Banyoda Başka Birinin Varlığını Hissetmek

Banyoda Başka Birinin Varlığını Hissetmek

Banyoda Başka Birinin Varlığını Hissetmek

Hepimiz zaman zaman evde veya farklı bir yerde tek kaldığımız zaman göremediğimiz ama mutlaka orada olduğunu hissettiğimiz bir canlının olduğu hissine kapılırız. Çoğu zaman ”Banyoda Başka Birinin Varlığını Hissetmek” olarak ifade edilen bu göremediğimiz varlık ile ilgili hissin kaynağını merak eder ve ne olduğu konusunda endişeye düşeriz. Çoğu ise banyoda iken; içeride farklı bir kişinin olduğu hissine kapılarak hemen banyodan çıkmak, banyo kapısını kapatmadan yıkanmak veya banyo kapısını kilitleyerek yıkanmak isteyebilir.

Hatta bazı insanlar bu korku dolayısı ile doktora giderek ”sanki birisi var gibi hissediyorum ve çok korkuyorum, asla yalnız kalamıyorum” şeklinde sorununu dile getirerek çözüm bulmaya çalışır.

İyi haber: Uzmanlar bu durumun farkında!

BBC Türkçe’de yayınlanan habere göre, İsveç Federal Teknoloji Enstitüsü’nden Dr. Giulio Rognini, yaptıkları araştırmalar ve kendilerine gelen bilgiler doğrultusunda bu hissi şu sözler ile tanımlıyor; ”insanlar başka birisini hissediyor ancak bu kişiyi hissettikleri yerde veya tüm odada bu kişiye odaklanamıyor, nerede olduğunu ve kim olduğunu bilemiyor. Ancak kesinlikle odada bir kişinin olduğu konusunda emin olabiliyorlar.” diyor.

İsveç Federal Teknoloji Enstitüsü’nden Dr. Giulio Rognini, bu sözlerinin ardından 48 sağlıklı ve 12 hasta kişi üzerinde yaptıkları araştırmalarda aslında bu şekilde hisseden kişilerin büyük bir kısmının, beyinlerinin algısal olarak kendilerini temsil ettiğini ve bu sorunun kaynağının beynin kişiyi temsili olarak farklı bir kişi gibi algılamasından kaynaklandığını belirtiyor. Rognini’ye göre, bu sorunun temel sebebi aslında beynimizde yaşattığımız olumsuz algılar ve sessiz bir ortamda beynimizin insan vücudunu ”farklı temsili kişi” olarak algılamasından kaynaklanıyor.

Gönüllü Katılımcılarla Deney Yapıldı

Yapılan deneyde gözleri bağlı katılımcılara bir robotu elleri ile hareket ettirmeleri istendi. Yaptırdıkları her hareket arkalarında bulunan başka bir robotla aynı anda tekrar edildi. Bu aşamada bir sorun yaşanmadı ancak arkalarında bulunan robotun hareketi bir süre geciktirildiğinde bulundukları ortamda kendilerinden başkalarının da bulunduğu hissine kapıldılar. Bu his bazı katılımcıları o kadar tedirgin etti ki deneyi bırakmak istediler.

Takip Edilme Hissinin Nedenleri

Yapılan bu çalışmaya dayanarak, İnsanın kendisini “başkalarının gözetlediği hissi” gibi hislerin temelinde; yalnız kalındığında bilinçaltında yatan korkuların ve izlenen filmlerdeki karelerinin bu hisleri tetiklediğini söyleyebiliriz. Çünkü bu hisleri yaşayanların büyük kısmı yanlarına başkası geldiğinde bu hissi yaşamaz veya yaş ilerlediğinde yalnız kalsa dahi bu hisler tekrarlamaz. Kısaca öğrenilmiş ve henüz öğrenilmemiş tecrübeler diyebiliriz.

Bazı vakıalarda bu hislerin ve korkuların temeli olarak bilimin henüz ispatlayamadığı bazı olaylar yaşansa da; insan psikolojisi edindiği ve duyduğu herşeyi gerçekleştirme kapasitesine sahip olduğu için ispat olmadan bu konulara değinmeyi doğru bulmuyorum.

 

Ruhsal Güçler ve Yaşanan Sorunlar

Paranormal Kişilikler ve Sosyal Normlara Uymayan Sorunlar

Banyoda Başka Birinin Varlığını Hissetmek

www.parapsikoloji.net

Son Güncelleme 20 Ekim 2020 Emr

Turhan Doğan
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 9 YORUM
 1. blank sinem taşkıran dedi ki:

  merhaba bu sürekli başıma gelen bir olay ve sadece hissetmekle kalmıyor görüyorum da. silüet halinde bir karaltı görüyorum neredeyse her seferinde ve bu beni korkutuyor. geçen gün yine duşa girdim ve kapı 2 kez yumruklandı. küçük kardeşimdir dedim çünkü sürekli yaptığı bir şeydi. aradan 1-2 dakika geçti daha sert bir şekilde yumruklandı -küçük bir çocuğun yapamayacağı kadar- bu sefer babam sandım ve ‘KİMSİN BE’ diye bağırdım. yine ses gelmedi. yine 1-2 dakika sonra 2 kere yumruklandı. sinirlenmeye başladım o sırada ablam girdi banyoya. ona söyledim olanları kardeşimi uyarmasını da ekledim. önce yüzüme tepkisiz baktı ve senin yanına kimse gelmedi selçuğu -papağanımız- onu açtık onunla ilgileniyorduk dedi. başımdan aşağı kaynar sular döküldü çok fazla korktum ne yapabilirim bu olanlar için

  1. blank EMR dedi ki:

   Merhaba. Benzer olayı sürekli yaşıyor musunuz?

   1. blank sinem taşkıran dedi ki:

    neredeyse her duşa girdiğimde bu olaylar oluyor olmadığı zamanlar çok nadir. sizce neden sürekli oluyor bir bilginiz var mı? çok teşekkür ederim

    1. blank EMR dedi ki:

     Sadece sizde oluyorsa sizin ruhsal hassasiyetinizle ilgili olabilir. Eğer ikinci bir banyo varsa orada banyo yapıp deneyin. Sadece sürekli kullandığınız banyoda bu olaylar yaşanıyorsa banyonun duvarlar dahil her yanını sirkeli su ile iyice temizleyin. Banyoda banyo yaparken idrarını yapan varsa onları uyarın yapmasınlar.

     Banyodan içeri girmeden önce şu duayı okuyun.

     “Bismillâh. Allahumme innî eûzu bike mine’l-hubsi ve’l-habâis.”

     “Bismillâh. Allah’ım, hususi ve umumi bütün kötülükleri bünyesinde toplayan habislerden sana sığınırım.”

     Veya “Allah’ım beni korkutacak, bana zarar verecek, bana olumsuz etki yapacak her türlü sıkıntıdan ve varlıktan size sığınıyorum” Duayı kendi ruhsal durumunuza göre içinizden geldiği gibi düzenleyebilirsiniz. Önemli olan ilahi katla irtibat kurup Allah’a sığınmanızdır.

     Bunun dışında Psişik Etkiler başlığı altındaki konularda enerji boyutuyla ilgili bilgiler bulabilirsiniz.

     1. blank sinem taşkıran dedi ki:

      gerçekten çok teşekkür ederim yardımlarınızdan dolayı. maalesef ki evimizde 2. bir banyo yok ama annem devamlı olarak sirkeli su ile temizliyordu. bundan 1 sene önce duştayken karaltı halinde görüyordum daha sonraları normal yaşamımda görmeye başladım. ailem zonguldakta bir hoca buldu oraya gittik. musallat olmuş olabilirler dedi muska yazdı. allah razı olsun tamamen etkili olmasa da eskisi kadar etkilemiyor beni. söylediğiniz duaları mutlaka okuyacağım umarım işe yarar.

     2. blank EMR dedi ki:

      Rica ederim.
      O Muskayı kaybetmemeye çalışın, çıkarıp bir yere koyacaksanız besmele ile koyup alın. Çoğu zaman etkisi olan muskaları bundan olumsuz etkilenen varlıklar alırlar.
      Yaşadıklarınız ruhsal yönlerinizle de ilgili olabilir. Evde sizde başkaları yaşamıyorsa ya size yönelik bir çalışma olduğu içindir veya sizin algılarınız normalin üzerinde açıldığı içindir. Sizin onları algılayabildiğinizi anladıklarında “korku” faktörünü harekete geçirmeye çalışırlar. Korku frekansı yükseldiğinde onların etkisi de artacaktır.

      Bu gibi durumlarda evde okuyan yoksa bir mp3 çalardan düzenli olarak Kur’an açın. Sabah, akşam ve yatmadan önce evin her yanından duyulacak şekilde Bakara Suresi dinleyin. İçten ve samimi bir şekilde hangi makama sığınırsanız karşılığı da gene o makamdan gelir.

 2. blank Tembel İko dedi ki:

  Mantıklı ancak… Göremediğim halde tam olarak şurada diyebilen beni elesinler bu gruptan xDD XD

  1. blank EMR dedi ki:

   Bu sadece yapılabilen bilimsel açıklaması… Bilimsel olmayan kısmına değinmek çok kişiyi korkutacaktır.

   1. blank Tembel İko dedi ki:

    Kesinlikle oldukça ürkünç bir durum. Kendimi bildim bileli maddeye dahi etki eden bu tarz olayları çokça yaşadığım için sorun etmiyorum ama diğer insanlara bahsi bile kabus görmelerine yol açıyor.

error: Korumalı İçerik!

Parapsikoloji.Net sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin