Bilinçli Lucid Rüya

Astral Seyahatin ilk Evresi Bilinçli Lucid Rüyalar

Astral Seyahatin ilk Evresi Bilinçli Lucid Rüyalar

Bilinçli Lucid rüyalar ve astral seyahat arasındaki bağlantılar

Siz Astral Seyahat için çalışma yapmaya başladığınızda hem zihinsel hem de ruhsal olarak bazı değişimler yaşamaya başlarsınız. İnsan muhteşem bir mekanizmaya sahiptir ve bu mekanizmanın temel görevlerinden biri de meydana gelebilecek tüm değişimlere uyum sağlamaktır. Astral Seyahat çalışmalarına başladığınız andan itibaren yaşayacaklarınız tümüyle bu uyum sürecinin sonuçlarıdır ve bu sürecin temel yapılarından biri de Lucid rüya diye tabir edilen bilinçli lucid (berrak, açıkça görülebilen bilinçli) rüyalardır.

Lucid veya lucide rüya nedir?

Lucide kelimesi rüyanın apaçık görülebileceğini belirtmek için kullanılır. Lucid kelimesi İngilizce’de “berrak” anlamına gelir. Konumuzla ilgili anlamıyla bütünleştirecek olursak; açık ve net bir şekilde görülebilen, bilinçle yönlendirilebilen rüyalar demektir.

Astral Seyahatte Neden Bilinçli Lucid Rüyalar

Astral seyahat maddesel düzey dışında meydana gelen bir olaydır ve uyum sürecinin de buna uygun olması gerekir. Bilinçli, değiştirilebilir ama madde boyutunun dışında… Bir bütün olarak insanın maddesel yaşam dışında istediklerini yapabilmesi için daha önce benzer durumlar yaşaması yani tecrübe etmesi gerekir. Bilinçli lucid rüyalar bize bunun için mükemmel bir ortam hazırlamaktadır. Hatta ilerleyen zamanlarda doğrudan bu evreden Astral Seyahate çıkabilirsiniz.

Astral seyahat sırasında insanı en fazla zorlayan etmenlerden biri çıkış anı ve ani geri çekilmelerdir. Aşırı karıncalanmalar, kontrolsüzlük, kasılmalar, sebebi bilinmeyen ruhsal durumlar ve insanda şok etkisi yapabilecek ani değişimler yaşanabilmektedir. Rüya sırasında bilincin açılması ve kapanması sırasında da benzer durumlar daha alt düzeylerde yaşanır, tecrübeler arttıkça bunları kontrol etme imkanı doğar ve süreç ilerledikçe bilinçli olarak yaşayacağınız beden dışı yolculuk size büyük bir şok etkisi yaşatmayacaktır.

Astral Seyahat İçin Rüyada Bilinç Nasıl Açılabilir?

Normal şartlarda siz ciddi bir Astral Seyahat araştırması ile çalışmalara başlamışsanız bilinçli lucid rüyalar kendiliğinden ortaya çıkmaya başlar. Sebebi basit ruhsal katlar aralandıkça rüyaları bilinçli olarak izleyebileceğiniz mesafelere yaklaşırsınız. Eğer bu süreç uzun sürmüş ve hızlandırmak – geliştirmek istiyorsanız (Doğal olan her zaman iyidir o aşamaya gelmeyi bekleyin) basit bir teknikle bunu sağlayabilirsiniz.

Bilinçli Lucid Rüya Teknik Uygulama

 • Ağır uyku -Rem- evrenizi tespit edin. (Rüyalar bu evrede görülür)
 • Eğer Rem evrenizi bilmiyorsanız saat 03:00 – 04:00 arasını kullanın.
 • Telefonunuzun çalar saatini rem saatinize veya saat 03:00 ‘e kurun.
 • Aşağıdaki telkini iki şekilde kullanabilirsiniz. Alarm çaldığında telefonu elinize alıp okuyabileceğiniz bir not olarak veya doğrudan ses kaydı olarak (Zil sesi olarak kullanabilirsiniz.) Her iki durumda da telkini duruma göre değiştirmeniz gerekir.
 • Şu telkini telefonunuza kaydedin “Uykuya daldığımda rüyalarımı istediğim şekilde kontrol edebiliyorum/edeceğim. Bilincimi gördüğüm rüyalarda açılmak üzere programlıyorum. Rüya görmeye başladığımda bilincim açılacak ve rüyalarımı istediğim şekilde kontrol edebileceğim” (Telkini kendinize göre düzenlemelisiniz)
 • Telkini benzer şekilde yatmadan öncede kendinizi programlamak için kullanabilirsiniz.

Dikkat etmeniz gereken noktalar.

 • Eğer telkini not olarak okuyacaksanız (Bu daha etkili olacaktır size uyku ile uyanıklık arasındaki evreyi yaşatacaktır) Telefonun sesini sizi uyandıracak şekilde ayarlamanız gerekir.
 • Uyku sırasında dinleyecekseniz kaydettiğiniz ses çalmaya başlamadan önce yüksek bir ses kullanın (Kırılma, çarpma, yüksek bir zil sesi, çığlık vs.)

Astral Seyahat için Bilinçli Lucid Rüyaların Yönetilmesi

Bilinçli lucid rüyalar konusunda yeni iseniz ilk denemeleriniz uyanma veya uykuya dalma ile sonuçlanabilir. Rüya sırasında bilinciniz açıldığında bir süre sadece izleyin ve hiçbir şekilde müdahalede bulunmayın (Bu aşamayı daha önce zihninizde programlayın) herşeyin yolunda olduğunu gördüğünüzde küçük müdahaleler yapın.

Ani yapılan herşey suyu bulandıracak ve ya bilinç tümüyle açılacak veya sürekli tepkisizlik bilinci kapatacaktır. İlk denemeleri dene sürüşü olarak değerlendirin ve sonuçları olağan karşılayın. Tecrübe kazandıkça astral çıkışları çok kolay bir şekilde yapabilecek duruma geleceksiniz.

Astral seyahat ile Lucid rüya ayrımı

Her ikisi de temelde aynı kategorinin bölünmüş parçaları gibidir. Kısaca lucid veya bilinçli rüyayı astral seyahatin ilk evresi olarak tanımlayabiliriz. Astral seyahat veya astral projeksiyon, bilincin beden dışı faaliyeti veya beden dışı seyahatidir. Ruhsal faaliyetler beden dışında da gerçekleşebilir. Lucid rüyada ise ruhsal gözlem ve faaliyeler beden içerisinde gerçekleşir. Ancak lucid rüyadan astral seyahate geçilebileceği için 4 etmesi gereken sonucun diğer 2’si olarak ele alabiliriz. Konu ile ilgili ayrıntılar için Astral Seyahat Çeşitleri

Suya düşmüş bir bütünsünüz; ya batarak uykuya dalarsınız, ya yüzeye çıkarak uyanırsınız. Siz ikisi arasında bölünmeden sabit kalmaya bakın ve küçük sürprizlere hazırlıklı olun.

 

İlgili Konular

Astral Seyahat Nasıl Yapılır? Astral Seyahat Teknikleri

Astral Seyahat ve imajinasyon Çalışmaları

 

Astral Seyahatin ilk Evresi Bilinçli Lucid Rüyalar

www.parapsikoloji.net
9 Nisan 2017

Bu yayın en son güncelleştirildi 12 Mart 2022 18:31

E. Emre Sönmez

“İnsan ruhunu yitirmediği sürece yapamayacağı şeyler sınırlıdır AMA sınıra ulaşmak için vazgeçmesi gerekenleri terkedemeyecek kadar da bencil, tembel ve egoisttir”

Yorumları Göster

 • merhaba ben ekimden beri eskiden asik oldugum kisiyi ruyalarimda gormeye baslamistim bir kac ay sonra da ruyalar daha farkli olmaya baslamisti yani o kisiyi goruyorum ona dokundugumu hissediyorum ve bazen de cinsel ruyalar oluyordu ve hissediyordum, mesela bir de bir gun ben bi film izlemistim ayni o sahne gibi bir ruya gormustum yine ruyada asik oldugum kisi vardi e dokunuyordum o da bana boyle boyle oldu sonraki aylarda gecti bu olaylar, asik oldugum kisiyle mesela biz bu astral seyahati konustuk falan hic yapmadim falan demisti ama ben inanmadim bence o spirituel birisi arada sirada o tur fotograflar falan paylasiyor , acaba o beni ruyalarina mi cekiyordu o zamanlar icimden oyle bir sey geciyo ama pek emin degilim, bir insan boyle bir sey yapabilir mi (bu arada bi ara meditasyon falan yapmistim ama bu ruyalardan sonra yaptim meditasyonun bu ruyalarla bir ilgisi oldugunu dusunmuyorum o yuzden, ruyalarimi coktandir goruyordum)

 • Merhaba bu gerçekten de çok ilginç bir konu. Aslında bugüne kadar çok üzerinde durmamıştım, taa ki yaşayana kadar. Birkaç ay önce çok sevdiğim bir yakınımı, babaannemi kaybettim. Bu ara da ailemle aram hiç iyi değil, uyku sorunları vs. yaşıyorum. Neyse olaya geleyim, geçen sabah çok korkunç bir rüya gördüm. Daracık kayalıkların arasındaydım, bir yerlere tırmanmaya çalışıyordum derken dağdan düştüm. Ama tam o anda rüyada olduğumu fark ettim ve rüyamı kontrol etmeye başladım. Düşmeyi bıraktım ve uçmaya başladım! Tam o anda da yükseldiğimi hissettim. Sonra kendime şunu dedim, 'İşte, şimdi oldu! Babaanemin yanına gidebilirim!' Ve bir anda ışık hızıyla yerin altına doğru inmeye başladım, babaannemin mezarına doğru! ama o kadar çok korktum ki anlatamam. O an kendime 'Hayır, hazır değilim, korkuyorum' dedim ve uyanmaya çalıştım ve tam o esnada çığlıklar duydum. Gerçekten çok korkunç bir deneyimdi. Uyanmam kolay olmadı, çığlıklar hala kulağımda. Tek bir kişinin değil kalabalık bir grubun çığlığıydı. Uyandığımda çok garip hissediyordum. Ve %100 eminim bu rüya değildi. Astral seyahata çıkmış olabilir miyim gerçekten?

  • Merhaba. Öncelikle başınız sağolsun.
   Deneyiminizin gerçek olup olmadığını şu aşamada anlamamız zor. Çünkü kendi iç dünyamızda da benzer olayları yaşayabiliyoruz. Astral Seyahat Çeşitleri ve Gerçek Astral Evresi konusunda astral seyahat evrelerini inceleyebilirsiniz. Tekrar deneyim yaşadığınızda konunun sonunda bir test var o testi yaparak hangi aşamada olduğunuzu anlayabilirsiniz.

 • Merhaba. bu yazıları okuduktan sonra bilinçsizce bilinçli rüya yaptığımı fark ettim. böyle bir şey olabilir mi? ben kendimi bildim bileli rüya gördüğümde bunun rüya olduğunun farkında oluyorum ve istediğim şekilde rüyamı yönlendirip devam ettirebiliyorum. ama genelde gördüğüm rüyalar gerçek hayatta olmasını istediğim şeyler oluyor. hatta bazen gördüğüm ve yönlendirdiğim rüyanın tıpatıp aynısını gerçek hayatta yaşıyorum. bilinçli rüya denilen şeyi bilmediğim için 'hayal ettiklerimi gözümde canlandırıyorum işte' diyordum. gerçi belki de öyledir, bilemiyorum. bir de bilinçli rüya gördüğüm zaman uyuşma vb. gibi şeyler olmuyor ama sanki uçuyormuşum gibi hissediyorum ve dünyanın en rahat insanı benmişim gibi geliyor. sizce bunlar benim hayal ettiklerimin görüntülü hali mi yoksa lüsid rüya mı anlamama yardımcı olabilir misiniz? teşekkürler

  • Merhaba.

   Yaşadıklarımızın büyük kısmı doğum anında ve sonrasında aldığımız etkiler, öğrendiklerimiz, bilinçaltımız ve isteklerimizle şekillenir. Doğuştan yatkınlığınız varsa rüyaları daha net, canlı ve bilinçli yaşayabilirsiniz. Bu özellik doğuştan gelebileceği gibi yapılan çalışmalarla da ortaya çıkabilir.

   Aşağıdaki kaynaklardan yola çıkarak yaşadıklarınızı daha doğru değerlendirebilirsiniz. (Daha önce okumamışsanız)

   Prekognisyon Öngörü Gelecekte Olacak Olayları Görme
   Lüsid Rüya Nedir, Neden Deneyimlemeliyiz?
   İmajinasyon

   • prekognisyon öngörü gelecekte olacak olayları görmeyi okumamıştım hemen bakıyorum. daha önce lüsid rüya çalışmaları yapmamıştım sanırım doğuştan gelen bir şey. doğum haritama göre yetenek konumlarımda güçlü önsezi ve imajinasyon yetenekleri yazıyordu zaten. yardımlarınız için teşekkürler

 • Sanırım bilinçsizce bilinçli rüya gördüm. Bundan seneler önce hislerimi çok ama çok net hissettiğim bir rüya gördüm. Rüyamdaki ben o seneki benden yaşça büyüktü. Ve yanımda da bir erkek vardı ve biz onunla beraber bir canavardan kaçıyorduk. Birbirimize aşıktık rüyada. Yüzünü hatırlamıyorum ama hayatımda hiç birine karşı o kadar bağlılık hissetmedigime eminim. O kadar gerçekti ki. Rüyanın sonlarına doğru bir odaya girdik. Canavar geride kalmıştı ama hala peşimizdeydi. Ben ona veda ettim. Bilinçli yaptım bunu.

  • İkimiz de gidecegimi ve asla geri dönmeyeceğimi biliyorduk. Ağlamaya başladı sessizce. Ben şu an düşününce o anki acımı yıllar geçmesine rağmen hatırlıyorum. Sonra ellerini bıraktım ve hizlica odadan çıkıp kapıyı üstüne kilitledim. Ve canavar benim hemen arkamdan koşuyordu. Ben de onun önünden kaçmaya devam ettim. Ama o ruyadaki kişiyi hiç unutamadim. Bana duyduğu güçlü sevgiyi hiç unutamadım. Bu nasıl açıklanır, o kişi gerçek hayattaki biri olabilir mi yoksa başka boyuttaki biri de olabilir mi? Bu konuda kafam çok karıştı

   • Bu tür rüyaları açıklamak zor. Doğuştan rüya tabiri yeteneği olan birilerinin yorumlaması daha doğru olur. Ancak şunu söyleyebilirim, madde boyutundan sıyrıldığımızda zaman ve mekan kavramı ortadan kalkar. Görülen ve yaşananlar bu noktada gerçeklik taşıyabilir. Bir başkası veya başka bir varlık olabilir. Zor durumda kaldığımızda bilinçaltımızın istek ve arzuları da devreye girdiği için gerçeklik olgusu yanıltıcı olabilir. Ancak ruhsal olarak etkilendiğimiz ve kalben bizde iz bırakan görülerde adı ne olursa olsun bizimle ilgili bir şeyler mutlaka vardır.
    Anlatıldığında mevcut yaşam boyutunda algılanması ve kabul edilmesi zor konular olduğu için ayrıntılar beklentileri de beraberinde getirebilir. Yaşadığınız sizindir, sizin için bir anlamı varsa mutlaka etkisini görürsünüz. Birisinin o an ruhunuza dokunması gerekmiştir ve dokunmuştur.
    Bilinçli rüya yoluyla rüyaya geri dönüp bağlantı kurmayı deneyebilirsiniz. Ancak bilinçaltı da devreye gireceği için yanılma ihtimali yüksek olacaktır. Kalben o noktaya odaklanmanız duygusal anlamda sizi etki altında bırakabilir.

 • Emre bey iyi günler. Yaklaşık iki ay boyunca uğraştım. Önerilen teknikleri denedim. Bir kere gece 2 gibi uyurken yükseldiğimi hissettim. Ancak bu yükseliş 50-60 cm kadar oldu ve geri çekildim. Bu durum beni heycanlandırdı. Denemelere devam ettim. Ancak başarısız oldum.
  Daha sonra bıraktım baktım olmuyor uğraşmadım. 2-3 hafta sonra nihayet rüya görürken rüyada olduğumu fark ettim. Bir anda yukarı çekildim. İşte bu dedim astrale çıktım. Hep gitmek istediğim kişinin yanına gitmek istediğimi söyledim. 1-2 saniye içersinde oraya gittim. 10 saniye kadar onu gördüm. Sonra istemsizce geri çekildim.
  Şimdi sorularım şu.
  1- Bende uyuşma, karıncalanma olmadı. Aksine yukarı çekilirken ve gitmek istediğim yere giderken hissettiklerim muhteşemdi.
  2- Gittiğim yerde gördüklerim gri tonda renklerdi. Gerçek renkleriyle görmedim.
  Bunların sebebi ne olabilir. Teşekkürler...

 • Rüyada olduğumu fark ettiğim anda tüm vücudum uyuşmaya başlamıştı bu normal mi?
  Ayrıca birkaçkere daha yaşadığımda korkunç çığlıklar ve kontrol edemediğim sinir bozucu sesler duyuyorum

  • Uyuşma çoğu zaman olur ve normaldir.
   Duyduğunuz sesler ve çığlıklar o anki algınızla ilgili. Farklı bir alanı algılamış olabilirsiniz veya farklı varlıklar da olabilir. Çoğu durumda daha önceden izlenmiş, öğrenilmiş bilinçaltı kurgusu da olabilir.

 • Ben sürekli lucid rüya görüyorum ama kontrol edemiyorum sadece bilincim açılıyo sonra rüya devam ediyo ne yapmam gerekli acaba

  • Konuda bahsedilen tekniği ve telkinleri kullanabilirsiniz. Benim örnek olarak verdiğim tekniği kendinizi kontrol etmek ve istediklerinizi yapabilmek için geliştirebilirsiniz. Rüyaları kontrol edebilir ve kendinizi istediğiniz şekilde yönlendirebilirsiniz. Bu konuda imajinasyon yöntemlerini kullanmak kontrol mekanizmasının gelişmesinde çok yararlıdır. Aşağıdaki iki konuyu bunun için kullanabilirsiniz.

   Ruhsal mekanizmaları keşfetmek, geliştirmek ve kontrol etmek için. Eğer doğuştan gelen hassasiyetleriniz varsa bu çalışma ile istediğiniz zaman bilinçli rüyadan çıkış yaşayabilirsiniz. Nasıl Transa Geçilir? Derin Transa Geçiş, Alfa Teta Evresi

   Astral seyahat ile ilgili imajinasyon örnekleri Astral Seyahat ve imajinasyon Çalışmaları

 • Evet astral seyahet ben istemendede olsa basima geliyo genelde sabah uykularinda oluyo ben indigoyum kizim kristal o evrede disardaki olsylari sesleri duyuyorum en ufak hareketim uyanmama sebep oluyo yani kontrol edemiyorum nasil kontrol edebilirim

 • Merhaba

  1- Astral seyahat ile Lucid rüya aynı şey midir, değilse farkları nedir ?

  2- Astral seyahat İslam dinine uygun mu, yapılmasında İslami sakınca var mı ?

  3- Astral seyahat sırasında başka varlıkları görür müyüz ve bizle iletişime geçebilirlermi veya zarar verebilirler mi ?

  4- Gümüş kordon nedir ve koparsa ne olur ?

  5- Titreme anı nedir ve ruhun dönüş anı nasıldır ?

  Cevaplarsanız sevinirim :)

  • Ayrıntılar için Astral Seyahat Konuları linki altındaki konulara da bakabilirsiniz.

   Astral seyahat kalp rahatsızlığı olanlar için risklidir. İlk çıkış anı heyecanı risk oluşturabileceği için önerilmez.
   Bunun dışında sonuca kısa sürede gidilmeye çalışılması da sorunlar ortaya çıkarabilir. Acele etmeden zamana yayılarak çıkış anı beklenmelidir. Sonucun herkeste farklı zamanda gerçekleşeceği unutulmamalı, başkaları ile kıyas yapılmamalıdır.

Son Konular

Telepati ile Bir Başkası Etkilenebilir mi?

Telepati ile Bir Başkası Etkilenebilir mi? Telepati ile bir başkası etkilenebilir mi? Telepati, diğer insanları…

24 Eylül 2021

Bir Başkasının Bize Telepati Yaptığını Nasıl Anlayabilirsiniz?

Bir Başkasının Bize Telepati Yaptığını Nasıl Anlayabilirsiniz? Bir başkasının bize telepati yaptığını nasıl anlayabiliriz? Bizim…

14 Eylül 2021

Güvenli Telepati ve Koruma Kalkanı Oluşturma

Güvenli Telepati ve Koruma Kalkanı Oluşturma Güvenli bir telepati nasıl yapılır? Telepati verilerini dış etkenlerden…

29 Ağustos 2021

Cinler Telepatik İletişimi Nasıl Etkiler?

Cinler Telepatik İletişimi Nasıl Etkiler? Cinler telepatik iletişimi etkileyebilir mi? Cinler telepatik iletişime nasıl müdahale…

10 Aralık 2020

Okült Astroloji Hakkında Nazan Gönültaş ile Röportaj (3. Bölüm)

Okült Astroloji Hakkında Nazan Gönültaş ile Röportaj (3. Bölüm) Sayın Nazan Gönültaş ile Okült Astroloji…

28 Kasım 2020

Okült Astroloji Hakkında Nazan Gönültaş ile Röportaj (2. Bölüm)

Okült Astroloji Hakkında Nazan Gönültaş ile Röportaj (2. Bölüm) Sayın Nazan Gönültaş ile Okült Astroloji…

23 Kasım 2020

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi varsayarız.

Devamını Oku