Kategoriler: Genel

Ksenoglosi Bilinmeyen Dilin Konuşulması

Ksenoglosi Bilinmeyen Dilin Konuşulması ve Ruhsal İletişim

Ksenoglosi nedir? Ksenoglosi (Xenoglossy) terimi ilk kez Nobel ödüllü Fizyolog Charles Richet tarafından 1913 yılında tanımlanmıştır. Kelime, Yunanca “xenos” (yabancı) ve “glossa” (dil) kelimelerinden türetilmiştir. Ksenoglosi, kelimesi terim olarak; “daha önce bilinmeyen bir dilin bir anda konuşulması ve yazılması” anlamına gelir.

Kelime, daha önce tanımlanamamış olan “bilmediği dilde konuşma ve yazma” vakalarını tanımlayabilmek için türetilmiştir.

Ksenoglosi’nin Görüldüğü Durumlar

  • Kaza sonrası yeni bir dilde konuşma ve kaza sonrası yeni bir dil öğrenilmesi
  • Uykuda bilinmeyen bir dilde konuşmak
  • Ağır travma sonrası yabancı bir dilde konuşma
  • Rüyada bilinmeyen bir dilde konuşmak
  • Korku, endişe, heyecan ve panik sonrası bir anda yabancı ve bilinmeyen bir dilde konuşmak
  • Başa alınan darbeler sonrası farklı bir dilde konuşulması

Birdenbire hiç bilmediği bir dili konuşmaya başlayan insanlar yukarıda saydığımız ve benzer durumlarda bir anda farklı bir dilde konuşmaya başlayabilir. Özellikle geçirilen kazadan sonra farklı bir dilde konuşmaya başlayan insanların sayısı azımsanmayacak kadar çoktur. Peki bir anda insanların farklı bir dilde konuşması nasıl olabilir? Mekanizması nasıl işler? Bu duruma neden olan faktörler nelerdir?

Ksenoglosi ve Ruhsal İletişim

Düşünceler, ağız ve dil hareketleri ile madde boyutuna iletilir. Gerçekte konuşma veya iletişim maddesel değil telepatik yani ruhsaldır. Madde boyutuna farklı dillerde aktarılan seslerin işitme organı ile algılanması, beyinsel ve tanımsal olduğu için, ancak bizde bir karşılığı olduğunda sesleri anlamlandırabiliriz.

İletişim, tanımlanan bir kelime ve bu tanımın seslendirilmesi şeklinde gerçekleştiği için, her toplumun tanımlamaları kendine has farklılıklar içerir ve diğer toplumlar bu farklılıklardan dolayı seslendirilen tanımlamaları algılayamazlar.

Medyumlar ve ruhsal hassasiyeti yüksek kimselerin algılamaları ses tanımlamalarının ötesinde ruhsal özellikler içerir. Ruhsal iletişim enerjisel nitelik taşıdığı için çıktığı kaynağın maddesel tanımlamaları ile de madde boyutuna aktarılabilir.

Bu iletişimi şu şekilde örneklendirebiliriz. Bundan 100 yıl önce öğrenme, sadece okuma ve konuşma yoluyla anlatımla gerçekleştirilebilmekte idi. Günümüzde bir resmin nasıl yapıldığını öğretmek için bir ressamın hiç konuşmadan çizdiği resmi kaydetmesi ve video olarak yayınlaması yeterlidir. Bu videoyu aynı anda izleyen binlerce insan sadece görüntüleri izleyerek öğrenebilir. Video izlenirken yapılanların görülmesi yeterlidir, kimsenin konuşmasına ihtiyaç duyulmaz. 100 yıl öncesine gittiğimizde bu olayı tanımlamamız mümkün olamayacaktı.

Farklı bir örnekte bir insanın yüzüne baktığımızda, O insanın ruhsal durumu hakkında fikir sahibi olabiliriz. Üzgün, mutlu veya yorgun tanımlaması yapabilmemiz için, O insanın bize kendisini nasıl hissettiğini anlatmasına gerek yoktur.

Düşünceler ve Aktarılan Sinirsel Bilgiler

Ksenoglosi deneyimlerinde bir tanımlamanın farklı dillerde alınıp aktarılabilmesi telepatik iletişim olarak adlandırılabilir peki bu tanımlar nasıl benzer seslerle dışarı aktarılabilmektedir? Her düşünce ve tanımlama enerjisel bir mesaj niteliğindedir. Düşünce ile birlikte bir tanımlama oluştuğunda, o düşüncenin sinir sistemi üzerinden hangi kasları harekete geçireceği de, iletilecek mesajla birlikte oluşan düşünce ve tanımın içerisinde yer alır.

Bu sistemin nasıl çalıştığını bu yazıyı okurken kendinizi test ederek öğrenebilirsiniz. Yazılar onları gördüğünüz anda sese mi dönüşüyor? Okuma tarzınız ruhsal mı fiziksel mi? Eğer ruhsal veya zihinsel bir okuma gerçekleştirmiyorsanız gördüğünüz kelimeleri içinizden seslendiriyorsunuz demektir. İşte bu seslendirme esnasında istemsiz olarak zaman zaman ağız ve dil kaslarınız da hareket etmektedir.

Bu faaliyet bir bütündür ve enerji halinde tüm bilgiler yayılmaktadır. Bir tanımla ile birlikte o tanımlamanın sese dönüşebilmesi için hangi kasların hareket ettirilmesi gerektiğine dair bilgiler de yayılır. Ksenoglosi özelliği bulunanlar yayılan bu enerjileri algılayabilme yeteneğine sahip insanlardır. Kısacası telepatik iletişimin konuşma diline çevrimi diyebiliriz.

Madde Ötesi Varlıklar ve Ksenoglosi Bağlantısı

Ksenoglosi özelliği sadece yayılan bilgilerin algılanması ile ortaya çıkmaz. Madde ötesi varlıklar bu mekanizmayı kullanarak irtibat kurdukları insanlar aracılığı ile onların farklı dillerde iletişim kurmalarını sağlayabilirler. Madde ötesi iletişime ruhsal olarak daha yatkın olan medyumların “ksenoglosi” ile anılmalarının temel nedeni de budur.

Ksenoglosi ve Medyumlar

Bazı durumlarda medyumlar sadece iletişime aracı olurlar. Kullanılan dil içerisinde telepatik mesajlar bulunmadığında tanımlamalar; notalar gibi ancak bir araya getirildiklerinde kümeler oluşturan seslendirilmiş kelimeler olarak dili bilen muhataplarına iletilirler. Bu durumda medyum aracı olduğu konuşma hakkında bir bilgiye sahip olamayabilir.

Medyumun aktardığı konuşulan dil sadece madde ötesi varlıkların bildiği bir dil ise bu olay “poliglot medyumluk” olarak tanımlanır. Konuşulan dil tanımsız ve hiç kimse tarafından çözülemediğinde olay “glosolali” olarak adlandırılır. Bu tür diller eski uygarlıklar tarafından kullanılmış ölü diller olarak ta adlandırılmaktadır.

Konunun daha ayrıntılı bir şekilde kavranabilmesi için aşağıdaki konuları inceleyebilirsiniz.

Telepati Nasıl Yapılır?

Nesneler Üzerinden Telepatik Aktarımlar

Ksenoglosi Bilinmeyen Dilin Konuşulması ve Ruhsal İletişim

www.parapsikoloji.net

10 Ağustos 2018

Ksenoglosi Bilinmeyen Dilin Konuşulması ve Ruhsal İletişim” Konusu içerisinde geçen tanımlamalar, Kendi tanımlamalarımı ifade eder. Tartışmaya açıktır. Genel geçer olarak kabul edilmeyebilir.

Terimsel tanımlamalar için Sayın Ergün Arıkdal’ın “Metapsişik Terimler Sözlüğü” adlı eseri kullanılmıştır.

Bu yayın en son güncelleştirildi 2 Ağustos 2019 13:59

Elif Sude

Paylaşım
Tarafından yayınlandı
Elif Sude

Son Konular

Ölüme Yakın Deneyimler Araştırması

Ölüme Yakın Deneyimler Araştırması Parapsikoloji Derneği, dünyadaki çok disiplinli araştırmacıların araştırmalarını destekleyerek ölüme yakın deneyimler hakkında bilimsel çalışmasını desteklemektedir. Parapsikoloji…

13 Eylül 2019 10:37

Düşünce ve Sözler Oluşları ve Geleceği Nasıl Etkiler?

Düşünce ve Sözler Oluşları ve Geleceği Nasıl Etkiler? Düşünceler ve bu düşüncelerin sözle ifade edilmesi olacak olayları ve geleceği nasıl…

14 Ağustos 2019 22:55

Biyokinezi ile Göz ve Saç Rengi Değiştirilebilir mi? Boy Uzatılabilir mi?

Biyokinezi ile Göz ve Saç Rengi Değiştirilebilir mi? Boy Uzatılabilir mi? Biyokinezi ile göz rengi, saç ve ten rengi değiştirilebilir…

6 Ağustos 2019 18:48

Bilincin Katmanlarına Yolculuk Deneyimi

Bilincin Katmanlarına Bir Yolculuk Deneyimi Herşey parça parça, rüyalar gibi, hiçbirşeyi tutamıyorum, herşey çok hızlı ilerliyor. Kelimelere dökmesi zor ama…

1 Ağustos 2019 16:55

Biyokinezi Nedir? Biyokinezi Yapmak İçin Bilinmesi Gerekenler

Biyokinezi Nedir? Biyokinezi Yapmak İçin Bilinmesi Gerekenler Biyokinezi nedir? Biyokinezi yapabilmek için bilinmesi gerekenler nelerdir? Biyokinezi ile gerçekten göz rengini,…

16 Temmuz 2019 00:15

Doğum Haritasında Öngörü Yeteneği Kazandıran Konumlar

Doğum Haritasında Öngörü Yeteneği Kazandıran Konumlar Doğum haritasında öngörü yeteneği kazandıran konumlar hangileridir? Bir olay olmadan önce, olacakları gören prekognisyonlar…

19 Mayıs 2019 21:44