Üzerlik Tohumu, Kullanımı, DMT Etkisi, Faydaları, Zararları ve Diyeti

üzerlik tohumu ile birlikte kullanılmaması gereken ilaçlar

Üzerlik Tohumu ile Birlikte Kullanılmaması Gereken İlaçlar

Üzerlik tohumu kullandığınız süre içerisinde ilaç almanız gerekirse mutlaka doktorunuza üzerlik tohumu kullandığınızı bildirin. Eğer doktorunuzun üzerlik otu ve üzerlik tohumu hakkında bilgisi yoksa MAO inhibitörü olduğunu ve üzerlik içerisinde Harmin, Harmalol, Harmalin ve Harmol gibi maddelerin bulunduğunu söyleyiniz. Özellikle sinir sitemi üzerinde etkili olan bazı ilaçlar ve antideprasanların (fluoksetin gibi) kullanım ve bekleme sürelerine dikkat edilmeli doktor görüşü alınmadan kullanılmamalıdır.

 • Uyarıcılar,
 • Uyku hapları,
 • Gribal enfeksiyonlarda alınan bazı tabletler,
 • Ve üzerlik tohumu içerisindeki maddelerle birlikte kullanıldığında yan etki yapabilecek diğer tüm ilaçlar.

Üzerlik Tohumunu Kimler Kullanmamalı? Kimler Kullanamaz?

Yukarıda bahsi geçen ilaçlarla birlikte antidepresan kullananlar (Mutlaka doktora üzerlik otu veya üzerlik tohumu kullanıldığı söylenmelidir)

 • Mide rahatsızlığı bulunanlar (Üzerlik tohumu kullanımı doktora danışılmalı)
 • Karaciğer yetmezliği veya rahatsızlığı bulunanlar (Doktor önerisi alınmalı)
 • Hepatit rahatsızlıklarında (Doktor önerisi alınmalı)
 • Hamilelikte
 • Dikkat gerektiren işlerde çalışanlar,

Kullanmamalı veya doktor görüşü almalıdırlar.

DMT Hangi Bitkilerde Bulunur?

Yapılan çalışmalar DMT’nin tüm bitkilerde varolduğunu gösteriyor. Ancak bazı bitkilerdeki DMT oranları diğerlerine nazaran daha yüksek veya birlikte etkileşime girdiklerinde epifiz bezinin DMT salgısını artırıyor. Bazı bitkilerse DMT’nin etkin hale gelmesini sağlıyor.

İçerisinde DMT Bulunan Bitkiler (DMT Yoğunluğu Fazla Bitkiler)

 • Yem Kanyaşı (Psychotria Viridis),
 • Yem Kanyaşı (Reed Canary Grass),
 • Bataklık Yem Kanyaşı (Phalaris Arundinacea),
 • Kuş Otu (Phalaris),
 • Akasya (Acacia),
 • Kargı Kamışı (Arundo Donax)

gibi DMT içeren bitkiler, harici olarak DMT elde edilmesinde kullanılan bilindik bazı bitkiler arasında.

DMT Nasıl Arttırılır?

Dmt miktarının doğal artışı epifiz bezinin sağlıklı çalışması ile mümkündür. Kısaca doğal bir yaşam, doğal beslenme ve ruhsal irtibatların artırılması dmt miktarını artırmak için yeterli olacaktır. Bunlara ek olarak,

 • Doğal olmayan gıdalardan uzak durmak,
 • Sağlıklı ve doğal ortamda yetişmiş bitkisel gıdalardan tüketmek,
 • Doğal bir yaşam sürmek
 • Ruhsal derinleşme için çalışmalar yapmak (nefes egzersizleri, trans çalışmaları, tefekkür, meditasyon vs.)
 • Doğal olmayan tüm gıda ve besinlerden uzak durmak,

DMT miktarının artmasında etkili olacaktır.

Harici DMT Kullanımı ve Etkileri

Önceki makalede belirttiğimiz gibi DMT epifiz bezi tarafından salgılanır, harici bir alıma gerek kalmadan belirli bir süre yapılacak ruhsal çalışmalarla (Derin trans çalışmaları, nefes egzersizleri, meditasyon vb.) istenilen etki doğal olarak elde edilebilir. Dış müdahale ile DMT oranının artırılarak aktif hale getirilmesi istenilen sonuçların kısa sürede ve ani olarak alınmasına neden olur. Özetleyecek olursak bitkilerden elde edilen karışımlarla DMT kullanımı yıllar süren bir tırmanışı bir anda yaşatıyor. Ruhsal olarak buna hazır olmayanların nasıl bir etkiye maruz kalabileceklerini sanırım tahmin edebilirsiniz.

Ruhsal arayış içerisinde olan insanların internette buldukları bilgiler ve okudukları yaşanmış olaylarda etkilenerek girdikleri yolda işin uzmanları olmadan yaşamak isteyecekleri deneyimler sonu çok iyi olmayan neticeler alınmasına sebep olabilmektedir. DMT şu ana kadar bilinen psikedelikler içerisindeki en etkili madde ve doz aşımı dönüşü olmayan sonuçların ortaya çıkmasına neden olabilecek etki düzeyindedir.

DMT doğal halde en yüksek seviyelerde,

 • doğum,
 • ölüm anında ve
 • uyku sırasında, rüya görüldüğü evrede

salgılanmaktadır. Yani madde alem ile madde ötesi alem arasında bağ kurulurken yüksek oranlarda salgılanmakta. Benzer miktarların dışarıdan alınması ile insana doğumu, ölümü ve gerçek üstü deneyimleri yaşatmasının nedeni de budur. Ruhumuza kodlanmış; yaşanmış ve yaşanacaklar deneyimi. Harici DMT kullanımı insana madde ötesinin kapılarını kontrolsüz bir şekilde ardına kadar açtığı için çoğu insan bu kontrolsüz deneyimi kaldıramaz.

Kargı Kamışı ve Üzerlik Tohumu Kullanımı

Şaman karışımları içerisinde birlikte telaffuz edilen bir ikilidir. Kargı kamışı DMT kaynağı, Üzerlik tohumu ise DMT’nin aktif hale gelmesi için gerekli Mao inhibitörü olarak kullanılmaktadır. Ancak doğru bir formül uygulanmadığında risk oluşturabilmektedir.

Kargı kamışı ve üzerlik tohumu ile yaptığımız çalışmaları 7 gün sürdürdük. Yüksek dozlar denemediğimiz için Ayahuasca deneyimlerine benzer deneyimler tabiki yaşamadık. 7. gün en yüksek dozu uyguladık ancak dozlar arasında belirgin bir farklılık göremedik. 1. Gün ile 7. gün arasında sadece üzerlik tohumu miktar artışının etki yaptığını Kargı Kamışı sıvısının sadece etki süresini değiştirdiğini gözlemledik.

Tam bir formül uygulamasında durum mutlaka değişecektir ancak ruhsal değişimde üzerlik tohumunun bu kadar etkili olabileceğini hiçbirimiz beklemiyorduk. Şifalı bitkiler arasında yer alan, eskiden nazara ve büyüye karşı kullanılan üzerlik tohumu nasıl bu kadar etkili olabiliyor?

Etkinin sırrı barındırdığı maddelerde gizli. Adeta madde ötesine uzanan sihirli ama bir o kadar da  riskli ve zehirli bir karışım.

Şaman İksiri Yapımı ve Kullanımı Neden Gözetim Altında Olmalı

Kargı kamışı, akasya ve üzerlik tohumu ile hazırlanan; Şaman İçkisi veya Eski Dilde Ruh Asması olarak adlandırılan karışım, kuşaktan kuşağa (ruhsal miras) şamanlar arasında aktarılan bir formülle hazırlanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olan bir şaman gözetiminde yapılmadığında veya bu konuları sadece internetten okuyarak denemek isteyenler için son derece risklidir. Ortaya çıkan etki derin hipnoz altında bilinçaltının tümüyle açık hale gelmesine denk diyebiliriz.

Ruh haliniz, zihninizde biriktirdikleriniz, ortamın enerjisi ve bulunduğunuz ortamda bulunanların konuştukları hatta etrafa yaydıkları telepatik mesajlar ve ruhsal enerjilerde insanı olumlu veya olumsuz yönde etkileyebilir. Sadece merakınızı gidermek için çıkacağınız yolculuk sizin için dönüşü olmayan sıkıntıların yaşanmasına neden olabilir. Merakınıza engel olamıyorsanız bu konuda tecrübe sahibi bir şamanla görüşmeniz daha doğru olacaktır.

Sonraki Sayfada

– Üzerlik Tohumunun içeriği; Harmin, Harmalol, Harmalin, Harmol ve Etkileri

– Üzerlik Tohumu – Banisteriopsis caapi (ayahuasca) Karşılaştırması, etken maddelerin farklıkları

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 424 YORUM
 1. İlker erkil dedi ki:

  Bu siteyi görmeden önce 15 gün boyunca her akşam yemekten sonra havanda dövdüğüm üzerlik otu ve tohumunu kaynamış suda 20 dk bekletip içtim. Belirtilen gıda diyetini de bilmediğim için uygulamadım. Fakat kendim riyazet orucu yaparak sadece hayvansal gıda tüketmedim. Hiçbir yan etki hissetmedim. Bir kaç gün Gece sahura kadar oturup sahurda uyku aşamasında gözlerimi kapatıp odaklandığımda rengarenk nesneler, müthiş bir derinlik algısı ve görüntüden görüntüye atlayış yaşadım. Ama bu atlayış benim iradem dışında oldu.
  On gün ara verip tekrar devam etmeyi düşünüyorum.

 2. Veysel akan dedi ki:

  Izlenmlermi cakrlrma dgru yoneltnce blkojlarmi imajnemi ettm yksa onlar grckten ordalrmydi blmyorum gozlermn gordgne inanmk istyordm butun soylnnler dogruydu her blkoj kalktkca iklmde oldgm her bilgi ve duygubirlerdi evt mide bulntsi bas donmesi yuksk tansyon kesnlkle vardi fakt ktplari notrledikten sonra vucud etkyi dahada artrdi ben alacgmi almstim snra gdp yedklermi cikarmknzorunda kaldim 1 hafta snra tkrar dnycgim dndkten sonra tkrar yazrm net soyluyrm gnlk en az 10 dkka mesitsyon yapmyorsnz zhnnizi kontrl edemyorsnz ksnlkle uzak durun derm kontr zihnde olursa plasebo etksne girip cannzdan olablrsnz ufak dozlarla deneyin ve muhakk okyun BİLİNÇLENİN.

 3. Veysel akan dedi ki:

  Mrb dstlar cayi ilk gn sbh 3.30da 1su bardgnda 2.cy kasigi kaynatrk sogtup ictkten snra yaklsk yarm saat icnde kaslrmda gdklanma ve yumsmyla brlkte ann farkndalgni yasmk adini yaptgm meditsynla uyuya kldm cozmdm fkat grdugm ruylrin bilncndeydm hm grcklgi vardi hmde ruya gbydi 12 saat uydum bahar nezlmi kurtmstu hycnla bir sonrki gune tkrar basldm 10.30da br bardak suya 3 cay kasgi ogtlmus olarak yarm saat kynttim 20 yne ayni etkler vardi fakat bu sefr dha yogndu parmklrmn arsndan dlga dlga enerjiyi hssdyordum enrji bir elmdn digerine harekt ettrkn hem goryor hem hssdyor carpakrn sesni bile duyyordm yklsk br yildr meditsyon yapyorm enrjyi kontrl edblyorum gzlrmle gormk kulklarmla duymk varlgini hsstmk cok farklydi

 4. Ahmet eren dedi ki:

  Bu diyeti uygulayabilenleri tebrik ederim.

 5. H.Göksu dedi ki:

  Merhabalar ben merakıma yenik düştüm ve denemeyi çok istiyorum. Benim merak ettiğim şey bu üzerlik diyetini kullanmadan önce ve ya kullandıktan sonra kaç gün devam ettirmeniz gerekiyor ?

  1. Merhaba. Tüm ihtimalleri gözönünde bulundurarak kullanmadan önce ve kullandıktan sonra iki hafta boyunca diyete uyun. Aynı şekilde üzerlik tohumu tükettiğiniz süre boyunca da tükettiğiniz herşeye dikkat etmeniz gerekir.

 6. Sevde Ertaş dedi ki:

  Üzerlik tohumu çayımı bu gün yaptım. Yarin icmeyi dusunuyorum bugun yedigim, ictigim seylerin etkisi kalir mi yarina? Biraz daha beklemeli tum etki edecek olan maddeleri atmali miyim vucudumdan? Sabah ve akşam yemeğimden 2 saat sonra alacagim. Umarım en kısa sürede dönüş yaparsınız. Sevgilerimle..

  1. Uzun süreli kullanım düşünüyorsanız iki hafta önceden diyete başlamanız ve üzerlik tohumu kullandığınız sürece de bu diyete devam etmelisiniz. Her metabolizma farklı tepkiler verdiğin için tüm ihtimalleri gözönüne alarak hareket edin.
   Etkinin fazla olması için mide hassasiyetiniz yoksa aç iken almalısınız.

 7. Hocam dedi ki:

  Hocam çoğu üzerlik tohumu zehirlidir diyor ben zayıflama kürü yaptım 7 tane üzerlik otu kullandım birşey olurmu devam ediyim mi

  1. Konuyu okuduğunuzda “zehirli” ifadesinin doğru olduğunu siz de doğrulayabilirsiniz. Konuda bahsedilen üzerlik tohumu ile birlikte tüketilmemesi gereken besinlere ve varsa kullandığınız ilaçlara dikkat etmeniz gerekir. Devam etmeden önce konuyu okuyun ve kararı kendiniz verin.

 8. sebnem dedi ki:

  Dün sahurda bir cay kasigi aldim. gordugum ruyalari cogu zaman hatirlamam. sahurdan sonra ne kadar cok ruya gorduguma hayret ettim. hatta sonucunu merak ettigim bir konuyu annem ruyamda soyledi. 1 ay sonra gerceklesirse tekrar yazarim.

 9. Sinan güzel dedi ki:

  Felç tedavisinde etkisi olduğu doğrumudur? Ben parapleji hastasıyım ve uzun zamandır fizik tedavi görüyorum, hastalığın psikolojik rahatsız edici taraflarıda var ve bugüne kadar antidepresan vb. Kullanmadım. Rahat bir uyku ve antidepresan özelliğinden faydalanmak için kullanım oranı nasıl olmalı? Aydınlanırsam çok sevinicem.

  1. Geçmiş olsun. Bu konuda yayınlanan bilimsel makaleler var ancak nasıl kullanıldığına dair ayrıntı bulunmuyor. Konuyla ilgili ayrıntılı araştırma için son bölümdeki kaynak linkleri kontrol edebilirsiniz.

  2. Nuran dedi ki:

   Merhaba bukra bey
   Benim size sormak istediğim bir iki soru olacak bana da yardımcı olursanız çok sevinirim ben de ilerlemiş olan reflu ve belimde boynumda fitik dizimde menüsküs var üzerlik tohumu bana da fayda edermi ve nasıl kullanmam gerekiyor haricen kullanılabilir mi yani kaynatıp suyunu dizlerime boynum ve belime sürsem ne kadar faydası olur birde ibrahim saraçoğlu da bil bilgi paylaşmış bahar alerjisi ve astım bunlarda bende var sizin görüşünüz nedir kaç gün ve nasıl kullanılır yardımcı olursanız sevinirim şimdiden çok teşekkür ederim

   1. Merhaba Nuran hanım. Geçmiş olsun.
    Üzerlik tohumunun kullanımı ile ilgili sağlık önerileri genellenemeyeceği ve etkileri kişiden kişiye farklıklık göstereceği için bir şey söyleyemem. Bu konuyu doktorunuzla görüşmeniz veya uzmanların görüşlerini dikkate almanız daha doğru olacaktır. Kullanımı ve nasıl kullanılacağı ile ilgili tüm ayrıntıları makalede yayınlamıştım daha çok dmt ilişkisi üzerinde durduk. Sağlık sorunlarınız hakkında Sayın İbrahim Saraçoğlunun önerilerini dikkate alabilirsiniz.

    Ağrılı bölgelerde kullanımı hakkında üzerlik tohumunu 10 dakika kaynatıp suyu ağrıyan yerlere sürülerek kullanılır. Rahatsızlıklarınızda kullanımı ile ilgili ayrıntılı bilgim yok ne yazık ki.

 10. Dilek koman dedi ki:

  1 çay kaşığı bile beni çok rahatsız etti. Kokusuna zor dayandım. Ama sonra kemdimi çok rahatlamış hissettim. Üzerimde yük kalktı sanki. Kokusuna ve tadına çözüm bulan var mı?

  1. Koku ve tat içi limon kullanabilirsiniz.

  2. Entegre dedi ki:

   Dmt etkisi için üzerlik tohumu ile birlikte kargı kamışı veya akasya yaprağı da kullanmak gerektiği yönünde yorumlar okumuştum. Tek başına bir etkisi olmuyormuş. Bu konuda tavsiyeniz var mıdır?
   Teşekkürler

   1. Amaca göre kullanım belirlenmeli. Akasya yaprağı ve kargı kamışı Dmt, üzerlik tohumu ise Dmt’nin aktivasyonu için kullanılır. Bu konudaki düşüncelerimi Ruhsal Gelişimde Üzerlik Nasıl Kullanılır? konusunda açıklamaya çalışmıştım.

 11. Nuray dedi ki:

  Çok aydınlatıcı bir yazı olmuş teşekkürler. Bir sorum olacaktı, günde iki defa kullanmanın sakıncası olur mu? Mesela sabah bir öğleden sonra bir çay kaşığı şeklinde.

  1. Ne kadar kullanacağınızı ve miktarını hangi amaçla kullandığınıza bağlı olarak ayarlamalısınız Nuray hanım. Metabolizmanıza göre miktara ve tüketilmemesi gereken besinlere/ilaçlara dikkat etmelisiniz. Kullanmaya başlamadan önce üzerlik tohumuna alerjiniz olup olmadığını test ederek en az iki hafta öncesinden konuda bahsedilen besinleri kullanmayı bırakmalısınız. Kullanmanız gereken ilaçlar varsa doktorunuza danışmalısınız.

 12. Fatma G. dedi ki:

  Merhaba. Hamilelikte kullanımı ile ilgili bir sakınca var mı ?

  1. Merhaba, üzerlik tohumunun hamilelikte kullanımı ile ilgili bilgiler kaynak bilgileri ile birlikte son sayfada bulunuyor. Kullanılması uygun bulunmuyor.

 13. Rafet dedi ki:

  İyi geceler bnim yıllardır hayatımın kalitesini düşüren bir rahatsızloğım var psikiyatrist e gittim ve dehp olarak tano koydum 3ve4 ay boyunca ilaç tedavisi gördüm amasonradan braktım kullanmayı internete baya bi araştırma yaptım ve sonuç olarak ilaçların etkisi baya bi yüksek fakat sonu olmayan bi tedavi buda beni iyice rahatsız etmeye başladı başka alternatifler aramaya başladım ve bu üzerlik bitkisini buldam sizce bı bitkinin dehp rahatsızlığına iyibir alternatif olabilirmi

  1. İyi günler. Bu konuda bir çalışma bulamadım. Yayınlanmamış çalışmalar olabilir. Fayda-zarar konusunda net bir şey söylemek zor. Doktorunuza bilgi vererek konuda belirtilen besinleri ve ilaç gruplarını iki hafta kullanmayıp alerji testi yaparak gene konuda belirttiğim şekilde düşük miktarlarla test edebilirsiniz.

  2. Suzan dedi ki:

   Merhaba Bukra Bey, size sorularım olucaktı. Üzerligi kullandigimizda bir çeşit ruyalar yada astral seyahate ciktigimizi gördüğümuzde 3.cü gözümüz açılmısmi oluyor.
   Diğer sorum ise 3.gozumuz acildiginu varsayarsak bu kalicimi oluyor (yani 3.gozumuz kalivi olarak acikmi kaliyo )istedigimiz zamnda kndi zekamizla astral seyahat yapabiliyormuyuz?
   Bunu cok merak ediyorum uzun zamndir bu konu hakkinda arastirma yaptim ve cok ilgimi çekti.
   Sorularimi cevaplarsaniz cok sevinirim

   1. Merhaba Suzan hanım. Ayrıntılı bir konu olduğu için 3. göz konusuna 3. Göz Nedir? Üçüncü Göz Çakrası linkinden bakabilirsiniz.
    3. gözün aktif kalmasını gerektirecek bir durum olduğu sürece aktif kalacaktır.
    Astral seyahatin farklı evreleri var. Gözünüzü kapattığınızda bulunduğunuz ortamdan farklı bir yer görüyorsanız bu da bir çeşit astral seyahattir. Seyahati hangi aşamada yapmak istediğinize bağlı. Ayrıntı için Astral Seyahat Çeşitleri ve Gerçek Astral Evresi konusuna bakabilirsiniz.

  3. Tuğçe dedi ki:

   Ben yarim çay kaşığı sabah birde akşam 1 çay kaşığı yedim yeniliyor sandım. Ve bu yazıyı okuyunca panikledim ne yapmam gerekiyor hastaneye gidip midemi mi yıkatmalıyım? Lütfen acil dönüş yapar mısınız

   1. Yazının tamamını okumadınız sanırım.
    Olumsuz bir durumla karşılaşmamışsanız bir şey yapmanıza gerek. Yazıda da bahsettim uzak durulması gereken gıdalardan tüketmediğiniz, belirtilen ilaçlardan kullanmadığınız ve miktarına dikkat ettiğiniz sürece sorun olmaz. Çiğneyip yutularak ta kullanılabilir. Kullanmadan önce üzerlik tohumuna alerjinizin olup olmadığını test etmeniz, Tükettiğiniz üzerlik miktarını bünyenize göre ayarlamanız gerekir. Konuda belirtilen miktarı aşmamaya çalışın.

 14. Kamile Kuzu dedi ki:

  Merhaba.. iki gecedir çok az miktarlarda üzerlik çayı içtim.. inanılmaz bir baş ağrısı çekiyorum.. sanırım yüksek tansiyona sebep oldu.. benim şimdiye kadar hiç yüksek tansiyon sorunum olmamıştı.. açıkçası biraz endise icindeyim.. şu anda evdende çıkamıyorum.. sanırım bol bol su içmek dışında şu an için yapabileceğim başka bir şey yok. Bir tavsiyeniz olursa sevinirim.

  1. Merhaba. Geçmiş olsun. Bir hayli zaman geçmiş. Şu an normale dönmüş olmanız gerekir. Yaşanan sorunların büyük kısmı tüketilmemesi gereken besinler tüketildiği halde üzerlik kullanımı ile ilgili. Benzer bir durum yaşarsanız midenizi boşaltıp, tansiyonu düşürmek için karbonat içebilirsiniz. (Karbonat herkeste aynı etki gösterir mi bilgim yok, daha önce denenip olumlu sonuç alanlar olduğu için yazdım) Bol su içmekte fayda sağlayacaktır.
   Lütfen yazıda anlatılan kaçınılması gereken besinleri bir süre terk ederek üzerlik tüketin, sonuçları iç açıcı olmayabilir. Bu konuda başkalarını dikkate almayın, herkesin metabolizma hassasiyetleri farklıdır.

   1. Murat dedi ki:

    Evet bende diyorum neden yasaklı yiyecekler yememe rağmen yan etki yaşamadım. 4 gün boyunca geceleri 1,5 çay kaşığı 10 dakika kaynatarak yemekten yarım saat önce tükettim. Denilenin tam aksine benim uykumu falan getirmedi. Ramazan nedeniyle geceleri değil gündüz uyuyordum bu bitkiyi tükettiğim süre içerisinde, sebebi kesinlikle bu bitki olan belirgin rüyalar gördüm. Uzun süre kullanmak isterdim fakat bu diyet listesine uymak için aç kalmak gerek, ekmeğin içinde bile maya var. Yeşillikte yasak, herşey yasak 🙂

 15. Nesibe dedi ki:

  Mwrhaba corek otu sanip uzerlik tohumu yedim yaklasik 7 saat once gece boyu kabus gordum terledim transa gectim zehirlendim sanip yogurt yedim yenmezmis etkisi ne zaman gecer kendimi hic iyi hissetmiyorum

  1. Merhaba. Geçmiş olsun.
   Tüketilen üzerlik miktarına göre 6-7 saat arası sürebilir. Yüksek tansiyonunuz varsa ve olumsuz etkilenirseniz doktora gitmenizde yarar olabilir. İmkanınız yoksa sindirim sistemini boşaltıp bol bol su tüketmeye çalışın. Üzerlik miktarı fazla değilse genel etkisi bir kaç gün sürecektir ancak yoğun etkisi gün içerisinde geçecektir. Konuda bahsettiğim ilaçları kullanıyorsanız bu süre içerisinde kullanmayın veya doktorunuza danışın. Yasaklılar listesindeki besinleri en azından 2 gün tüketmeyin.

   1. Alime dedi ki:

    Demet seklinde üzerligım var tohumlarini cikartip mi tuketmeliyim yoksa bitkisiyle birlikte cayıni tuketsemde olur mu etkileri aradında fark olur mu

    1. Ne için kullandığınıza bağlı. Çayını tohumları kapsüllerinden çıkarmadan da hazırlayabilirsiniz. Bir fark olmaz. Konuda bahsettiğim üzerlik tohumu ile birlikte tüketilmemesi gereken besinler, üzerlik alerji testi ve miktarına dikkat etmeyi unutmayın.

 16. Yusuf dedi ki:

  Selamün aleyküm. Bu avakado ceviz havuç suyu. Beynin %60 i yağdan oluştuğu için
  Bu dediğim besinler beyne çok iyi geliyor. Ancak anlamadığım şu ki nasıl oluyorda avakado tuketilmeyecek besinler arasında?
  Daha iyi etki yapması gerekmez mi?

  1. Aleyküm selam.
   İçeriğinde hangi maddelerin risk sebebi olduğu ile ilgili ayrıntılı bir bilgi bulamadım. Çoğu besin için tramin vurgusu yapılıyor.

 17. Abdullah dedi ki:

  Astral seyahat için kullanacaksanız hızlı sonuçlar elde etmek isteyen arkadaşlar varsa aranızda çiğneyerek yiyin.Fakat dikkat edin 5.boyut dünya da yıllardır taşıdığınız zekayla alakasız çünkü farklı varlıkları şimdiki zekaniz bilincinizle algilayacaksiniz görüp gormeyeceginizi bilemeyiz lakin ruhunuzu hazır olarak hissetmiyorsanız eğer korkularinizdan beslenmek isteyen çok varlık olacaktır. yaşadıklarınızı bir misafir olarak ev sahibinin evinde yaşayacaksınız ve ev sahiplerini tanımıyorsunuz.bilincli destek almanızı tavsiye ederim

  1. Murat dedi ki:

   Hocam öyle anlatmışınızki sanki parka gider gibi birşeylerden bahsediyorsunuz. Bu bahsettiğiniz boyut öldüğümüzde gideceğimiz boyut mudur? Yada herneyse karşılaşacağımız varlıklarla hangi dilde konuşacağız? Evet herkes herşeyi ister ama genelde elde edemez. Youtube da bir sürü astral hikayeler var hiçbiri inandırıcı değil tek amaçları görüntüleme almak…

 18. -ENES- dedi ki:

  Selamunaleykum
  İlk önce size ve deneyime katılan arkadaşlarınıza teşekkür ederim. Üzerlik tohumu ile alakalı yazınızın tamamını dikkatlice okudum ve hayran kaldım. Çok mükemmel bir çalışmaya imza attınız.
  Yazınızda hem bilimsel bilgilere, hem internetten tıbbi kaynaklara ve kendinizin deneyimlere başvurmanız beni çok şaşırttı.
  Üzerlik tohumu hakkında ilgi duyan herkes sizin bu çalışmanızı okumalı.
  Ben saçlarla ilgili hadisi seriflere bakarken bu tohuma rastladım. Youtube da çok video izledim, internette çok yazılar okudum.
  Eşimin saç problemine çare ararken kendim kullanmaya başladım. Balın içine tohumları olduğu gibi ilave edip bir çay kaşığı tüketiyorum. Bana çok faydası oldu, psikolojik yönden son zamanlarda çok sinirli idim, rahatlatıyor, sinirlenmiyorum desem yalan değil. Daha derin uykum var. Mutluluk hisleri veriyor. Çay olarak da denedim, idrar yolları ile problemi olanlara tavsiye ederim. Erkeklere de tavsiye ederim, konuya ilişkin devam yazmak istemiyorum, sanırım anladınız.

  Yaptığınız çalışma için tekrar teşekkür ederim. Bu çalışmanızı herkesin görebilmesi için bir video olsa güzel olurdu, sonuçta hafife alınacak bir durum değil. Çok tehlikeli bir tarafı daha var ama burda paylaşmak istemem, olurya biri dener ve hayatını devamlı olacak şekilde kötü etkiler.
  Size ve emeği geçen herkese teşekkürler, Allah razi olsun.

  1. Aleyküm selam.
   Rica ederim. Bilgi sorumluluktur, aktarıldıkça değer kazanır. Deneyimlerinizi içtenlikle paylaştığınız için emeği geçen herkes adına ben teşekkür ederim. Kim ne ararsa bilgisi mutlaka karşısına çıkacaktır.

  2. Murat dedi ki:

   Paylaşmak istemem dediğiniz insanların cinler tarafından istismar edilebilir olmasımıdır?

 19. Abdurrahman dedi ki:

  Ben üzerlik tohumunu 5 gündür kullaniyorum aksamlari yatmadan tok karnina 1 cay kasigi 1 su bardagina koyuyorum 5 dk kaynatiyorum 5 dk demlenmesini bekliyorum benim gozlemledigim sindirim sistemine çok faydasi oluyor ve uyku sorununu cozuyor arti daha direncli oluyorsun gecen bir sigara alicaktim sanki beynimden sinyaller geldi onu alma bana kotu geliyor diye yemin ederim almadim.. 20 gun kullanip.10 gun ara vermeyi dusunuyorum suanlik gozlemledigim bu

 20. Şenay dedi ki:

  Önceliik merhaba ben bipolar hastasıyım . kullanmamda bir sakınca olurmu

  1. Merhaba. Bu konuda net cevap verebileceğim somut örnekli bilgim yok malesef. Ama bir Psikolog gözetiminde denenebilir. Daha önce bir Psikolog ile görüşmüş müydünüz konuyu?

 21. ulvi dedi ki:

  tsekkür ederim birşey olmadı ondan hocam da ben hiç uyku uyuyamıyorum üzerlik tohumuyla bir alakası olabir mi kusura bakmayın sizin de zamanınızı alıyorum ama tekrar teşekkür ederim.

  bukra bey ayrıca günlük iki paket sigara kullanıyorum onun etkisi miaca uyyamamanın sebebi tesekkür ederim

  1. Rica ederim.
   Üzerlik tohumu kullanıma, bünyeye ve miktara göre herkeste farklı etkilere sebep olabilir. Kullanım şeklinize, kullanım saatlerine ve miktarına göre uzun süre uyutmayabilir. Kullanımınızda değişiklikler yapabilirsiniz. Yatmadan önce üzerlik tohumu alıyorsanız kullandığınız saati erkene alın, miktarını düşürün veya kullanım şeklini değiştirin (çay olarak tüketmek gibi)

   Aşırı nikotinle birlikte olumsuz etkileri artacaktır.

   1. Murat dedi ki:

    Bukra Bey, benimde hayatım boyu yaşadığım uyku hali sorunu, 4 günlük kullanımda placebo olabilir üzerlik uykumu kaçırdı diye düşünüyorum. Yazınızda bitkinin zehirleme belirtisi çok geç çıkıyor demişsiniz kaç gün kadar? Önlem olarak 3 ayda bir kan değerlerime baktırmam zehirlenmenin önüne geçmek için çözüm olabilir mi?

    1. Etkiler metabolizmaya bağlı o nedenle herkeste geçerli cümleler kurmak güç. Bu nedenle tüm ihtimalleri değerlendirerek hareket etmekte yarar var. Kullanırken ara vermek önemli, 10 gün kullanacaksanız mutlaka 10 gün ara verin. Bu vermiş olduğunuz aralar zehirlenmeleri engelleyecektir. Ancak asıl önemli olan üzerlik tohumu kullandığınız sürece boyunca konuda bahsettiğim besinlerden uzak durmanızdır. Aksi taktirde bedeniniz tehlikelere açık hale gelecektir. Neden tehlikeli olduğunu konunun ilk bölümünü dikkatli şekilde okursanız göreceksiniz. Daha çok DMT aktivasyonu için bedenin savunma sistemi sindirim bölümünde devre dışı bırakılır diyebiliriz.

     Kan değerlerinizi ölçtürmenizde yararlı olabilir. Ancak her halükarda tükettiğiniz herşeye dikkat etmeniz gerekir. Bilmeden yediğiniz içtiğiniz herşey anlık etki edebilir.

  2. Bahadır Karagöz dedi ki:

   Uyku sorunlari psikolojik sorunlar ve genel vucudun arinmasi icin işin ehline Hacamat olmanızı öneririm tüm psikolojik sorunları olanlara panik ataktan tut tüm rahatsızlıklara

 22. yağmur dedi ki:

  Siteye kayıt yapamıyorum

 23. ulvi dedi ki:

  selam aleyküm dana cgeri yedim yanlışlıkla ne gibi bir zararı olur ne yapmalıyım

  1. Aleyküm selam. Bünyeye ve ne hangi miktarlarda ne kadar uzun süre üzerlik tohumu kullandığınıza göre etki değişir. Bünyeniz hassas değilse ve yüksek miktarlardan uzun süredir üzerlik tohumu kullanmıyorsanız hissedilir bir durum olmayabilir. Eğer rahatsızlanırsanız doktora gidip üzerlik tohumu kullandığınızı söylersiniz. Bol bol su içip karbonatla da sindirim sisteminizi boşaltabilirsiniz.

 24. Tezcan dedi ki:

  Merhaba bukra bey ben uzerlik çayını youtube de gördüm içmeye başladım. içerken hiçbirşeye dikkat etmedim diyet yapiliyor mus bilmiyordum.Yaklaşık bir ay önce içtim .sonrasında şiddetli baş ağrılarım oldu mide bulantısı kusma.ilk zamanlarda ki kadar olmasa da hala başım da ağrı var.bu çayın etkisi ne zaman geçer ne yapmam lazım. Lütfen beni bilgilendiriseniz sevinirim. şimdi den teşekkürler

  1. Merhaba. Geçmiş olsun. Etki devam ettiği sürece de yediklerinize ve içtiklerinize dikkat edin. Bol bol su tüketmeye çalışın. Çay, kahve ve kafein içeren içeceklerden uzak durun. Konuda bahsettiğim kullanılmaması gereken besinlerden ve ilaçlardan uzak durun. Eğer tüm bunlara rağmen devam ederse mutlaka doktora başvurun ve üzerlik içtikten sonra bunları yaşadığınızı anlatın. Eğer üzerlik içtiğiniz süre boyunca kullandığınız bir ilaç varsa onu da yanınızda götürün.

 25. Ersan dedi ki:

  Merhaba Bukra Bey;
  Bende kullanmaya başladım şu 9 günlük kürü (Mabet çayı ilk 2 gün daha sonra 5 gün yaklaşık 45 dakika kaynatıp 3/1 çay bardağı kadar üzerklik tohumunu ve sonraki 2 gün öğlen mabet çayı akşam 9-10 gibi üzerklik tohumu) ve bugün son günümdü…
  Ama olumlu hiçbir etki görmedim desem yeridir.Sadece yan etki olarak şiddetli başağrısı çektim son 5 gündür.
  Farklı bir şekilde mi denesem acaba? Yorumunuz ne olur bu nokatada?

  1. Merhaba Ersan Bey.
   İçtiğiniz kür hakkında bir bilgim yok. Üzerlik tohumunu kullanırken yazıda bahsettiğim besinleri listenizden çıkartmadığınız sürece sorun yaşamanız her zaman olasıdır. Üzerlik kullanımında sonuçlar bünyeye, üzerlik tohumunun kalitesine, nasıl kullanıldığına ve kullanım zamanlarına göre değişir. Nasıl kullanacağınız ne için kullanacağınızla ilgili olduğu için miktarı yazıdan belirttiğim gibi kendinize göre ayarlayabilirsiniz. (Üzerlik alerji testini yaptığınızı varsayıyorum)
   Ek kullanım tarifleri için: Ruhsal Gelişimde Üzerlik Nasıl Kullanılır?

 26. Kemal dedi ki:

  Merhaba,
  Yüksek tansiyon hastaları, diyete uyduktan sonra kullanabilir mi?

  1. Merhaba Kemal Bey. Yüksek tansiyonunuz varsa dikkatli olmanızda yarar var. Doktoronuzun fikrini alarak kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. Doktorunuz onay verirse konuda bahsettiğim şekilde diyete uyarak en düşük miktarlardan başlayın.

 27. Fatih dedi ki:

  Üstadım ben yazınızı okuduktan sonra hemen aktarma koştum. Meditasyon çalışmalarında derinlik sağlamasını bekleyerek aktardan astin aldım. Başlangıçta bir çay kaşığı kaynamış suda bekleterek aldım ve çiğneyip yuttum. Herhangi bisey hissetmedim. 2.5 saat sonra iki kaşık daha aldım aynı şekilde ve 1.5 saat daha bekledim yine birşey olmadı. Sonra iki yudum aldım ve sonuç hüsran oldu. Bu Üzerlik değil dicem ama aktarda Üzerlik ve peganum harmala da yazıyordu. Yardımcı olur üstünüz üstat?

  1. Sabah aç karna düşük miktarlardan başlayarak deneyin. Her bünyede farklı sonuçlar ortaya çıkıyor. Bir de üzerlik tohumunun eski ve yeni mahsul oluşu, kalitesi etkili.

 28. Habibe Zeynep dedi ki:

  iyi günler ben uzeelik cayini dikkat etmeden kullandım şiddetli baş ağrısı yaptı ne yapmam gerekiyor bana yardımcı olur musunuz lutfen

  1. İyi günler. Yorumlarda bahsetmiştim. Henüz sindirim aşamasında ise yapabiliyorsanız midenizi boşaltmaya çalışın. Benzer durumlarda bol su tüketin. İlk etkisi yüksek tansiyon olacağı için bünyenize uygun tansiyon düşürücü tedbirler alabilirsiniz. Kontrol edemeyeceğinize eminseniz acile gidip üzerlik çayını fazla tükettiğinizi ve sonrasında rahatsızlandığınızı mutlaka belirtin.

 29. Isil dedi ki:

  internette bir sürü üzerlik tüketimi icin tarifler var acaba siz nasil tüketiyorsunuz üzerligi tarif verebilir misiniz? Harika yazi icin tesekkurler

  1. Rica ederim. Konu içerisinde ve Ruhsal Gelişimde Üzerlik Nasıl Kullanılır? konusunda tarifleri anlattım. Bünyenize ve amacınıza uygun olanı tercih edebilirsiniz.

 30. Erol çevik dedi ki:

  İlacım maklobemid. Geri dönüşümlü olarak mao a inhibitörü. Seçici olduğunu düşünüyorum. Bu yazıdan sonra ilacı bırakmayı düşündüm. Çok ayrıntılı bir bilgi bu. Bana yardımcı olur musunuz?

  1. Bu konuda doktorunuzla görüşmeniz daha doğru karar almanızda yararlı olacaktır. Eğer bu ilaçla birlikte kullanmamanız gereken besin ve ilaç kullanıyorsanız bundan doktorunuzu mutlaka haberdar etmeniz gerekirdi. Bu bilgiye göre doktorunuz farklı bir ilaç yazabilir. Bahsettiğiniz ilacı size yazmasının mutlaka geçerli bir nedeni vardır. Karşılıklı bilgi alışverişi yaparak daha doğru bir karar verilebilir.

 31. Erol çevik dedi ki:

  Ben antidepresan olarak geri dönüşümlü mao inhibitörü kullanıyorum. Acaba burada yazan mao etkileri dmt nin gol yapmasına yetecek sürede oluşabilecek kimyasal zararlar bu ilaç içinde geçerli midir? İçtiğim ilaçtan korktum şimdi.

  1. Bir ilaç kullanıma sunulmadan önce uzun süreli ve geniş yelpazeli testlerden geçirilir. Mao a ilaçlar da bunlara dahildir. Tüm ilaçlarda olduğu gibi bu ilaçlarda da dikkat edilmesi gereken noktalar prospektüsünde belirtilir. Eğer tükettiğiniz besinlerle ilgili seçiciliğiniz bulunuyorsa doktorunuzdan bilgi alarak buna uygun ilaç yazmasını rica edebilirsiniz.

  2. Erol çevik dedi ki:

   Sordum çok teşekkürler. İlaç seçici olarak inhibe ettiği için bu grupta gıda kısıtlamasına gerek yok dedi. Çok teşekkür ederim. Bir an korktum. Siz genel mao dan bahsediyorsunuz.

   1. Rica ederim Erol bey. Önemli bir konu olduğu için dikkate almanız, hassasiyetiniz ve buna göre hareket etmeniz çok önemli. Konu altına yazdığınız için özellikle belirtmek istiyorum, Üzerlik kullanıyorsanız üzerlik kullandığınızı ve üzerlik içerisindeki maddeleri (harmol, harmalol, harmalin, harmin) belirttiniz mi?

 32. TD dedi ki:

  Merhaba.
  Acaba mantar, pekmez kırmizi et tüketebilir miyiz?
  Sucuk yazıyor fakat kıyma kavurma gibi kırmızı et tüketilebilir mi? Bir de balık eti tüketilir mi? Faydalı bilgiler için teşekkürler

  1. Merhaba. Her mantar türünde durum aynı mı bilmiyorum ancak kültür mantarının bir zararını görmedim. Pekmezi tahin ile tüketmiştim bir zararını görmedim. Sonuç her bünyede aynı olur mu bilmiyorum.
   Tuzlanmış Ringa balığının adı geçiyor. Balığın salamura işlemi, türü ve taze olup olmaması da etkili olabilir. Bu konuda ayrıntılı bilgim olmadığı için yanlış yönlendirme yapmak istemem.

 33. Ayşe dedi ki:

  Ben 7 zeytin,1 incir, 1 hurma ve 1 çay kaşığından biraz az üzerlik tohumu ve üzerine zeytinyağı döküp aç karına yiyordum. Olumlu etkilerini görüyordum ama çok devam etmedim. Bu şekilde kullanımı uygun mudur.

  1. İncir tüketilmemesi gerekenler listesinde yer alıyor ancak bunun nedeni hangi madde ile ilgili bilmiyorum.
   Salamura ve değişime uğramış besinlerde tramin (liste altında tanımı bulunuyor) nedeni ile dikkat olmakta yarar var. Zeytin bu gruba ne ölçüde girer bilmiyorum. Daha önce konuyla ilgili bazı sorularda ayrıntılı yazmıştım.

 34. t.özaydın dedi ki:

  DMT nın rüya ile ilişkisni ifade etmişşiniz. B vitamini günlük kullananların rüya görmelerinin arttıgı gözleniyor.Ayrıca yasaklı meyveler arasına muz gibi serotonın salgılatan kiwi yi de eklemekte fayda var. Selamlar.

 35. Abdullah dedi ki:

  Sayın Bukra tarık dora öncelikle sizi herkese ayrı ayrı cevap vererek ilgilendiğiz için ve faydalı bilgiler aktardğınız için çok teşekkür ederim

  1. Rica ederim Abdullah Bey.

 36. Sedat dedi ki:

  Selam.. Üzerlik tohumu ve kargı kamışını nasıl ve ne ölçüde yapmalıyım

  1. Selam. Herkes için geçerli olabilecek bir ölçü olduğunu sanmıyorum. Bu konuda, yazıda da belirttiğim gibi net bir şey söyleyebilecek şekilde bir çalışma yapmadık.

 37. Seroil dedi ki:

  Merhaba iki haftadır üzerlik tohumu kullanıyorum diyeti uyguluyorum ay şundan azcık yesemmi falan yok omuz ense boyun kısmında çok ağrılarım olurdu baş ağrısı çekerdim tüm bu şikayetlerim hafifledi baş ağrısı hiç yok umarım ense omuz boyunda düzelir… Hassas bir midem var başta çekindim çayını yapıyorum ben icmesemmi diye aksine migdeme çok iyi geldi bagirsakta gaz migde ağrısı karın şişliği yok oldu.. Ben şunu sormak istiyorum üzerlik tohumunu mabet ağacı yaprağı ile alırsam nelere dikkat etmeliyim dmt etkisi hangi ölçülerde olur ikisini bir mı kaynatmaliyim yoksa ayrı ayrımı ve diyet yanında cinsel birliktelikte yasak edindiğim bilgiler doğrultusunda fakat nekadar süre yasak cinsellik.. sabah mabet çayı akşam üzerlik çayı alınmalı diye bilgi edindim üçüncü gözü açmak için bu nekadar doğru bilgilendirirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim.. Slm syglr

  1. Merhaba.
   Bahsettiğiniz mabet ağacı yaprağı hakkında bir bilgim olmadığı ve denemediğim için bir şey söylemem ne yazık ki.
   Cinsel birliktelik bedenin ihtiyaçları doğrultusunda tümüyle yasak olamaz. Bu hem ruhsal hem de bendensel bir ihtiyaçtır. Ancak siz bir diyete girdiğinizde ve ruhsal bir çalışma yaptığınızda zaten istemeseniz de ihtiyaçlar mevcut duruma göre yeniden şekillenecektir. Diyet yapmadığınız zamana göre daha az ihtiyaç hissedilir ancak ihtiyaçlar görmezden gelinmemelidir.

   Üçüncü göz açma konusunda düşüncenin yoğunlaşması ve üzerlikte yeterlidir. Ancak asıl önemli olan üçüncü gözü açmak için nedenlerin yeterli olmasıdır.
   Bu konuda Üçüncü Göz Kategorisi altındaki konuları dikkatli bir şekilde okumanızı öneririm.

 38. Durdane Demirhan dedi ki:

  Selamun aleyküm ben bu yazıyı okuyalı bir yıl oldu ve karar aldim kullanmaya ben çok farklı bir diyete girdim 3 aydır hayvansal hiç bir urun kullanmıyorum yazıda geçen diğer gidalarida kullanmıyorum aktardan toz halinde aldim kullanmaya başladım çay kasigi ucunda tüketmeye başladım ama bende hergangibi bir etti hiç birşey Olmadi 2 haftadır kullanıyorum yan tesir bule Olmadi yanlış bir şey mi yapıyorum acaba bana yanıt verirseniz sevinirim tesekkurler

  1. Aleyküm selam. Yazıda belirtmiştim etki her insanın metabolizmasına göre değişir. Ayrıca aldığınız üzerlik tohumunun ne kadar taze olduğu da sonucu etkiler.
   Miktarı istediğiniz etkiyi alıncaya kadar günlük iki çay kaşığını geçmeyecek şekilde yükseltin. Bir gün yarım çay kaşığı, ertesi gün bir çay kaşığı gibi…

 39. levent kılıç dedi ki:

  arkadaşlar; ben iki haftadır üzerlik tohumu kullanıyorum. attarda çektirdiğim yarım kilo tohumu yarım kilo bal ile karıştırdım ve her öğün yemekle birlikte yaklaşık bir tatlı kaşığı yiyorum, hiç bir diyet ya da kısıtlama uygulamadım, her şeyi normalde nasıl yiyorsan öyle yemeğe devam ediyorum. metabolizmamda çok olumlu etkileri oldu. üzerlik tohumu tüketmeye başlamamdan önce günlük ortalama 9 saat olan uyukum 4-5 saate indi. günlük iki paket sigara içiyordum, bu ben özel bir çaba sarf etmeden kendiliğinden bir pakete düştü. günlük 7-8 dilim ekmek yiyordum, şimdi canım hiç ekmek çekmiyor. hiç spor yapmazdım, şimdi her gün 7 km yürüyorum. sonuç olarak şunu söyleyeceğim. çok faydalı bir bitki, herkesin kullanması gerektiğini düşünüyorum. astral, mental, matrix filan konuları ile ilgili olarak da şunları belirtmek istiyorum; “dervişin fikri ne ise, zikri de odur” derdi eskiler. ben zaten Kur’an’ı yaşamakta olan bir kişi olduğum için (ama sadece Kur’an’ı, hadis, islam tarihi, siyer gibi uydurulmuş masalları değil) astral tecrübeleri hiç yaşamadım. eğer Kur’an’ı bilmiyorsanız, ve size anlatılmakta olan her masala, Kur’an ile ölçüp biçmeden ve üzerine neredeyse hiç düşünmeden elinizde bir avuç tuz ile koşuyorsanız; o zaman şeytanla yaşayacağınız muhabbette başarılar dilerim. dikkat edin; bu kadar faydalı bir bitki, bu alemdeki kabusunuz, gerçek alemdeki ateşinizin harlayıcısı olmasın.

  1. Murat dedi ki:

   Merhaba Levent Bey, evet ben 4 gün kullanmama rağmen uyku sürem belirttiğiniz gibi azaldı. Üzerlik kullanma saatiniz? Şu an itibarı ile ne kadar süredir kullanıyorsunuz? Bu sürede doktora gidip kan değerlerinizi kontrol ettirdiniz mi? Teşekkürler

 40. Serkan dedi ki:

  Merhaba.hocam ben uzun zamandır kulanmayı düşünüyorüm çok araştırdım çok faydalı birşey üzerlik tohumu bu tedavi amaçlımı etkileri kalıcımı ama yan etkileride çok riskli bide kaçkişeden okudum ve dinledim gece tuhaf sesler değişik görüntüler (cinler) görenler var

  1. Merhaba. Konuda bahsettiğim diyete uyup doz aşımına gidilmezse sorun yaşanma olasılığı düşüktür (alerji testi yaptıktan sonra). Görülenler, hissedilenler ve işitilenler herkesin ruhsal hassasiyetine göre değişir.
   Kullanım amaçları farklıdır. Konuda ayrıntılı bilgi vermiştim.

 41. levent kılıç dedi ki:

  kardeş; üzerlik tohumunun metabolizma üzerindeki etkilerini çok merak ediyorum.. ancak ben ne peynirden ne de etten ne de çaydan, kahveden vaz geçemem.. çünkü bunlar beni “ben” yapan besinler.. hal böyle iken, eğer üzerlik tohumu kullanısam ölür müyüm, ya da beyin kanaması v.b geçirir miyim ?.. ya da, bu durumda üzerlik tohumunu ne ölçekte ve nasıl kullanmalıyım ?.. bu konuda beni başka bir sayfanın karmaşasına sürüklemeden bir kaç cümle ile aydınlatırsan sevinirim.. ama bak yeniden söylüyorum; ben diyet fl yapmam onun için bana “ya yardan, ya da serden” muhabbeti yapma lütfen.. bana sadece hangi ölçekte ve nasıl tüketmem gerektiğini söylemeni rica ediyorum.. selamlar..

  1. Levent Bey, hiç kimse sizi sizden daha iyi tanıyamaz. Metabolizmanızın işleyişini bilmeden bir başkasının size önerilerde bulunması çok yanlış bir davranış olur. Üzerlik tohumu ile ilgili konuyu sadece edindiklerimizden yola çıkarak merak edenlere yardımcı olabileceği düşüncesi ile hazırladık. Mümkün olduğunca tüm detayları eklemeye çalıştım. Sorun yaşamak istemiyorsanız belirtilen besinleri kullanmamalısınız. Herkeste sorun yaşanacak diye bir kural yok ancak bir sorun yaşanmayacağına dair de kimse garanti veremez.
   Tüm sorumluluğu alarak denemek isterseniz (diyet yapmadan kullanmanızı tavsiye etmem) konuda nasıl bir yol izlemeniz gerektiği yazılmakta.

   1. levent kılıç dedi ki:

    kardeş, cevabını okuyamadan kullanmaya başladım.. dediğim gibi, hiç bir diyet filan yapmadım, çay kaşığı ölçüsü ile başladım, vücudumdaki savunma mekanizması ölçeği kendisi ayarladı ve diyeti de kendisi sağladı.. hazırladığın sayfa, ve cevap yazdığın, ve değerli yorumları ile tecrübelerini aktaran arkadaşların mesajlarını aktardığın için sana içtenlikle teşekkür ederim.. selamlar..

    1. Rica ederim. İhtiyacı olan herkes için faydalı olmasını dilerim. Katkınız için ayrıca teşekkürler.

 42. can dedi ki:

  Merhaba, peki bu “Kullanılmaması gereken gıdalar” ne kadar zaman sonra alınsa sorun olmaz?

  1. Merhaba. İdeal süreyi en azından 2 hafta olarak baz almak en iyisidir. Süreyi uzatmak daha iyisidir. O zamana kadar eşdeğer besinler tüketilebilir.

 43. ilhan dedi ki:

  Ben birkaç gündür deniyorum baş ağrısı ve sabahları u yanmakta zorlanıyorum gün içerisinde uykum geliyo ama kendimi dinç hissediyorum