Telepati ve Telepatik Çalışmalar

04.06.2015
412
A+
A-

Telepati ve Telepatik ÇalışmalarTelepati ve Telepatik Çalışmalar

Teknolojinin baş döndürücü bir hızla ilerlediği asrımızda parapsikoloji mevzuunda da önemli ilerlemeler kaydedilmiştir. Bu kabilden olarak dünyadaki bütün üniversitelerde parapsikoloji kürsüleri kurulmuş, S.S.C.B.’de para normal hadiseleri inceleyen yirmiden fazla merkez teşkil edilmiştir. Sovyetler Birliği’nde yapılan istatistiklere göre bu çalışmalara 1967 yılında sarf edilen para 12 milyon rubleydi.

Parapsikolojinin önemli bir dalı da ‘telepati’dir. Telepatinin kısa bir tarifi çok uzak yerlerde bulunan şahısların birbirleriyle maddi bir bağlantı olmaksızın anlaşmaları şeklinde yapılabilir. Telepati hadisesi tamamen ruhidir. 20 sene evvel Amerikalılar ‘‘Nautilis’ denen denizaltı ile denize daldıklarında, bir subayın 3000 mil ötedeki bir yere gemideki haberleri telepati yoluyla sızdırması üzerine dünyaya sansasyonel bir haber yayıldı. Çünkü nükleer denizaltı gibi son derece mahremiyeti gerektiren bir vasıtadan haberlerin 3000 mil öteye iletilmesi çok mühim bir hadisedir. Sovyetler Birliğinde parapsikolojik çalışmalar bu hadise sebebiyle olmuştur. Bu hadise üzerine Sovyetler Birliği telepati mevzuuna önem vermiş ve Vlodivostok’ta ilk ruh araştırma merkezini kurmuşlardır.

Telepati ve Ruh İlişkisi

Telepati tamamen ruhi bir hadisedir. Elektromanyetik dalga olamaz. Prof. Vassilyev telepat İvanova’yı elektromanyetik dalgaların gelişme engel olmak maksadıyle Faraday kafesine koymasına rağmen telepatik haberleşme her zamanki gibi yine hâsıl olmuştur. Bunun üzerine araştırıcılar endişelenmeye başladılar. Şayet telepati saf bir fizik hadise olarak ortaya çıkmazsa, telepati Sovyet ilim mahfillerinden kesin olarak sürüp çıkarılacak demekti. Vassilyef radyasyonları durdurabilen kurşun bir hücre yaptırdı. Telepatik verici olarak çalışan Tomasevski, bir merdiven yardımıyla eski bir buzdolabına benzeyen bir şeyin içine tırmandı. Civa dolu bir oluk içine girmiş olan kubbe şeklindeki kapağı kapattı. Buraya ne bir dalga giriyor ve ne de oradan dışarı çıkabiliyordu. Bu defa telepatik hadisenin kesin şekilde meydana gelemeyeceği sanılıyordu. Faraday kafesinin içinde bulunan Tomaşevski her şeye rağmen telepatiyle Fedorava’yı uyuyor olarak tahayyül etmeye başladı. Kadın derhal şuurunu kaybetti. Hatta telepatik tesir bu kurşun levhalar sebebiyle kolaylaşmıştı. Bu tecriibe açık gösterir ki, telepati ruhi bir hadise olup, elektromanyetik dalgayla hiçbir alakası yoktur.

Atmosferik şartlar, fırtınaların da telpatiyi değiştirmemesi meseleye ışık tutmaktadır. Bundan da telepatinin ruhi bir hadise olduğu anlaşılır.

Telepatinin anneler üzerinde misallerini görmek mümkündür. Anneler uzaktaki bebeklerinin ağladığını hisseder. Savaşta çocuğu öldüğü an, çocuğunun ölümünü anlayabilir. ABD’deki araştırmalara göre bu hususiyet kadınların takriben % 60’nda görülmektedir.

Telepati ve Beyin Dalgaları

Materyalistler telepatiyi beyinden çıkan dalgalarla izah etmeye çalışmaktadırlar. İnsan beyninden 7 – 30 hertz arasında elektromanyetik dalgalar çıkar. Uzun araştırmalar neticesinde, bu dalgaların düşünce, zeka, korku, endişe gibi ruhi hadiselerle değişmediği anlaşılmıştır. Telepatinin böyle maddi bir elektrik akımı ile alakası yoktur.

Yalnız telepati açısından değil umumi manada da birçok ruhi kabiliyetlerimizin beyinde elektriki bir manyetik alanda oluştuğu ileri sürülmüştür. Son araştırmalar bu görüşün yanlış olduğunu ortaya koymuş; ışınlarla ve güçlü manyetik sahalarda yapılan tecrübeler, beyne yapılan elektromanyetik baskılara rağmen ruhi kabiliyetlerimizin değişmediğini göstermiştir.

Sovyetlerde olan parapsikoloji çalışmaları Batı üniversitelerinde de yaygındır. Telepati sahasında gözde isimlerden biri Uri Gellerdir. Uri Geller telepati tecrübeleri için Faraday Kafesine (yalıtılmış kafes) konuyor. Bu bütün radyo dalgalarını perdeleyen, çift kat bakırdan yapılma bir Kafes, ayrıca, sımsıkı kapalı bir odada yer alıyordu. Bu kafeste yine telepati meydana geliyordu. Buda bize telepatinin maddi bir hadise cinsinden olmadığını göstermektedir.

Rüyalar ve Telepatik Etkiler

İnsan rüyasına, telepati yoluyla tesir edilebilmekte ve rüya değiştirilebilmektedir. Belki de ölmüş olan yakınlarımızın ruhları rüyalarımıza bu şekilde tesir etmektedir.

Dr. M. Ulman, Dr. Stanley Kripner rüya laboratuvarında tecrübe edilecek şahsın başına elektrot bağlıyor ve şahıs uyutuluyor. Uyumaya başlayınca telepat, uyuyan kişiye istenilen resimleri rüyasında telepati yoluyla gösteriyor. Netice olarak dünyada uyuyana telepati yoluyla istenen rüya gösterildiğine göre, ruhlar niçin rüyamıza girip bizle temas edemesin?

İlim adamlarının büyük çoğunluğu telepatinin elektromanyetik dalga olmadığını söyler. Profesör Arkadyevin hesaplarına göre beyinden çıkan enerji o kadar zayıftır ki birkaç metrenin dışına çıkamaz. Açıkçası telepati çok uzak yerlere gidebileceğine göre bunun beyin dalgalarıyla alakası yoktur. Sinir ve adalelerin çekilip toplanmaları sırasında elektromanyetik sinyaller gönderilmektedir. Fakat sinyaller son derece zayıftır. Bunlar; ancak birkaç santimetre uzaktan hassas cihazlarla alınabilmiştir. Şu halde 2 beyin arasında bir metreden biraz fazla bir mesafede elektromanyetik nakil çok zor şekilde gerçekleşebilir. Bu durumda dünya – ay arası gibi bir mesafede meydana gelen telepatiyi ancak ruh ile izah etmek mümkündür. Yani ortada ruhi bir hadise vardır. Eğer insan organizması elektromanyetik dalgalara karşı hassas ise, bu halde mühendis ve teknikerlerde, (ki bunlar yüksek frekanslı güçlü yayın kaynaklarının yakınında çalışırlar) bazı psikolojik durumların ortaya çıkması gerekirdi.

Telepati ve Deneyler

Elektromanyetik dalgaların şiddetlerinin mesafeye göre azaldığı bilinir. Bu yüzden Profesör Vasilyev, Tomasevskiyi 1500 km. ötede bulanan Sivastopol’e gönderdi ama yine telepati hadisesi meydana geldi. Kısaca telepatinin elektromanyetik dalgayla alakası yoktur. Rüya – telepati bağlantısına ait çeşitli üniversitelerden de yayınlar gelmiştir. 1960’ta Newyork Maimonides araştırma merkezinde tecrübe edilen şahsa telepati ile istenen rüya gösteriliyor. Telepatiyle insanların ruhiyatlarına tesir edip, vücutlarında bir takım değişiklikler de yapılabiliyor.

Bütün bu ilmi araştırmalar bize gösteriyor ki, maddenin katı cidarları parçalanmıştır. İnsanın kâinata dağılmış ve yayılmış emel ve arzularının kaynağı olan ince ve derin duygularını, boğazı sıkılıp zindana tıkılan insanlar gibi dar madde ve zaman kalıplarının içine hapseden on dokuzunca asır modası materyalist düşünce kökten yıkılmıştır. Artık madde, ilmin gözünde renkli ve engin fizik – ötesi âlemin üstüne serilmiş tenteneli bir perde gibi durmaktadır. İnsana semadan gelen mesajların gerçekliği bütün parlaklığı ile zuhur etme demine ulaşmıştır.

Telepati ve Telepatik Çalışmalar

Dr. Polat HAS

Telepati ve Telepatik Çalışmalar konusu haricinde telepati hakkında daha fazla bilgi almak için www.telepati.org ve Telepati Hakkında Diğer Makaleler linklerine de bakabilirsiniz. Telepati tekniklerinizi ve etkisini geliştirmek, telepati ve imajinasyon bağını kavrayarak konuyu ileri boyutlara taşımak için Telepati ve Paranormal Çalışmalarda İmajinasyon linkine de bakabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Yorumunuzu veya Sorunuzu Yazın (Sayfa 5 dakikada bir yenileneceği için yazdıklarınız silinecektir lütfen kısa ve öz yazınız veya metin dosyasında yazdıktan sonra buraya yapıştırınız)

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. burcu dedi ki:

  merhaba küçük bir bebeğim var onunla ilgili testlere ihtiyacım var sanırım ne yöne gitmeliyim ? yardımcı olabilirseniz sevinirim

 2. Sena dedi ki:

  Telepati kurmak harika bi duygu. Konuşmadan ağzınızı bile kıpırdatmadan karşınızdaki kişinin neler söylediğini algılayabiliyorsunuz. Ben telepati kurabildiğim tek kişiyi de kaybettim . Çıldıracağım. Bu çok kötü . Telepati kurmak istiyorum önüme gelen herkesle ama telepatiye dair en ufak bir fikri olan bile yok. Parapsikolojinin çok ileryeceğinden eminim . Keşke üniversitelerde parapsikoloji bölümleri açılsa da gitsem diyorum. Hayatımı verebilirim parapsikoloji için . Öğrenilmesi gereken çok fazla bilgi var. Öğreneceğiz ve geliştireceğiz.

 3. E. Emre Sönmez dedi ki:

  http://www.telepati.org/ adresinden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Buna rağmen bulamadığınız bir bilgi olursa ayrıntılı bir şekilde sorarsanız yardımcı olmaya çalışırız.

 4. mehmet atbaş dedi ki:

  bilgi almak istiyorum

  1. mehmet atbaş dedi ki:

   bilgi almak istiyorum. bana yardımcı olurmusun

   1. Sena dedi ki:

    Bilgi almak istiyorum diye birşey yok ? Soru sormalısın. Sorularının cevabını aldığında bilgi seninledir artık .

error: Korumalı İçerik!