Soru Sor

Parapsikoloji hakkında soru sor, merak edilenler, bilinmeyenler

Soru Sor

Parapsikoloji ve parapsikoloji ile ilgili aklınıza takılanları, yaşadığınız ve anlam vermekte zorlandığınız konuları bu sayfa altında sorabilirsiniz.

Sorularınızı öncelikli olarak ilgili makalelerin altında sormaya özen gösteriniz. Bu şekilde sürekli tekrar eden benzer sorular ortaya çıkmamış olacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 985 YORUM
 1. blank Yaren dedi ki:

  Merhaba ben dün Yüksek beta frekansınızı dinledim sınav için. Fakat bugün kendimi kötü hissediyorum. Sanki hiçbir şey gerçek gelmiyor. Ve hareketlerimi kontrol edemiyorum. Düzelmem için ne yapmalıyım kafayı yiyormuş gibi hissediyorum Acil yardımmm

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba.

   Tüm yapay frekanslar için özellikle uyarı ekledik. Yapay beyin dalgaları uzun süreli dinlenmemeli, önemli bir sebep olmadığı sürece dinlenmesi uygun değildir, Epilepsi hastaları yapay beyin dalgaları dinlememeli.
   Eğer sorun yaşamışsanız tekrar dinlemeyin. Youtube’ye yüklenen parçalar sadece https://www.parapsikoloji.net/category/beyin-dalgalari/ linki altındaki konulara örnek olması için eklendi.

   Eğer uzun süre dinlediğiniz için böyle bir sorun yaşamışsanız, günlük yaşamınıza devam edin. Dinlenin, sosyal aktivitelerde bulunun. Sorun devam ederse doktorunuzla görüşün.

   Genelde bu tür yapay beyin dalgaları yüksek sesle veya uzun süreli dinlendiğinde baş ağrısı, dikkat kaybı veya algı sorunları yaşanabiliyor. Bir süre sonra geçer ama siz gene de kendinizi gözlemlemeye devam edin.

 2. blank Erdem99 dedi ki:

  Merhaba, durubiliş veya durusezi hangisi emin değilim, bunlardan birini yaparken gelen cevap kendi düşüncemiz olarak geliyor olabilir mi? Yani cevabı sanki dışardan almıyoruz da kendimiz arzulu bir şekilde düşünüyoruz bundan dolayı gelen cevabı kendi fikrimiz kendi düşüncemiz zannedip es geçiyoruz?

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba. Evet bu her zaman muhtemeldir. Bilinçaltı nasıl programlanırsa o şekilde çalışır.

 3. blank Mehir dedi ki:

  Merhaba benim internetten konuştuğum çok sevdiğim biri vardı fakat çok kötü şeyler yaşamıştı intihar etmek istiyordu ve bu yüzden tartışmıştık birdahada kendisine ulaşabileceğim hiç bir yer bulamadım öldüğünden eminim çünkü hiç bir iz yok ona ulaşabilnem mümkün mü bu şekilde çünkü yıllardır aklımdan çıkmıyor ve kafayı yediğimi düşünüyorum artık . Bir çok sorum cevapsız ve canım yanıyor ciddi anlamda.

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba. Olumsuz düşünceler taşımayın lütfen.
   Her bir kağıda “sana ulaşmak istiyorum, seni görmek istiyorum, senden bir haber almak istiyorum” şeklinde sizin için güçlü olduğuna inandığınız cümleler yazın. Hangi cümleleri yazdığınızda içinizdeki duyguları tam olarak yansıtacaksa onları yazın. Bu çalışma onunla bağlantı kurmanız için gerekli yoğunluğu oluşturacaktır. Ancak bu durumun yaşamınızı olumsuz etkilemesine izin vermeyin. Kağıda yazın ve bir kenara bırakın. Tekrar o konuya dönmeyin.

 4. blank Sakura dedi ki:

  Yıllardır görüşmediğim ve lise dönemimde çok sevdiğim ve bana hep takılan bir arkadaşımın ölüm haberini 2 gün sonra gazeteden öğrenmiştim. Tam 2 gün önce ise kendisi birden aklıma gelmişti. Belki de öldüğü an aklıma geldiğini düşünmeme neden olan bu olay telepatiyle mi açıklanabilir, yoksa hislerimin kuvvetli olmasıyla mı? Telepati ise onun dünyaya yaydığı sinyalleri onunla bağım kopmadığı için ben mi yakaladım? Yoksa bana özel mi yaydı o sinyali? Yani onun da benimle bağı kopmamış mıydı? Bu konuda düşüncelerinizi öğrenebilir miyim? Teşekkür ederim.

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Başınız sağolsun.

   İki insan arasında olumlu veya olumsuz anlamda ruhsal bir bağlantı kurulmuşsa (anılar, sevgi, aşk, kırgınlıklar, nefret vb.) bu bağlantı kolay kolay kopmaz. Hangi durumlarda tetiklenir? İkinizden biri hatırlar ve eski hatıraları zihninden geçerirken yoğun duygular yaşarsa bu bir şekilde karşı tarafa da ulaşır. Aklınıza gelen arkadaşınızın biraz sonra sizi araması veya sokağı dönünce karşılaşmanız gibi. Sizin o sinyalleri alabilmeniz için de aranızdaki bağın bir şekilde devam etmesi veya belli hassasiyetlerinizin olması gerekir. Bir şekilde bu bağlantıyı tetikleyen unsurlar olur. Hatıraların canlanması, arkadaşınızın acı çekmesi, kaza yapması, travma yaşaması, çok mutlu olması gibi. Ayrıntılara inecek olursak insanlar bu boyuttan ayrılmadan bir süre önce aslında onların yaşam enerjileri kesilir. Bu kesilme anından dolayı da hissetmiş olabilirsiniz. Hatta ruhsal hassasiyetleri yüksek insanlar bu kesintileri farkederek kimlerin bu boyuttan ayrılacaklarını da algılayabilirler.

   Sizin algılamanız tam olarak hangisi ile ilgili bunu anlamak zor ancak bir şekilde aranızdaki bağlantı tetiklenmiş.

 5. blank adem bostan dedi ki:

  merhaba benim hastalığımın ismi bi polar duygu durum bozukluğu yaklaşık 4 yıldır ilaç tedavisi görüyorum serex adlı ilacı almadan uyursam sürekli rüya veya nasıl anlatsam bilemiyorum ama beynim durmuyor gözlerim kapalı ama ortamda sanki hiç uyumuyomuşum hissi ile kalkıyorum beynim çok yorgun oluyor serex ilacını aldığım zaman ise çok rahat uykuya dalıyorum ve uyuyabiliyorum kalkınca ise çok iyi dinlenmiş hissediyorum kendimi.konusunda uzman birisiyle konuştum beyin sisimin olduğunu söyledi ve dmt kullanmamı tavsiye etti.namaz oruç ve özel zikir dersi ile günlük olarak meşgul oluyorum.güvenlik memuruyum haftanın iki günü gece 12 saat nöbetlerim oluyor.dmt kullanmalımıyım nerden tedarik edebilirim psikiyatri dokturuma dmt kullanmak istediğimi bildirmelimiyim kafam iyice karıştı.yardımcı olursanız sevinirim bu arada çocukluğumdan beri gelen ve şuanda az da olsa devam eden üçharfliler tarafından sürekli rahatsız ediliyorum ama onlara alıştım gibi yardımlarınızı bekliyorum

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba. Lütfen doktorunuzla görüşmeden adım atmayın.

1 9 10 11
error: Korumalı İçerik!