden bakabilirsiniz.

   Ek olarak Psişikleri Diğer Varlıklar Neden ve Nasıl Kullanır? yazısına mutlaka bir gözatın.

 16. blank Jacksadecejack dedi ki:

  Merhaba ben makalenizi okudum ve makalede olan bütün özellikler bende var sadece gördüğüm farklı varlıklar yok bazen hissediyorum ve duyuyorum sadece benim en belirgin özelliğim insanların ne düşündüğünü ve ruh hallerini hissedebiliyorum kimin beni aradığını hep bilirim ve en sevmediğim özelliğin ve beni araştırmaya yönelten özelliğim kötü ne düşünürsem oluyor ve canımı sıkıyor kötü düşünmeden de yapamıyorum bu bir dürtü gibi örneğin yolda yürürken pantolunum hadi yırtılırsa diyorum yırtılıyor veya sevgilimle bayadır kavga etmedim , ayrılmadık diye düşündüğümde olaylar gerçekleşiyor veya son dakika mesala bir maçta şimdi karşı takım gol atarsa diye hisse kapılıyorum oluyor tam kendimi anlatamadım ama genel olarak olumsuz düşüncelerim gerçekleşiyor ve canımı sıkıyor ayretten benim şans oyunlarında tam açıkladığınız gibi hissediyorum nasıl bilmiyorum ama bazen olumsuz düşüncem ordada sahneye giriyor ve daha baskın oluyor sizinle iletişime geçmek isterim bana geri dönerseniz sevinirim

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Merhaba. Olacak olan olayları önceden hissediyor da olabilirsiniz. Şu yazıya bakar mısınız. Düşünce ve Sözler Oluşları ve Geleceği Nasıl Etkiler?

   Prekognisyon Öngörü Yeteneği Nasıl Geliştirilir? yazısında bir uygulama bulunuyor. Onu deneyerek yeteneğinizin boyutunu test edebilirsiniz.

 17. blank Nodira dedi ki:

  Merhaba. Ben pisişik yetenek hakkında bir çok araştırma yaptım. Diğer yandan Astral seyahat yeteneğımı keşfettım. Geçmış veya gelecek hakkında rüyalar görüyörüm. Aynı zamanda astral seyahat ederken başka boyutlarada gittim. Bana yardımcı olduğunuz için teşekkürler….

  1. blank elif dedi ki:

   Başka boyutlara gitmeyi nasıl başardın ve nasıldı? Çok ilginç.

 18. blank Edip Serhan dedi ki:

  MERHABALAR ben de nasıl bir şeyin olduğunu hala anlayamadım ve kendimi tanımak istiyorum: çok araştırma yaptım çok fazla yaptım hemde ama hala aradığım şeyi hala bulamadım…
  Ben gece uyuduğumda rüyamda ne görmüşsem veya bana ne söylenmişse uyandığımda saniyesinde sanki rüyanın devamıymış gibi uyandığımda aklımda ilk ne varsa o gerçekleşiyordu…
  Okula gittiğimde içimde huzursuzluk varsa o gün mesela hissettiğim ne ise başıma öyle şeyler filan geliyordu ama arada sırada yani ama rüyalar çok sık oluyordu…
  Sürekli içimde bir şey olduğunu bu dünyaya gelip normal bir hayat sürüp ölmek değilde sanki böyle ilerde bir şey gerçekleşecek ve o saniyeden sonra hayat senin için çok farklı olmaya başlayacak gibi bir his doğuyor içime bu normal mi yoksa gerçekten de psişik bir yeteneğim mi var bilmiyorum ama kendimi tanımak istiyorum.(yardımcı olursanız sevinirim)
  TEŞEKKÜRLER İYİ AKŞAMLAR

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Merhaba. Tavsiyem Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları konusunu ayrıntılı bir şekilde incelemeniz. Doğuştan hangi ruhsal yeteneklere sahip olduğunuzu doğum haritanızı çıkararak görebilirsiniz.

   Prekognisyon Öngörü Gelecekte Olacak Olayları Görme konusu size yakın gibi

 19. blank Senem dedi ki:

  Merhaba, bende uzun süredir kendimde olan şeylerin ne olduğunu anlamaya çalışıyorum. 6.hislerim çok kuvvetli, yakın çevremden biri öleceği zaman hissediyorum huzursuzlanıyorum. Babamın öleceğini aylar öncesinden görmeye başladım. Bazen içimden geçirdiğim bi şarkı o an başka yerde çalıyor. En son depremden önce ki gece huzursuzluktan uyuyamadım sürekli hareket halindeydim. Bunların sebebi olarak algıda seçicilik hassas duygu durumları diye düşğnüyordum ama burda okurlarıma bakınca pisişik olma ihtimalim var mı?

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Merhaba Senem Hanım.
   Büyük ihtimalle sizde psişik hassasiyetler vardır.
   Prekognisyon Öngörü Yeteneği Nasıl Geliştirilir? konusuna bakabilirsiniz.

 20. blank eren kaya dedi ki:

  merhaba öncelikle ben yorum göndermiştim fakat silinmiş neyse ben gaipten sesler duyuyorum şöyle oluyor eskiden sanki etrafımdaki insanların düşüncelerini hissediyordum ve duyuyordum ve üstüne birisiyle konuşuyor ve sohbet ediyordum bir örnek veriyim size ben bir ara babamla tartışmıştım tartışmadan sonra odama geçtim ve birden kulağımda sesler belirmeye başladı o sesler bana babana saygı duymalısın ve ne derse yapmalısın tarzı şeyler söylemişti mesela bir örnek daha veriyim duştayken bir kaç kere bir insan tarafından izlediğimi hissedilmiştim ve utanmıştım en son olarakda gece evin koridorunda yürürken suyun akma sesini duymuştum ve birisi bana bir şeyler söylemeye çalışıyordu ama anlamamıştım ne dediğini öyle yani sizce bu neye hikmetdir veya duru işitimidir.şimdiden teşekkürler.

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Merhaba. Diğer sorunuzda cevap olarak bir konu linki verdim öncelikle o konuyu inceleyerek ruhsal yönden ne kadar hassas olduğunuzu öğrenmeye çalışın. Ek olarak benzer bir konuda yapılmış bilimsel bir araştırma var. Banyoda Başka Birinin Varlığını Hissetmek

   Psişik Saldırı Nedir, Nasıl Yapılır ve Nasıl Etkiler? konusundan başlayarak ilgili diğer konularda size bir fikir verecektir.

 21. blank eren kaya dedi ki:

  ben sesler duyuyorum fakat bana bipoların bir çeşit tanısı kondu ne biliyim yani şöyle insan sesleri duyuyorum ve onlarla konuşuyorum eğer yardımcı olursanız sevinirim bu neye hikmetdir detaylı olarak anlatmak isterim şimdiden teşekkürler.

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Duyu dışı algılar doğuştan açık olacağı gibi sonradan bazı rahatsızlıklar, travmalar ve olaylarla da tetiklenebilir. Duyu dışı algılarda bilimsel ispat mümkün olmadığı için net bir şey söylemek mümkün değildir.
   Öncelikle yapılması gereken bir tedavi varsa onun bitmesini beklemeniz daha doğru olacaktır.
   Eğer Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları konusunda belirtilen konumlara sahipseniz yaşadıklarınız ruhsal hassasiyetinizle de ilgili olabilir. Öncelikle konuda belirtilen konumları incelemenizi öneririm.

 22. blank ece dedi ki:

  öncelikle şunu söylemek istyorum psişik olduğumu tam anlamayadım ama belirtilerini yaşıyor gibiyim 6.hislerim gerçekten kuvvetli ve gece uyumakta zorluk çekiyorum hatta bazı geceler ruhumun bedenimden çıkmak istemesine bile şahitlik edebiliyorum tarifsiz bir duygu vücudum karıncalanıyor ve garip olanda uyumadan önce hissediyorum gece bu sorunları yaşayacağımı sizce psişik miyim?

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Her psişiğin kendine özgü hassasiyetleri vardır. Konuda geçen tüm maddelerin size uyması gerekmez. Ruhsal hassasiyetiniz varsa 6. hissiniz kuvvetli ise, duyu dışı algılarınız açıksa psişik olduğunuz söylenebilir.

 23. blank İpek Karayol dedi ki:

  İyi akşamlar. Burada okuduklarıma göre ben bir psişiğim. bunu ilk annemle paylaştığımda annem sevindi ama pek şaşırmadı doğrusu çünkü 3-4 yaşlarımda kapı çalmadan önce kapının çalacağını söylermişim çalarmış veya telefonu anneminn yanına getirirmişim çalarmış ve bazen de geceleri ağlayarak uyanırmışım perdeyi işaret edermişim insanlardan farklı olduğumu da hissediyorum yani yeteneklerim olduğunu da biliyorum ama hangi yeteneklerim olduğunu ve bunları nasıl harekete geçirerek kullanacağımı veya bende hangisi olduğunu bilmiyorum lütfen bana yardım edin teşekkürler.

  1. İyi günler İpek Hanım. Aramıza hoş geldiniz. Evet, bahsettiğiniz belirtiler varsa duyu dışı algılarınız doğuştan açık demektir. Ücretsiz doğum haritası çıkaran sitelerden doğum haritanızı çıkararak, haritadaki tablo yardımı ile Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları konusunda geçen konumlarla kıyaslayarak hangi yeteneklere sahip olduğunuzu öğrenebilirsiniz.

   Geliştirmek için Ruhsal Güçleri Geliştirme Yöntem ve Teknikleri konusunda anlatılan adımları takip edebilirsiniz. Konuda ilgili yazılara ve tekniklere linkler bulabilirsiniz. Sormak istediğiniz sorular olursa konu altlarına yazabilirsiniz.

 24. blank Bb dedi ki:

  Gaipten sesler duyuyorum genellikle uzun sureli stres altında olduğum zamanlar duyuyorum bana adımı soyluyorlar.
  Ve aciklanan ozellıklerın ucu dışında hepsi var

 25. blank ahmet dedi ki:

  Merhabalar lütfen 9 ağustos tarihinde yazdığım yoruma cevap verin, kontrolümü sağlayamıyorum görmeye başladıkça daha çok korkuyorum. Çok korkuyorum ve sürekli ağlıyorum lütfen cevap verin

  1. Merhaba. Mesajınıza baktım. Sadece içinde bulunduğunuz durumu yazmışsınız, soru sormamışsınız.

   Eğer öğrenmek istediğiniz bu durumdan nasıl kurtulabileceğiniz ise Psişik Saldırılardan Korunma Yolları linkinde anlatılan yöntemleri uygulayabilirsiniz.

   1. blank ahmet dedi ki:

    sadece neden bunları yaşadığımı ve bu kontrolü nasıl sağlayabileceğimi merak etmiştim bahsettiğiniz linke de baktım ama işe yaramıyor sağlığımdan korktuğum için yaşadığım şeyleri anneme söylediğim bilmeye hakları olduğunu düşündüm annem de psikoloğa götürelim mi diyince herkesten umudu kestim kimsenin bana yardım ediceğimi düşünmüyorum

    1. blank Elif Sude dedi ki:

     Ailenle konuşmak güzel bir fikir. Herkes buna cesaret edemez. Doğru bir yaklaşım sergilemişsin. Önce aileni dinlemeni tavsiye ederim. Psikoloğa gitmek yanlış veya kötü bir şey değil. Sana farklı bakış açıları kazandırabilir.

     Özellikle “herkesten umudu kestim kimsenin bana yardım ediceğimi düşünmüyorum” bölümü doğrudan psikologla ilgili. Kendini tanıma işini kendine olan güvenini kazandığında devam edebilirsin. Doğuştan psişik özelliklere sahip olmak kolay değildir. Kontrol etmek, insanların her düşüncelerini anlayarak onlarla birlikte olmak gerçekten zordur. Bakış açını değiştirerek sahip olduğun özellikleri verimli bir şekilde kullanabilirsin. Senin sahip olduğun yeteneklere sahip olmak isteyen çok fazla insan olduğunu unutma. Yapman gereken kendini ve yeteneklerini tanımak. İçsel mekanizmaları çözmek. Bunun için sitedeki tüm konuları okuman gerekebilir. Buradaki konularla da yetinme bulduğun her kaynaktan faydalanmaya çalış.

     Burada senin durumunda olan çok fazla insan var. Yaşadıklarını, sıkıntılarını ve paylaşmak istediklerini yazabilirsin. Dilersen facebook grubunda da paylaşım yaparak senin gibi olan diğer insanları tanıyabilirsin. https://www.facebook.com/groups/parapsikolojitr/

     Bir şeyi asla unutma. Yalnız değilsin. Her yerde seni anlayabilecek ve yanında olabilecek birileri var.

     1. blank ahmet dedi ki:

      Bu söylediklerininizi dikkate alacağım ve sizin söylediğiniz gibi içsel mekanizimi çözmeye çalışıcağım. Bana yardım ettiğiniz için teşekkür ederim sanırım şimdi sitedeki bütün makaleleri okumam gerekecek 🙂

     2. blank Elif Sude dedi ki:

      Kendini keşfetmeye başladığında hayata bakışında değişecektir. Okudukça kendinden ve kendine yakın çok şeyler bulacaksın. Sorun yaşarsan veya anlamadığım bir konu olursa konu altlarına yazabilirsin konunun sahibi arkadaşlar mutlaka yardımcı olacaktır.

 26. blank Aynen dedi ki:

  Benim içinde bulunduğum durum daha karmaşık insanların duygularına etki ediyorum sanırım tabi bu benim ruh halime göre değişiyor eğer sinirliysem karşıdaki kişi bnden dah sinirli oluyor eğer çok mutluysam değil bir kişiyi bir topluluğu o anki mutluluğa ortak edebiliyorum y na i ateşleyici gibi bişey sanırım ve insan mimiklerinden ve ses tonn
  tonun dan o an ne hissettiğini anlayabiliyorum utanç kaygı depeesif mutluluk banada bulaşıyor benim ruh halimde etkiliyor ve bu da tuhaf daha öncede araştırdım ama böyle bişeye denk gelen varmı bilmiyorum benimle alakası olmayan insanların o anki ruh hallerini rüyamda görebiliyorum ama net olarak verilmiyor bu mesela geçen tanınmış bir kişiyi bana tebessüm ederken gördüm o insanlar hiçbir bağım yok oturumda düşünmedim ne alaka dye düşünürken bebeğinin ölüm haberini aldım yani ilgilenmediğin düşünmediğim insanların da onlar hakkında mesaj içeren rüyalar görebiliyorum bu saydıklarım hangi yetenek acaba

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Ruhsal etkiye açık bir yapınız olabilir. Doğuştan telepati, önsezi ve öngörü yetenekleriniz varsa bunlar bir arada geldiğinde bahsetmiş olduğunuz durumlar ortaya çıkabilir.

   Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları

  2. blank ahmet dedi ki:

   Benim gibi psişik yetenekleri olan insanların varlığı o kadar çok rahatlatıyor ki düşünsene senin yaşadığın durumlara benzer başka insanlar da yaşıyor teşekkür ederim 🙂

   1. blank Elif Sude dedi ki:

    Rica ederim. Hepimiz benzer yollardan geçiyoruz. Mücadele sürekli olduğunda bir anlam ifade eder. Sahip olduğun yeteneklerin tadını çıkarmaya bak. Güzellikleri yaşamak varken, yaşama somurtmaya hiç gerek yok. 🙂

    1. blank Risus Risus dedi ki:

     Merhaba sizinle iletişime geçme şansım var mı bir kaç soru sormak istiyorum

     1. blank Elif Sude dedi ki:

      Merhaba, buyrun buradan sorabilirsiniz.

 27. blank ahmet dedi ki:

  ben zihin okuyabiliyorum ve telepati yeteneğim var. yazın 4 kere aralıklarla ortama girdiğimde kötü koku ya da kötü enerji heralde yani kötü his vücudumu kapladığını hissediyorum. kullandığım elektronik aletler bozuldu. tuhaf sesler duyuyor bir şeyler hissediyorum sanki yalnız değilim ama bundan korkmuyorum insanların bütün beynine girip düşüncelerini okuyorum son zamanlarda enerji boşalmaları yaşıyorum geceleri asla uyuyamıyorum kontrolü sağlayamıyorum

  1. blank omer dedi ki:

   sana nereden ulaşabilirim?

 28. blank Ayaz Aktaş dedi ki:

  İyi akşamlar dilerim 6.hislerim çok kuvvetli bı insanla konuşmadan onun hakkında %90 a yakın analiz yapabiliyorum ve parapsikolojinin varlığına tam inanıyorum çok üstüne gitmek istiyorum profesyonel olmak için tam teknik destek bilgi nerde alabilirim okumaktan düşünmekten fazlasını yapmak istiyorum şimdi siz emeklemeden kosulmaz diceksiniz ama huzur bulmak istiyorum evrenin sadece maddeden olmadığını insanlik aleminin hiçbirsey bilmediğini kendime kanitlamak istiyorum Dr.strange filmini izledikten sonra durtulerim kat kat hızlandı çok hevesliyim ne yapmam gerek ?

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   İyi akşamlar size de.

   Bu konuda ciddi bir şekilde ilerlemek ve akademik kariyer yapmak istiyorsanız, psikoloji eğitimi aldıktan sonra yurtdışında parapsikoloji eğitimi veren okullara başvurabilirsiniz. Bu noktada dikkate almanız gereken konu, bireysel gelişimle akademik eğitimi birbirine karıştırmamanız gerektiğidir.

   Aşağıdaki linklerden konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

   Edinburg Üniversitesinde Parapsikoloji Eğitimi Hakkında Bilgi
   Parapsikoloji Eğitimi Veren Okullar
   Dünyada Parapsikoloji Araştırma Merkezi Bulunan Ülkeler

   Bireysel gelişim için

   Ruhsal Güçleri Geliştirme Yöntem ve Teknikleri

 29. blank Zeynep dedi ki:

  Karanlık bir yerde gözlerimi kapatıp beynimin içine odaklanıyorum ve tanımadığım insanların içinde buluyorum kendimi. Çoğu zaman kötü bir hisse kapılıyorum içimde korku oluşuyor ve hemen gözümü açıyorum. Bir kaç gün önce bir şeyler düşündüm ve bu düşündüğüm şeye bir cevap almış gibi gözümün önüne görüntüler geldi. Çevremdeki insanlardan uzaklaşmak istiyorum çok şey yapmak ama yapmamak arasındayım insanlar benim bu tutarsız tavırlarıma anlam veremiyor ve sürekli tartışılan kişi oluyorum bir yeteneğim olduğunu düşünmüyorum son bir yıldır bu durum canımı sıkmaya başladı ne yapmam gerekiyor

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Başkalarının etkisini ortadan kaldırmak zordur. Öncelikle bu hayatın size ait olduğunu unutmayın. Size ait bir yaşamda kendinize ait kararlar alın. Psişik insanlar çevrelerindeki düşünce ve enerjilerden çok kolay etkilenirler. Yapabiliyorsanız sizi olumsuz etkileyen insanlardan uzak durmaya çalışın. İnsanları kırmamak için atacağınız adımlar sizi kıracaktır. Yanında bulunduğunuzda kendinizi iyi hissedeceğiniz insanlarla birlikte olmaya çalışın.

   Neler yapabileceğinizle ilgili Ruhsal Güçleri Geliştirme Yöntem ve Teknikleri konusuna bakabilirsiniz. Yardıma ihtiyacınız olursa konu altlarına yazmanız yeterli. Müsait olan arkadaşlar yardımcı olmaya çalışacaktır.

 30. blank Gül dedi ki:

  Merhaba ben zener kartları ile telapati testi yaptım ve yüksek yetenek çıktı ve bende bunun farkındayım bu yeteneğimi geliştirmek ve kendime ve çevreme yararlı şeyler yapmak içim kullanmak istiyorum nasıl geliştire bilirim

  1. Merhaba. Aşağıda vereceğim linklerdeki konulara bakın lütfen.

   1- Ruhsal Güçleri Geliştirme Yöntem ve Teknikleri
   2- Telepati ile ilgili tüm konular
   3- Telepati ve imajinasyon Çalışmaları

   Doğuştan yeteneğiniz olduğu için sadece teknikleri uygulamanız ve kendinize uyarlamanız yeterlidir.

 31. blank Şeyma dedi ki:

  Merhabalar. Parapsikolojinın alt dallarını anlamak ve güçleri geliştirmek in bildiğiniz etkli açıklayıcı kitaplar var mı? İletişime geçip bilgilendirirseniz sevinirim.

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Merhaba. Sadece parapsikolojinin alt dalları ile ilgili yazılmış bir kitap görmedim. Genel olarak yazılmış eserlerde değinilir ancak parapsikolojinin alt dalları ve ilgi alanları çok geniş olduğu için tek bir kitapta tüm alt dalları ile ilgili ayrıntılı bir çalışma Ergun Arıkdal ve Berdi Ruhselman’ın çalışmalarında parça parça konuları bulabilirsiniz.

   Parapsikolojinin Alt Dalları ve ilgi Alanları konusunda parapsikolojinin alt dalları ve ilgi alanları ile ilgili özet bilgiler bulunuyor. Bir kısmı ile ilgili sitede ayrıntılı çalışmalar mevcut. Diğerlerini araştırarak bulabilirsiniz.

   1. blank sekiz dedi ki:

    Mseyler oluyo ,ben psisik yeteneklerim oldugunu dusunuyorum ailemin veya arkadaslarimin dusuncelerini tahmin ediyorum tablet telefo gibi seyleri elime alinca kapaniyor veya bir garip oluyor elektrikler sonecekmis gibi oluyor hsyvanlar bana cabuk isiniyor bunun gibi seyler etrafimdaki insanlar beni seviyorlar am garip buluyorlar insanlari anlayabilme icin ne yapmam lazim .Afedersiniz yazi biraz garip oldu ama cevaplarsaniz sevinirim

    1. blank Elif Sude dedi ki:

     Sorun değil. Garip olması daha anlamlı oldu.
     Her psişikte belirgin yetenekler vardır. Öncelikle bunu belirlemeye çalışın. Aşağıdaki konuları incelerseniz net bir fikir sahibi olabilirsiniz.

     Bioenerji Nedir? Tedavide Nasıl Kullanılır? Bioenerji Nasıl Geliştirilir?
     Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları
     Telekinezi Nedir? Nasıl Gerçekleşir?
     Ruhsal Güçleri Geliştirme Yöntem ve Teknikleri

 32. blank Cem dedi ki:

  Yaşım küçük ve burada yazanlara göre psişik biriyim.Sevdiğim kızla bir çok şeyi aynı anda düşünüyor ve yapıyoruz.Ben onun neler hissettiğini telefondan yazışsak bile anlıyorum.Sadece o beni sakinleştirilebiliyor.Bu nedir açıklayabilir misiniz?Aramızda bağ mı var?

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Psişiklerin ruhsal hassasiyetleri yüksektir. Sadece duyu organları ile algılamazlar. Algıları ruhsal seviyede de olabilir. Bu durum telepatik bağlantı olarak ta adlandırılabilir. Bu tür konuların yaşla bir ilgisi yok.
   Telepati Aşamaları ve Telepati Deneyi konusunda yer alan telepati deneylerini birlikte yapabilirsiniz.

 33. blank Nazli dedi ki:

  Insanlarin enerjilerinden cok kolay bir sekilde etkileniyorum bazi insanlarin yaninda enerjim cekiliyor gibi oluyor kim oldugunun bir onemi yok sanki bana baskin geliyor enerjileri ve son zamanlarda cok degisik karabasanlar goruyorum siyah biri var beni kendine cekiyor surekli ruya icerisinde ruya goruyorum bu karabasanlar durumundayken bilincim acik oluyor ve bazen yatakta havaya kalkmis oldugumu hissediyorum oyle cok degil bir karis birkac santim falan yine yattigimda baska bir odaya gittigimi evin icinde baska biryerde oldugumu goruyor ama yatagimda uyaniyorum. bu durumlardan kurtulmak icin kafami yastiga saga sola vurarak uyanmaya calisiyorum ama bazen daha da derine gittigimi hissediyorum.Ve yatmadan once hissediyorum bu gece birseyler olacak diye hissediyorum ve aklimdan bu dusunceyi atmaya calissamda o gece oluyor. Bu tip degisik seyler oluyor.Gercekten neden olduklarini bilmiyorum ve bazen cidden korkuyorum psişik bir yetenegim oldugunu sanmiyorum sizce ne yapmaliyim?

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Öncelikle kendinizi tanımaya çalışın. Kendinizi tanımadığınız sürece neler olup bittiği hakkında tam bir fikir sahibi olmanız zor. Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları konusunu inceleyin. Ruhsal hassasiyetleriniz yüksekse bu tür olaylar yaşamanız normaldir. Doğum haritanızdaki konumlar psişik olup olmadığınıza karar vermenizde yardımcı olacaktır.

   Bir olayı henüz yaşanmadan görüyorsanız Öngörü, Hissediyorsanız önsezi yeteneğiniz var demektir.

   Karabasan konusundaki ayrıntılara Karabasan Nedir? Nasıl Oluşur? Nasıl Gider? linkinden bakabilirsiniz.

   Karabasan olayını sürekli yaşıyorsanız tetikleyen nedenleri bulmaya çalışın. Sadece ruhsal hassasiyetinizle ilgili ise Psişikleri Diğer Varlıklar Neden ve Nasıl Kullanır? konusuna bakabilirsiniz.

 34. blank enis dedi ki:

  kesin olarak bir bilgi istiyorum ve yaklaşık 2 yıldır ne olduğumu arıyorum. insan olmadığımı düşünüyordum bu özelliklerim doğrultusunda burada yazan her şeye sahibim ama konuda daha da uzman birinin yardımına ihtiyacım var henüz yaşım da küçük bir şeyler öğrenmem gerek

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Öğrenmek istediklerinizi yazarsanız yardımcı olmaya çalışırız.

  2. blank Nisa Özer dedi ki:

   Merhabalar, Doğum haritama bakmak istiyorum yardımcı olabilir misiniz

   1. blank Elif Sude dedi ki:

    Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları konusunu takip edin. Arkadaşlar müsait oldukça o sayfa üzerinden yorumlar açılarak yardımcı olacaklardır.

 35. blank sel dedi ki:

  öncelikle merhaba ben psişik yönlerim olduğunu düşünüyorum fakat bunu nasıl hangi şekilde kullanıcağımı bilmiyorum. genelde tanıdığım kişilerin öleceğini hissedebiliyorum. bir köpeğin bile. size yorum atmıştım fakat gelmemiş sanırım benzer yorumu birdaha atayım dedim. birilerinin gözlerine odaklanarak neler hissettiğini neler yaşadığını anlayabiliyorum , bir anda negatif ortamda sebepsiz yere negatifleşebiliyorum. genellikle sessiz ve yalnız bir insanım. genelde şu şunu yapacak kesin dedidiğimde o kişi kesinlikle yapıyor. nereden başlayacağımı henüz bilmiyorum

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Mehraba. Yaşadıklarınız ruhsal hassasiyetinizdeki yoğunlukla ilgili olabilir. Bunu öğrenmek için Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları konusuna bakabilirsiniz.

   Neler yapabileceğiniz hakkında ilk adım için Ruhsal Güçleri Geliştirme Yöntem ve Teknikleri konusunda bakabilirsiniz. En azından size neler yapmanız gerektiği ile ilgili fikir verecektir.

 36. blank eda dedi ki:

  azönce henüz yazının devamını tam okumadan , bu konulardan hiç anlamayan bir arkadaşıma ” psişik olabilirim ” şu sıralar parapsikoloji ile ilgileniyordum o sıra farkettim dedim ve bana kaşığı bükebiliyor musun ? diye sordu ağzının payını verdiğim için muhtemelen bir daha mesaj atamayacak 🙂

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Eğer sahip olduğunuz özelliklerle ilgili sorun yaşamak istemiyorsanız sizi anlamayacak insanlara hiçbir şey anlatmayın. Zihninizi gereksiz meşgul etmiş belki de kırılmış olacaksınız.

 37. blank umut derin dedi ki:

  9 10 ay önce abimin araba kazası yapacagını düşündüm, ve 1 hafta sonra abim kaza yaptı. telefona bakınca arkadaşım arıcak veya annem arıcak abim arıcak diyorum ve 1 2 sn sonra arıyor ( pşisik olduğumdam süpheleniyorum okudugum makale bana uyuyo maclar vs fakat kendimi baskılayan bir insanım ne yapmalıyım bana yardımcı olup iletişime geçerseniz sevinirim)

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Bilgilenmeye çalışın. Sitede arkadaşların paylaştığı çok değerli makaleler var. Ruhsal güçleri geliştirme ve Ruhsal Gelişim kategorisi altındaki diğer konulardan başlayabilirsiniz.

   Olacakları önceden hissetmek Premonisyon Gelecekteki Olayları Hissetme konusuna girmekte. Okudukça kendinizden daha fazla parça bulabilirsiniz.

   Doğum haritanızı çıkartarak Doğum Haritasinda Ruhsal Yetenek Konumları konusunu inceleyin. Hangi ruhsal kabiliyetlere sahip olduğunuzu orada bulabilirsiniz.

   Öğrendiğiniz her konuyu uygulamak zorunda hissetmeyin. Bilmeniz, öğrenmeniz en büyük hazinedir.

 38. blank mert dedi ki:

  merhabalar ben 23 yaşındayım. tek yasıyorum. benim küçük yşta rüyalarımla başlayan ve lise de bir iç ses, kabuslar ve çevrem de kimse yokken birilerini hissetmemle devam eden ve halen de devam eden bu yeteneğim hakkın da pek ilerleyemyorum. uyumaya çalışırken uyumak istemiyorum çünkü her rüyamı hatırlıyorum ve gerçekten bir farkı olmuyor. durusezi öngörü duruişiti ….. bılemiyorum ve gerçekten yardıma ihtiyacm var hücreye kapatılmış gibi hissettim hayatım boyunca.

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Merhaba Mert.

   Bu şekilde hissetmen gayet doğal. Çevrende seni anlayacak insan bulamadığın sürece bunu yaşayabilirsin. Öncelikle içinde bulunduğun durumun doğuştan sahip olduğun özelliklerle ilgili olduğunu bilmelisin. Kompleks haline getirme. Özgüvenin ne kadar yüksek olursa yaşama bağlılığın o derece artar.

   Sitede yaşadığın sorunlara cevap bulabileceğin çok sayıda konu var. Eğer daha önce bakmamışsan Ruhsal Güçleri Geliştirme Yöntem ve Teknikleri konusunda nereden başlayacağın ve neler yapabileceğin anlatılmakta. Bir sorun olduğunda konuların altından yazabilirsin.

   1. blank Sezen dedi ki:

    Merhabalar bahsettiğiniz durumlardan bazen yakinimda ya da tanıdığım kişilerin öleceğini hissediyorum hatta bir köpeğin bile. Ve hepsi yakın bir zamanda gerçekleşiyor . Bu durum hep sürmüyor (yillar bile alıyor)) sadece birden bire aklıma geliyor . Birinin gözüne bakarak kim olduğunu neler hissettiğini anlayabiliyorum. Birden kendimi onda buluyorum gibi bişey. Siz gelistirmemizi oneriyorsunuz fakat ben hislerimin o kadar iyi olduğunu düşünmüyorum. GeneldeYalnız ve sessiz bir insanım ama kendimi bir türlu cozumleyemiyorum. Rüya meselesine gelirsek genelde dejavu yasarım fakat yaşarken o an aklıma gelir . Gelistirmemi oneriyorsunuz fakat ben hangi yönden gelistirecegimi (yeteneğimi tam olarak )bile bilmiyorum.yardimci olursanız sevinirim

    1. blank Elif Sude dedi ki:

     Merhaba, diğer sorunuza da yazmıştım. Öncelikle Ruhsal Güçleri Geliştirme Yöntem ve Teknikleri konusunda başlayabilirsiniz. Size neler yapmanız gerektiği konusunda bir fikir verecektir.

 39. blank Serhat dedi ki:

  Küçüklüğümde uyurgezerlik daha sonralarında bir çok sey eksık olmadı hayatımda sınavlarıma calısmadan sankı daha önce cozmusum gibi zamanla ruyalarımın cıkması hatta aılemdekı olan olaylar ölümler insanların ruh halleri cevremde insan olup yalnızlık cekmem uykusuzluk ki en buyuk sorunum makalelerınızi okudum ve hayatımda ıstemsız olarak yaptıgım bir cok sey dahıl hepsı yazılan gıbı bazen kendı gecmısımdekı ruyalar aılemı gormem veya ruyalarımda olucak seylerı gormem dejavudan daha farklı olarak gorduklerım tahmın yetenegım ve en onemlısı ınsanların baısna gelenler ve ruh hallerı yardım aldıgım bı kac ınsan oldu ayrıyetten kucuk yaslarda gordugum garıp ısaretker ozellıkle ruyamda konusanlar ama daha fazla bılgı almak ısterım acaba bana yardımcı olabılırmısınız yasım 20 oldu fakat bunlara katlanmıyorum baskasının acısını hıssedıp ıstemsıx aglamalarım bıle oluyor..

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Hoşgeldin serhat. Diğer sorunda yapman gerekenleri yazmıştım.

 40. blank Serhat dedi ki:

  Öncelikle merhaba abes olabilir fakat küçük yastan berıdır cogu seyı on gordum okullar işler ölümler ayrılıklar ayrıyetten sans oyunlarındakı bazı yaklasımlarım ortamlardakı pozitif insan olmam yasım ılerledıkce cok yogun bır sekılde bırısı gelmeden kapıyı acmam veya rüyalarımı bır bir yasamam depresıf ve uyku problemim hiç tanımadım ınsanın hayatındakı acıları dırek yuzune karsı anlatmam bulundum ortamda sureklı ınsanları ızleyıp ne dusunduklerını hıssetmeme kadar varan daha belkıde farkında olmadım yasadım bı ton sey aldıgım bı kac yardım var ama belkıde bunu artık kontrol etmem gerekıyor yardımcı olurmusunuz ?

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Merhaba, abes olmaz. Herkes doğduğu anda sahip olduğu ruhsal yeteneklerle yaşar. Bunun yaş sınır yok. Anormal bir durum da değil.

   Anlattıklarınıza göre sizde Prekognisyon ve Premonisyon yeteneklerin var. Bu konuları aşağıdaki linklerden araştırabilirsiniz.
   Prekognisyon Gelecekte Olacak Olayları Görme
   Premonisyon Gelecekteki Olayları Hissetme

   Dün bu konu hakkında bir yazı yayınlandı. Prekognisyon yeteneği olanların yeteneklerini kontrol altına almak veya geliştirmek için neler yapmaları gerektiği iki teknikle anlatılmakta. Bu teknikleri premonisyon içinde kullanabilirsiniz.

   Neler yapabileceğinize karar vermek için Ruhsal Güçleri Geliştirme Yöntem ve Teknikleri linkindeki konudan başlayabilirsiniz.

 41. blank berat cimsiroglu dedi ki:

  benımde bu sekılde yeteneklerım var ama kullanmasını bılmıyorum ne yapmam lazım yardımcı olurmusunuz

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Ruhsal Güçleri Geliştirmek için Yöntem ve Teknikler konusundan başlayabilirsiniz. Neler yapılması gerektiğine değinilmektedir.

 42. blank Kardelen dedi ki:

  Bu konularda uzman olan biri bana ulaşabilir mi lütfen ?

 43. blank kalbi kırık adam dedi ki:

  benimle bağı olan birinin rüyasına girebiliyorum onu yönlendirebiliyorum aramızdaki bağ kuvvetliyse gün içerisinde canı bişey çekerse bunu anlayabiliyorum ağladığında hissediyorum ve rüyaya girme olayını bu sitede bir kere okudum denedim ve anında oldu ertesi gün beni aradı ve rüyasında beni gördüğünü söyledi toplumdan kopuk yaşamıyorum ailemle aram çok iyi ama bende bişeylerin eksik olduğunu ve benliğimle alakalı birşeylerin eksik olduğunun farkındaydım bu siteyi yapandan Allah razı olsun

 44. blank SoN01 dedi ki:

  Bende de bazen böyle gariplikler oluyor mesela nişanlım dün yatılı misafirliğe gitti köpekten çok korkar ve ben gitmeden önce hissettim tlfnlaştık o evde köpek varmı dedim evet odaya kilitlediler dedi işin garip kısmı onda da bu durumlar olduğu için şaşırmıyor aaaa nerden bildin diye. Geçen birlikte hastaneye gittik sıranın bize gelmesine nerdeyse 10-12 kişi vardı o 5 kişi sonra bize sıra gelecek dedi ve öylede oldu

 45. blank Pelin dedi ki:

  Yakın gelecekte olacak seyleri hissediyorum ve olunca anlıyorum. Bu aklıma bugün gelmişti diyorum ve şaşırmıyorum artık. Planlanmıs olsalar bile iptal olacağını bildiğim seyler olmuyor mesela yada tamtersi. Acaba ben mi etkiliyorum diyorum bazen ama üstüne gitmiyorum hiç? Gitmeli iyim acaba?

  1. Düşünceler, imajları; imajlar da gerçekleri etkiler. İnsanla ilgili hiçbir şey etkisiz değildir. Ne ölçüde etkili olabilir? Bunu anlamak güç. Düşünceleri ile olayları şekillendirebilen insanlar var. Sinirlendiklerinde, mutlu olduklarında, aşırı hırs yaptıklarında o kadar güçlü bir etki ortaya çıkarırlar ki, bağlantılı olanlar ve olaylar etkilenebilir.

   Kontrolünüz sizin bakış açınızla aynı seviyede veya altta ise müdahale etmeyin. Olayları etkileyip kontrol edebiliyorsanız, olumlu yönde müdahale etmeye çalışın. Yapacağınız tüm müdahaleler eninde sonunda size geri döner. Bu nedenle tüm müdahaleleriniz olumlu etki almak için olsun.

   Kontrol etme konusunda tereddütleriniz varsa üstüne gitmeyin.

  2. blank Serdal sürer dedi ki:

   Gidip yada kalman önemli değil anı yaşıyorsan çok iyi benim içinde aynısı yaşıyorum kendini sev

 46. blank Alkan dedi ki:

  Kendime veya sevdiğim insanlara kötü bir şey olcağını hissediyorum.Bu benim içimde olanakadar aşırı sıkıntı yaşamakta ve rahatsız etmekte

 47. blank nadine dedi ki:

  Bendeki tüm garipliklerin nedeni psişik olmammış! Kendime inanamıyorum. Teşekkür ederim bu güzel paylaşım için.

 48. blank Neslihan dedi ki:

  Yardıma ihtiyacım var çok yoğunlaşmaya başladım insanlara müdahale edebiliyorum düşüncelerimi kontrol altında tutmaya çalışıyorum.
  Çalışma yaptığım zaman birden ilerleme oluyor ?

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Neslihan Hanım, konuyu yazan arkadaş müsait olmadığı için mail adresinize yazdım.

 49. blank zeyneb isra dedi ki:

  Bunu neden istedigimi bile bilmiyorum ama sanirim yardima ihtiyacim var.Banada yardimci olurmusunuz

  1. Diğer konu altına yazdıklarınızı okudum Zeynep Hanım. Müsait zamanda size yazarım.

 50. blank BAHAR dedi ki:

  Emre bey yardımcı olursanız çok mutlu edeceksiniz Çok teşekkür ediyorum

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Lütfen mail adresinize gönderilen maili cevaplayınız.

   1. blank luffy dedi ki:

    insan ırkından nefret ediyorum rüyamda tüm insan ırkını yok etimi ve insanların olmadığı bir dünya görüyorum bana bir canavar rüyalarımda insan ırkını yok etmemi istiyor tüm insan ırkını yok etmelimiyim sizce

    1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

     Canavarı yok etmeniz yeterli.

  2. blank Yeliz falay dedi ki:

   Rüyalarımda herşeyi görüyorum.Esim oldu bir yıl önce , o süreçte tüm evreleri gördüm. Bugün çalıştığım okulda yangın cikti ve ben dün gece gördüm.Herkesin ne düşündüğünü konuşmadan algiliyorum.Ancak is , oglum ve maddiyat bunların hepsini en zoruyla yaşıyorum. Bu konuları çok okuyor ve araştırıyorum. Ama artık yola nasıl bir hedefle devam etmeliyim.Acikcasi kendimle ilgili konularda hiç bir şekilde faydam yok. Ancak insanlara inanılmaz yol gösterebiliyorum hislerimle. Ne yapabilirim. SPIRITUEL yasam koçluğu eğitimi almak istiyorm.Ama maddi ve manavı nedenlerle erteliyorum.Bana bir fikir verin çok rica ediyorum.

error: Korumalı İçerik!