Soru Sor

Parapsikoloji hakkında soru sor, merak edilenler, bilinmeyenler

Soru Sor

Parapsikoloji ve parapsikoloji ile ilgili aklınıza takılanları, yaşadığınız ve anlam vermekte zorlandığınız konuları bu sayfa altında sorabilirsiniz.

Sorularınızı öncelikli olarak ilgili makalelerin altında sormaya özen gösteriniz. Bu şekilde sürekli tekrar eden benzer sorular ortaya çıkmamış olacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 810 YORUM
 1. blank Şebnem dedi ki:

  Merhabalar, şöyle bi örnek ile sorumu sormak istiyorum. kendisine mesaj atmamız için telepatik olarak birisi bize telkin veriyor diyelim. Ve gerçekten de o insana mesaj atma isteği duyuyorum. Onun aslında telepati ile bunu bana yaptırmaya çalıştığı aklıma bile gelmemiş, ben kendi irademle ona mesaj atmak istediğimi sanıyorum. Peki bu mesaj atma isteğimin aslında iradem dışı bi durum olup onun bana telepati ile yaptırmaya çalıştığını nasıl hissederim ?

  1. Merhaba. Düşündüğünüz yöntemi izleyen birinin düşüncenizi taklit ettiğini anlayabilmeniz kolay olmaz. Bu döngünün içerisine girdiğinizde kendi düşüncelerinizle de çelişmeye başlarsınız. Bunun yerine auranızı güçlendirip erişimi engelleyin.

   Veya bir kağıda telepati ile ilgili asla yapmayacağınız maddeleri yazın. Düşüncelerinizi kontrol edebileceğinize eminseniz zihninizden her “telapati” kelimesi geçtiğinde o kağıda bakın. O kağıtta yazılanlar arasında yapmak istediğiniz madde yoksa o düşünceyi zihninizden uzaklaştırın.

 2. blank Tuba dedi ki:

  Haklısınız..önyargı ve bilinçli yaklaşma kısmı çok zor..İnsanları tanıdıkça onlara karşı oluşan negatifliğimi saklayamıyorum bu da sonrasında benim aksi biri gibi algılanmama sebep oluyor. Halbuki gerçekte oldukları kişi beni böyle yapıyor. Anlaşılmadığını sandıkları şeylerden dolayı bu yaklaşımım. Tahammul edemiyorum bu ikiliklere. Bilmemek belki daha kolaylaştır. Bu sebeple kişilere karşı hiçbir şeyi öğrenmek, hissetmek istemiyorum bazen, ama inat gibi bu sefer rüyamda görüyorum ya da ispatlı durumların içine düşüyorlar, sonra da senden de bi şey kaçmıyor diyorlar, halbuki birçoğunun bu durumlarını görmek dahi istemiyorum. Belki bilinçaltı diyebiliriz buna ya da beklentimi gördüğümü de diyebiliriz tabi ama doğru çıkma kısmını nereye koyarız bilmiyorum. Meditasyona yöneleyim ben en iyisi. Tesekkur ederim.( cevap kısmında dogru yere yazılır umarım cevap tuşu calışmıyor sanırım)

 3. blank Sena dedi ki:

  Merhaba, fal bakmanın aslında bi enerji okuma olduğunu biliyorum. Ama anlamadığım nokta neden fal bakan insanları diğer varlıklar rahatsız eder ?

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba.

   Şu konuda ayrıntılar var Psişikleri Diğer Varlıklar Neden ve Nasıl Kullanır?

   Düşüncelere etkileri yüksek. Yanıltma çok fazla. Bir insan A kapısını seçtiğinde ne olacağını bilerek B kapısına yönlendirebilirler. İnsanların yaşamı ve iradelerine etkisi yüksek olduğu için hem fal bakanlar hem de baktıranlar olumsuz etkilenirler. Neden rahatsız ederler? Sizi istedikleri noktaya getirmek için veya yönlendirmek için olabilir. İstedikleri şekilde yönlendirebildikleri insanları rahatsız etmezler genellikle.

 4. blank Tuba dedi ki:

  Merhaba, sayfada yorum yazmış birçok kişi gibi ben de zaman zaman hislerimin ya da rüyalarımın gerçek olduğunu görüyorum, fakat bu durumların çoğunlugu çok alakam olmayan ama bi sebeple bir yerlerde karşılaştığım kişiler oluyor. Genelde yeni tanıştığım okul ya da iş arkadaşları oluyorlar. Bu kişilerin hayatlarına dair bir şeyler bilmiyorum ama kendilerine söylediğim şeylerde genelde yanılmıyorum. Bu sebeple birşeyler öğrenmem için rüyaya yatmamı isteyen çok oluyor. 🙂 Benim merak ettiğim ise kendi hayatım:) kendime dair şeylerde bu etkiden faydalanamıyorum özellikle denesem de olmuyor. Sadece yanlış yaptığım şeylerde uyarı niteliğinde rüyalar görüyorum.Dogum haritamda bazı etkili durumlar var ama bu etki etrafıma yönelik mi bilemedim. Doğum haritasını yorumlayabilir misiniz ya da başka ne yapılabilir? Bilgi verirseniz mutlu olurum.

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba. Önyargı oluşmadan veya bilinçli hareket etmeden diğer insanların etrafa yaydıkları enerjileri objektif olarak yorumlayabilirsiniz. Ancak tanıyıp onları oldukları değil olmak istedikleri benlikleri ile haşır neşir olmanız algıyı doğal olarak değiştirmeye başlayacaktır. Kendinizle ilgili de analizler ve yargılar olabilir ancak bu zor olandır. Çünkü kendinizle ilgili bir yargıya varmak istediğinizde bir bilinç oluşur. Ne için? Neden? Amaç nedir? Çok fazla etken sizi etkileyecektir.

   Ancak sıfır noktası diyebileceğimiz kendimizle tümüyle barışık olduğunuz, hiçbir dış etkinin bizi etkilemediği anlarda bunu daha kolay başarabilirsiniz. Meditasyon veya derin trans çalışmaları ile bunu yapmak mümkün. Bunun için uzun süreli yalnız kalmak, zihnimizi meşgul eden herşeyden uzak durmak, az yemek az konuşmak gibi belli disiplinlere ihtiyacımız olur.

 5. blank Sila dedi ki:

  Lütfen biri sorumu cevaplayabilir mi ?

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Yazdığınız cümlede soru yok. Cümleyi soru olarak yazarsanız sorunuza göre cevap verilecektir.

 6. blank Asli dedi ki:

  Merhaba, ben telepati ile ilgilenmeye başladım. Uzakta olan ve kısa bir süredir aramızın hafif limoni olduğu birine -sevdiğim kişiye- beni araması için mesaj göndermek istedim. Alfa titreşim sesi dinlerken bunu yapmayı denedim. Kendi üçüncü gözümden mor bir ışığın o kişinin üçüncü gözüne gönderdiğimi imajine ettim ve “beni ara” şeklinde mesaj verdim.Bunu yaklaşık 10 dk devam ettirdikten sonra imajinasyonda o kişi bana doğru bakarken başının etrafından mavi bir ışık yayılmaya başladığını gördüm. 5 dk daha vermek istediğim mesajı verdikten sonra telepatiyi bitirdim. Bitirdikten sonra kendi üçüncü gözümün olduğu bölgede soğuma/üşüme hissi yaşadım ve bu dakikalarca devam etti.

  Konuyla ilgili iki sorum olacak:1) telepati sırasında o kişinin etrafına mavi ışık yayılmasının bir sebebi var mı? Anlamı nedir? 2) Telepatiden sonra üçüncü göz bölgemdeki soğuma/üşüme hissi ne anlama geliyor?

  Teşekkürler

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba. 3. göz adı verilen enerji merkezini hangi amaçla ve ne sıklıkla kullanırsanız ona göre tepki verir. Karşı taraftan alınan olumsuz cevaplarda buna neden olabilir, ego bağlatısı ile de ilgili olabilir. Bunu şuna benzetin sürekli koşmayan bir insanın bir anda rüzgarlı havada koşup terli bedeninin soğuması gibi.

   Aurada Mavi ruhsal huzuru simgeler. Buradan yola çıkılarak yorumlar yapılabilir.

 7. blank Sila dedi ki:

  Uykudayken biri devamli ismimi sesleniyordu uyandim ve devam ediyordu sonra kesildi .ayrı yeten ise devamli rüyalarimda müslümanliga geri dönüyorum . Bir çeşit manevi kalkana ihtiyacım olduğu için nedense hep müslüman olarak görüyorum kendimi.

 8. blank Pelin dedi ki:

  Merhabalar üzerlik tohumunu her öğünden sonra bir çay kaşığı tüketirsek tokluk sağladığını bir diyetisyenin sayfasında okudum. Ama sizin yazınızda yeşil sebzeler yemeyin diyor etkileşime girer diye. Tansiyon şeker hastası da değilim. Alerjimde yok. Bugün tohumu sıcak suda demleyip içtim bir şey de olmadı. Aynı zamanda 25 mg psikolojik ilaç kullanıyorum ama sabah içmiştim üstünden 12 saat geçtikten sonra çayı içtim bir şey olmadı. Sabah hapı aldıktan sonra 1 kaşık suyla yutsam bir şey olur mu acaba bir de yeşil sebze neden yememeliyiz ne yicem o zaman diyey yapıyorum. Hayvansal gıda da yasakmış.

  1. Merhaba. Üzerlik Tohumu Kullanırken Yenmemesi Gerekenler konusunda “yeşil sebzeler yememeliyiz” şeklinde bir ifade geçmiyor. Koyu Yeşil Yapraklı Sebzeler “Yeşil sebzeler” dediğinizde çok genelleme yapmış olursunuz. Roka, Kara lahana, Ispanak gibi sebzeler bazı kullanıcılar tarafından iletildi. Herkeste aynı sorunlara neden olur demek yanlış olur. Metabolizma farklılıkları sonuçları etkiliyor. Sorun, Üzerlik tohumu miktarı ve tüketilen besinlerin niteliği ile ilgili. Düşük miktarlarda çoğu besinde sorun yaşanmaz ancak zaman geçtikçe metabolizmadaki birikimlerle sorunlar ortaya çıkabilir. Sebzelerin içerikleri ve metabolizmaların verdiği tepkilerle ilgili.

   Sorun yaşayıp yaşamamanız üzerlik tohumu miktarı, metabolizmanız, tükettiğiniz besinler ve kullandığınız ilaçlar ile ilgilidir. Üzerlik Tohumu linkini ayrıntılı bir şekilde incemişseniz orada nelere dikkat etmeniz gerektiği ayrıntılı anlatılmakta.

   Kullandığınız ilaç ile ilgili doktorunuzla görüşmenizi öneririm. Üzerlik tohumunu diyet yaparak düzenli bir şekilde (belli sürelerde ara vererek 21 gün içip 21 gün ara vermek) kullanırsanız psikolojik ilaçlara da gerek kalmaz çoğu zaman. Zayıflama konusunda arkadaşın yazdığı Üzerlik Tohumu Zayıflatır mı? yazısına bakabilirsiniz.

   Zayıflama konusunda ciddi iseniz dikkatli kullanmalısınız. Sağlığınızı düşünüyorsanız ve uzun süre üzerlik tohumu kullanacaksanız diyet yapmalısınız.

 9. blank Damla dedi ki:

  Doğum haritamı hesaplar mısınız lütfen?

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları konusu altına yazabilirsiniz. Şu an sayfa yorumlara açık.

 10. blank Defne dedi ki:

  Doğum haritama bakabilir misiniz lütfen?
  Hesaplamakta bazı sorunlar yaşadım da…

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları konusu altına yazabilirsiniz. Şu an sayfa yorumlara açık.

 11. blank Nihan Genç dedi ki:

  Merhaba , 1 yıla yakın bir süreçte eski sevgilimle çok net bir şekilde telepati yaparken bulmuştuk kendimizi ondan sonrasında araştırma içerisine girdim değişik hisler yaşamaya başladım ama korktum devam etmedim kendimi normal hayata döndürdüm fakat bir tarafım bana korkmamam gerektiğini daha da ilerlemem gerektiğini söylüyor fakat ben nereden nasıl başlayacağımı ben de ne olduğunu bilmiyorum sanırım bir hocaya ihtiyacım var bana nasıl bir yol gösterebilirsiniz acaba yardımı dokunabilecek biri var mı?

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba.

   Ruhsal Güçleri Geliştirme Yöntem ve Teknikleri konusunda neler yapmanız gerektiği hakkında bilgi bulabilirsiniz. Takıldığınız bir nokta olursa ilgili konuların altına yazarsanız arkadaşlar yardımcı olacaktır.

 12. blank Hatice Erbaş dedi ki:

  Merhaba benim haritama da bakabilir misinzi lütfen

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları konusu altına yazabilirsiniz. Şu an sayfa yorumlara açık.

 13. blank Gizem dedi ki:

  Emre Bey Merhaba,
  Çocukluğumdan beri çeşitli rüyalar görüyorum, kimisini net bi şekilde bu rüyaydı diyerek önemsemeyebiliyorum ama kimisinin de rüyadan bambaşka birşey olduğunun istemsizce bilincindeyim.ve zaten çoğunda ben uykudayım diyorum, rüya olmadıklarını düşündüklerimin. ( en enteresan kısmı kendi bedenime bakabilmem ve görüleri yönlendirebilmem)
  ailede ne kadar duygularını hissedebilecek kadar sevdiğim insan varsa hepsinin ölümlerini bir gün öncesinden haber verdim. yine bu da bilinçsizce oldu. örn: 5.sınıf dönemim.. yola çıkıp babaname gitceğimiz sırada ‘ nolur gitmeyelim öldü ve ben görmek istemiyorum ölü’ dedim ve ağlamaya başladım. annem aradığında ise öldüğünü söylediler.

  1 ay önce de rüya diyemediğim rüyalarım iyice değişti … artık bir kalabalığın içindeyim kişileri göremiyorum net olarak ama ortam sürekli sarı turuncu ışık altında gibi ‘sepya mod ‘ gibi bi manada sürekli bir hazırlık aşaması içerisinde olduğumu, olunduğunu görüyorum. ardından fark edildik diyerek kaçıyoruz. kimsenin bilmemesi ve kimsenin fark etmemesi gereken bir durum var ne olduğunu anlamıyorum ve bilmiyorum. küçük ışık toplarının bizi takip ettiğini görüyorum ve herkese her yöne dağılmasını gerektiğini ve böylece toplu bulunamayacağımızı söylüyorum. -‘ ay küresine- diyerek uyanıyorum.

 14. blank Ezgi Can dedi ki:

  Merhabalar emre bey ben kendımde telepatinın oldugunu dusunuyorum uyumadan ne dusunsem özellikle kötü seyler kawga ve tartışmalar ertesı gün birebir yasıyorum. Birini dusunsem arıyo gbı durumlarla cok karsılastım bunun uzerıne telepatiyle iletişim kurmaya çalıstım bgn ilk defa yaptım ve ıletıısm kurdugum kiişiye beni ara dıye mesaj yolladım 1 saat sonra yolda karsılastım az önce bir daha bu yontemi denedim ama suanda herhangı bır sonuc alamadım yanlış ılerledıgım birşeymi var bilemıyorum ıletısımden sonra mıde bulantısı baş dönmesi ve hafıf tıtreme asırı yorgunluk ve uyku halı hıssedıyorum

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba.

   İncelemenizi istediğim iki konu var.

   Düşünce ve Sözler Oluşları ve Geleceği Nasıl Etkiler?

   ve

   Doğum haritanızı çıkartarak Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları konusunu mutlaka inceleyin.

   Doğum haritanızda telepati yeteneği yoksa ilerlemeniz zaman alabilir. Enerjiyi bir noktaya kanalize edip tükettiğinizde değişimler bahsettiğiniz durumları yaşamanıza neden olacaktır. Uzun süre ve ısrarla çalışma yapmayın.

 15. blank Şebnem dedi ki:

  Merhaba tekrardan Emre bey, peki örneğin aklıma durduk yere bi düşünce geldi, bu düşünce bana mı ait yoksa başkasına mı bunu zihnimi boşaltıp kendi iç sesime odaklanıp sorsam. Düşüncenin bana mı yoksa başkasına mı ait olduğunu hisseder miyim?

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba. Örnek çalışmalar yaparak sonucu değerlendirebilirsiniz. Ağırlıklı sonuca göre karar verebilirsiniz.

 16. blank Sila dedi ki:

  Selamlar 😉 ben meditasyona başladım ve süreç ilerledikçe başarılı oldum biraz tereddüt ettim fakat hemencecik topatladım. Uçma hissi ve yoğun hafiflik hissi vardı bende ve özellikle ayaklarimdan baslayarak serinlik hissetmeye başladım sizce ise yaramısmidir siz daha iyi bilirsiniz .

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Selamlar. Öncelikle kimse daha iyi bilmez. Belki daha önce tecrübeleri olmuştur.

   Meditasyonu neden yaptığınıza bağlı. Eğer istediğinizi elde etmişseniz başarılı olmuşsunuzdur. Madde bedeninizi aşıp enerji bedeninizi hissetmeye başladığınızda sizin için yolculuk başlamış sayılır. Ötesinde gerçek benliğinizle buluşmaya başlarsınız. Bütünlük hissi, herşeyle bütün olma hissi, yok olma ve hiçlik hissi.

 17. blank Şebnem dedi ki:

  Merhaba ben telepatiyle alakalı yazılar okuyorum ve farklı siteler olsa bile hep aynı olan bi cümle var. Telepatiyi günlük hayatımızda istemsizce de olsa yapıyormuşuz ve aslında mesela yanımızda birisi varsa ve o bişe düşündüğü zaman biz hemen onu farkında olmadan algılayıp aslında onun olan düşünceyi kendi düşüncemizmiş gibi algılayabiliyormuşuz. Benim merak ettiğim konu ise başkasına ait olan düşünceyi farkında olmadan algıladığımız zaman o düşünce onun mu yoksa gerçekten kendi düşüncemiz mi bunu nasıl anlarız ?

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba. İstemsizce bir anda içimize doğan düşünceler karşı tarafa aittir. Bilinçli olarak telepatik algı üzerinde çalışıyorsanız kendi düşüncelerinizin de ortaya çıkmaya ihtimali her zaman olacaktır.

 18. blank Ceren dedi ki:

  Merhaba Emre Bey size bir soru sormuştum cevap alamadım(No Name No game ismi ile sormuştum.) derin transın uyku ile alakası ile ilgili bir soruyudu lütfen o soruyu cevaplarmısınız şimdiden teşekkür ederim

 19. blank Soner dedi ki:

  Merhaba,
  Normal zamanda aklıma gelmeyen eski sevgilim bu aralar aklıma gelmeye başladı ve hep ona mesaj atma isteği duyuyorum nedense. Bu durum beni acaba kendisine bağlanmam için büyü mü yaptırdı sorusuna itiyor. Ama emin olamıyorum çünkü daha öncede herkes gibi bende kendi irademle eski sevgilime mesaj atma isteği duydum. Ama şuan olan ona mesaj atma isteğim büyü etkisi mi yoksa kendi isteğim mi bilmiyorum. Bunu nasıl anlarım acaba ?

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba.

   Belli dönemlerde astrolojik etkiler insanı geçmişe ve geçmişteki ilişkilerine yöneltir (burçlar, burçların etkileri, gezegen konumları ve açılar…) Bir anda geçmiş ve geçmişle ilgili olan herşeye yoğun ilgi duyarsınız. Bunlar dürtü halinde gelir. Bu akıma kendinizi kaptırmak veya uzak tutmak size bağlıdır.

   Bunun dışında telepatik bir etki olabilir. Geçmişte de olsa bir insanla duygusal ve ruhsal yakınlaşmanız olmuşsa telepatik etki uzun süre devam eder. Sizi düşündüğünde zihnen ve ruhen sizde müsaitseniz bir anda onu hatırlarsınız. İçinden “bana mesaj atsa, beni düşünse” gibi düşünceleri yoğun bir duygu ile hissederek yansıtırsa siz de etki altında kalabilirsiniz.

 20. blank Sena dedi ki:

  Merhabalar, bi keresinde meditasyon yapıyordum yanımda telefonum vardı. Ve daha çabuk trans’a geçebilmek için telefonumdan meditasyon müziği açmıştım. Belli bi müddet meditasyon yaptım ve transa geçtim. Aradan en fazla 5 saniye geçti ve telefonumda çalan müziğin duracağına inandım ve gerçekten gözümü açtığım zaman telefonumun ekranı açık fakat müziği durdurulmuş olarak gördüm. Böyle birşeyi ilk kez yaşadım ve çok korkmuştum. Bu durum nedir acaba? Parapsikoloji de bi karşılığı var mı ?

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba.

   Kişinin düşünce gücü (bilinçli enerji, telekinezi) veya diğer varlıkların etkisi olabilir. Çakra Açma ve Meditasyonun Olumsuz Etkileri

 21. blank Neva dedi ki:

  Tekrar merhaba. Sitede bulamadığım ikiz alev konusu ile ilgili bir soru sormak istiyordum ben. Geçen sene, bir erkekle tanıştım ve ilk gördüğüm an tanıyormuş hissi hissettim. Sonra onunla ilgili veriler aklıma dolmaya başladı. Hisleri, duygu durumu.. Hangi an ne hissediyor, şaşırdı mı üzüldü mü.. ben ona bakmadan bile bunları anlayabiliyordum. (Gerçi hislerimin doğruluklarını kontrol etme şansım hiç olmadı.) Ben de onun ilgisini çekmiştim. Hatta ilgisi bana yönelince düşme riski yaşıyordum fazla enerjiden. Duygu karmaşası, bunalım vs hep bu kişi ile beraber hayatıma girdi. Onunla hâlâ tanışmadık, sadece bir enerji döngüsüne girdik beraber ama birbirimizle sohbet dahi edemedik bu garip durumdan dolayı. Sonra ben ikiz alev hakkında yazılar okudum ama size de sormak istiyorum. Nedir bu işin aslı astarı?

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba. Aynı olayı daha öncede yazmıştınız sanırım.

   “İkiz alev”, “Ruh eşi”, “Frekans uyumu”… ne olarak adlandırıldığının hiç bir önemi yok. Herkes farklı şekilde tanım yapabilir. farklı adlar verebilir. Siz sadece yaşadığınıza ve sonuçlara odaklanın.

 22. blank Esma dedi ki:

  Tekrardan merhaba Elif Sude hanım, “Koruma olmadığı sürece diğer varlıklar yapılan tüm çalışmalarda araya girebilirler. Yanıltıp yanlış yönlendirebilirler.” Demişsiniz

  1-Korumayı nasıl yapabilirim ?

  2-Bu esnada araya varlık girerse bunu hisseder miyim yada böyle bi müdaheleyi nasıl anlarım ?

  Başka varlıkların araya girip müdahale edebiliyor olduğunu bilmek benim durugörüye olan inancımı tamamen kaybettiriyor. Yani bi konu hakkında durugörü yapmak istiyorum ama varlıkların beni yanıltmalarından korkuyorum ve bu durugörü yapmak istediğim konu benim için gerçekten çok önemli. Bu konuda sadece sizin sitenize güveniyorum. Sorularıma yanıt verip yardımcı olabilirseniz çok sevinirim gerçekten 🙏

  Şimdiden çok teşekkürler..

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Merhaba Esma Hanım.

   1- Korumayı auranızı güçlendirerek, özellikle Ayetel kürsi, Nas ve Felak surelerini yatmadan önce ve sabah kalktığınızda 7 şer defa okuyarak; düzenli namaz kılarak (gerçek anlamda namaz kılmak, ezber değil) veya diğer enerji güçlendirme yöntemleri uygulayarak…

   2- Müdahaleyi herkes kendi özelliklerine göre anlar. Ruhsal hassasiyetiniz yüksekse; karıncalanma, hissetme, vesvese, sesler, enerji kanallarınızda titreşimler, size ait olmayan enerjileri algılamanız şeklinde olabilir. Psişik kategorisi altında “psişik saldırılar” balıklı konulara bakabilirsiniz.

   Endişe ve korkularınızdan arınmadığınız sürece başarılı olamazsınız. Yapmak istediğiniz şey gerçekten değerli ise ne kadar güçlü olduğunuzu keşfetmeniz gerekir. Eksik yönlerinizi tamamlamaya çalışın. Araç kullanmak istediğinizde “kaza riski” olduğunu bilmeniz sizi vazgeçirir mi?

 23. blank Ceren dedi ki:

  Merhaba Emre Bey size bir sorum olucaktı normal bir insan günde minimum 7 8 saat uyuyor.Peki derin transa geçip bu süreyi azaltabilirmiyiz ya da 7 8 saat boyunca derin transa da kalarak uykumuzu alıp günümüzü verimli bir şekilde geçirebilir miyiz? Yani uykumuz iyi almak uykuda derin transa girmeklemi alakalı Sorularımı cevaplarsanız çok teşekkür ederim iyi günler

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba Ceren Hanım.

   Evet. Uyku verimi ve derinliği arttığında daha kısa süreler yeterlidir. 2 saat uykunun yeterli olduğuna dair bilimsel araştırmalar var.

   Diğer cevapta ayrıntılara girdim.

 24. blank Melike dedi ki:

  Merhaba Doğum haritama bakabilir misiniz zamanınız olduğunda 🥺

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları konusu altına yazabilirsiniz. Şu an sayfa yorumlara açık.

 25. blank Hüsniye dedi ki:

  Merhaba Emre bey, bir insanın bedenine büyü yoluyla ölmüş birinin ruhu musallat edilebilirmi acaba? Yani kişi yaşıyor ancak kendi ruhu bedeninde değil.

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba. Büyülerde Cinler aracı yapılır. Bir başkasının ruhu musallat edilemez.

   Bir başkası telepati ve astral seyahat vb. yolu ile başkasına etki edebilir.

 26. blank Su dedi ki:

  Merhaba ben içimde bir gücün bir yeteneğin olduğunu hissediyorum ancak neye nerden başlayacağım yeteneğim ne bir türlü bulamıyorum. Üzerimde bir şey var yani tek bir engel var biliyorum ama o engel ne bilmiyorum sanki o gitse her şey olacak yeteneğimi kullanabileceğim gibi hissediyorum. Ne yapabilirim?

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Merhaba. Ruhsal Güçleri Geliştirme Yöntem ve Teknikleri konusunda almanız gereken kararlar ve yapmanız gerekenler yazılı. Önce oradan başlayın. Acele etmeyin, yapmanız gerekenleri zamana yayın.

 27. blank NO NAME NO GAME dedi ki:

  Merhabalar Emre Bey size bir sorum olucaktı.Her gün bir insan minimum 7 8 saatini uykuda geçiriyor ve bu vakitlerde bilinçsiz oluyoruz.peki bu vakitlerde derin transa geçip uyku saatimizi kısaltmak ya da hiç uyumayıp 7 8 saat derin transta kalıp günümüzü uykusuz ve verimli bir şekilde geçirebilir miyiz? Cevaplarsanız çok sevinirim.

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Evet. Uyku verimi ve derinliği arttığında daha kısa süreler yeterlidir. 2 saat uykunun yeterli olduğuna dair bilimsel araştırmalar var.

   Ancak uyku süresi ve verimliliği için beslenme başta olmak üzere yaşamımızdaki tüm gereksiz olan şeyleri bırakmamız gerekir. Az yiyen, az konuşan ve zihni gereksiz konularla meşgul olmayan insanlar çok az uyudukları halde 8-10 saat uyuyan insanlardan daha dinçtirler.

   Beslenme alışkanlıklarını metabolizmanın en az yorulacağı şekilde değiştirerek derin trans halinde uyku süresi kısaltılabilir.

 28. blank s dedi ki:

  merhaba. doğum haritasıyla ilgili olan yazınızda 7 tane özellik doğum haritamla uyuşuyor. çoğu imajinasyon yeteneğimin güçlü olmasıyla ilgili ayrıca da 2 tane bioenerjiyle ilgili var ( neptünün 8.evde olması ve 12.evimin akrep olması) daha önce hiç denemedim bu işlere girişmeyi. denesem doğuştan yeteneğim olduğu için daha kolay başarır mıyım? ayrıca biraz korkuyorum da:(

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Merhaba. Korkunuzu yenmeden başlamayın. Korkuyu da ancak başlangıcı bilgi sonu tecrübe olan süreçle aşabilirsiniz. Önce yeterince bilgi edinin.

 29. blank Özlem dedi ki:

  Merhaba benim de doğum haritama bakabilir misiniz ? Ayrıca çok teşekkür ederim bilgilerinizi paylaştığınız için.

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Merhaba Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları konusu altına yazabilirsiniz. Şu an sayfa yorumlara açık.

 30. blank Esma dedi ki:

  Merhaba, durugörü esnasında varlıkların araya girip bizi yanıltabileceğini yani yanlış görüntüler gösterebileceğini duymuştum. Bu doğru mu ? Eğer doğruysa araya varlık girdiğini nasıl anlarız ve bizi yanıltmalarını nasıl engelleriz ?

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Merhaba. Buradan alınan bilgiler tekrar başkasından duyulmuş gibi geri geliyor.

   Koruma olmadığı sürece diğer varlıklar yapılan tüm çalışmalarda araya girebilirler. Yanıltıp yanlış yönlendirebilirler.

 31. blank Acnr dedi ki:

  Merhaba, pre- cognitive rüyalar görüyorum bu özelliğimin kaybolmasını istemiyorum. Sitedeki konularla ilgili eğitim veriyorsanız katılmak isterim. Saygılarımla.

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Merhaba. Sadece günlük takiplerin yapıldığı bireysel özel eğitimler var.

 32. blank zeynep dedi ki:

  merhaba emre bey rüyarımda gördüğüm olaylar ve kişiler biraz zaman geçtiğinde veya o günler içinde yaşanıyor yada bana ulaşıyorlar hislerimin çok kuvvetli olduğunu herkes söyler bir iş olmayacak desem olmaz kötü bir şey olacak desem yaşanır geçen gün bir arkadaşımla şans oyunu oynarken hislerime dayanarak yapma dediğimi yapmadı yap dediğimi yaptı ve hayatında ilk defa böyle bir şey olduğunu söylüyor yolda geçen adamı zihnim bi anda ilerideki eve sokuyor benden bağımsız ve adamı izlediğimde o eve giriyor bazı televizyon programlarında bu kağıtta dediğim zaman o kağıtta çıkıyor bunları yapmak için ne bir uğraş ne de bi çaba göstermiyorum çoğu kendiliğinden meydana geliyor üzerine gideceğim konunun veya olgunun ne olduğunu bilmiyorum hayatımdaki eski erkek arkadaşlarım ikisi de birbirinden bağımsız ve bambaşka insanlar ancak birinin psişik özellikleri olduğunu biliyordum diğeri ise genlerden gelen üçüncü göz olduğunu söylüyordu dedelerinin dedesi büyük bir alimdi bunların şans eseri veya tesadüf olduğunu düşünmüyorum en yakın arkadaşım ise parapsikoloji ile ilgilendiğini sonradan söylemişti hayat beni bunlara çekiyor yada karşıma çıkartıyor size sorum ise gerçekten bir şey var mı yoksa basit tesadüfler mi

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba Zeynep Hanım.

   Tesadüf diye bir şey tabiki yok. Bir şey varsa, olmuşsa sebebi vardır. Nacizane tavsiyem öncelikle doğum haritanızı inceleyin orada kendinizi bulacaksınız.
   Anlattığınız özellikleriniz premonisyon adı verilen önsezi yeteneği ile ilgili Premonisyon Önsezi Gelecekteki Olayları Hissetme konusundan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

   Araştırmak için şu konulara bakabilirsiniz.

   Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları
   Düşünce ve Sözler Oluşları ve Geleceği Nasıl Etkiler?
   Doğum Haritasında Önsezi Yeteneği Kazandıran Konumlar

 33. blank S.Firdevs Kalkan dedi ki:

  Emre bey size ulaşabileceğim bir mail adresi var mı?

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Buyurun buradan yazabilirsiniz Firdevs Hanım.

 34. blank Neva dedi ki:

  Emre bey merhaba. Öngörü yazınızda maç denemesi yapmamızı önermiştiniz. Ben de uyumadan önce maç yerine yarın arkadaşımın sabah kaçta yazacağını görmek istedim. Bir saat gördüm ama yanlış çıktı. “Her şey ilk denemeye göre değişir” demişsiniz yazınızda. Şimdi ne yapacağım? Ve size hangi mailden ulaşabilirim

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba Neva Hanım.

   Yazıda “Her şey ilk denemeye göre değişir” ifadesini bulamadığım için bir şey diyemiyorum. Eğer Prekognisyon Öngörü Yeteneği Nasıl Geliştirilir? konusundan bahsediyorsanız orada “Alıştırmalar Öngörü Yeteneği Olanlar içindir” notunu düşmüştüm. Sadece yeteneğin kontrol altına alınabilmesi için yapılması gereken çalışmalar.

   Eğer sizde öngörü yeteneği var ve geliştirmek istiyorsanız herhangi bir şey yapmanıza gerek yok. Gördüklerinize müdahil olmayın. Hiçbir şeye müdahale etmeyin. Normalde gördükleriniz sizin istek ve arzularınızla ortaya çıkmazlar, çalışma yaptığınızda müdahale ettiğiniz için normalde doğru görecekleriniz/hissedeceklerinizde yanlış çıkabilir. Sonuca odaklanmayın. Ruhsal yetenekler ve geliştirilmesi “oldu”, “olmadı”, “başardım”, “başarmadım”, “yapabiliyorum”, “yapamıyorum” şeklindeki yargılarla hareket edeceğiniz bir alan değil. Konuda anlattığım noktalara dikkat edin, sadece yapın, yazmaya ve okumaya başladığımız ilk dönem gibi düşünün.

 35. blank büşra duman dedi ki:

  emre bey size nasıl ulaşabilirimmm

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Buyrun Büşra Hanım, buradan yazabilirsiniz. Özel bir durumsa yorumda yazdığınız mail adresine yazarım.

 36. blank Selma ÇETINKAYA dedi ki:

  Size nasıl ulaşabilirim?

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Buyrun Selma Hanım, buradan yazabilirsiniz. Özel bir durumsa yorumda yazdığınız mail adresine yazarım.

 37. blank Selma dedi ki:

  Merhaba,doğum haritamda yeteneklerim var mı merak ediyorum.Size nasıl ulaşabilirim?

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları konusu altına yazabilirsiniz. Şu an sayfa yorumlara açık.

 38. blank büşra duman dedi ki:

  doğum haritasi yorumuma bakabilirmisiniz rica etsem

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları konusu altına yazabilirsiniz. Şu an sayfa yorumlara açık.

 39. blank Sena dedi ki:

  Merhaba, çocukluğumdan beri psişik yetenekleri geliştirmeye ilgi duyuyorum. Son dönemlerde bu isteğimi daha fazla bastırmayarak çeşitli meditasyonlar ve 3. Göz çakra açma çalışmaları yapıyorum. Henüz yol katedemedim, ama sabırla bekleyeceğim. Sizden ricam doğum haritamı inceleyip bana güçlerimi kullanmama engel olan bir durum olup olmadığını söyleyebilir misiniz?

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Merhaba. Lütfen doğum bilgilerinizi herkese açık şekilde paşlaymayın. Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları konusu altına yazabilirsiniz. Şu an sayfa yorumlara açık.

 40. blank Aynur Yüksel dedi ki:

  Ben küçükken uyanık iken, otururken veya uzanıp öylesine yatarken, ama uyanık iken, boşluğa daldığımda iç içe renkli halkalar görürdüm. En içreki halka büyür büyür en sona gelir, büyürken de renk değiştirirdi. İç içe renkli halkalar şeklindeydi. Sarmal halka değil. Suya düşen bileyin halkaları gibi… içyen dışa doğru büyüyen ve renk değiştiren halkalar…
  O zamandan beri merak ederim nedir bu halkalar ?

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Enerji ve ışık hüzmesi şeklinde görülen daire ve halkalar “Orb” olarak ta adlandırıyor. Bu tanım madde ötesi varlıkların bize daire veya halka halinde görünmesi olarak ifade edilir. (Tanıma melekler ve cinler de dahil edilir)

   Bunun dışında görülenler insanın bedeninden yansıyan enerji ve aura ile de ilgili olabilir.

 41. blank Serin dedi ki:

  Merhaba, olumlama cümlelerimi tek kulaklıkla dinleyebilir miyim, sorun olur mu?

  1. Merhaba. Sol kulağınıza takarak dinleyebilirsiniz, sorun olmaz. Çift kulaklık binaural etkiler için gereklidir sadece.

 42. blank Mücahit dedi ki:

  Ben bugün, 3 gramlık üzerlik tohumunu suda kaynatıp suyunu ve tohumları yuttum. Kaç saat geçtikten sonra, normal beslenmeme devam edebilirim.

  1. En azından 2 gün geçmesini bekleyin.

 43. blank Tomris dedi ki:

  Emre bey merhaba ,, kendimi bildim bileli ökült konulara ilgim var .. Fakat daha önce hiç deneyimlemedim ve hep göz ardı ettim ..1 ay önce tamamen bilinçsizce fakat odaklanarak hayatımda ilk defa telepati yaptım .. Telepati yaparken telepati yaptığım kişi ile birlikte oturup kahve içtiğimi düşledim tamamen rasgele .. ertesi gün hem telepati yaptığım kişi seni rüyamda gördüm diye yazdı .. Hem de çok da bağım olmayan sadece selamlaştığım bir kız arkadaşım seni rüyamda gördüm diyerek rüyasında beni biriyle kahve içerken gördüğünü söyledi .. Yani benim kurgumu rüyasında görerek bana anlattı .. İşi bilen bir astrologa sorduğumda o kızın benim ruh eşim olduğunu söyledi ve aynı zamanda telepatik anlamda çok ciddi bir yeteneğim olduğunu ve bumu bilinçsizce kullanmamam gerektiğini vurguladı .. Dün ise tekrar telepati yapmayı denedim .. Fakat çok alakasız biri seni rüyamda gördüm diye yazdı .. Bunların sebebi nedir ?? Yani telepati yaptığımda neden telepati yaptığım kişilerle birlikte başka insanların da rüyalarına giriyorum ? Ve bu olanlar gerçekten güçlü bir telepatik yeteneğin göstergesi mi ? Sitenizi yeni keşfettim ve size sormak istedim .. Şimdiden teşekkür ederim 🙏🏻

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba Telepati kategorisi altında telepati ile ilgili tüm ayrıntılara ulaşabilirsiniz. Diğer konularda değinilmişti ama ben kısaca özetlemeye çalışayım.

   Sizin doğuştan telepati yeteneğiniz varsa ve henüz hedefe odaklayacak kontrole sahip değilseniz frekans uyumunuzun olduğu insanlarda sizin kurgularınızı algılayabilir. Örnek çok uygun değil ama yaşadığını durumu 5. katın balkonundan zemine su akıttığınız sırada balkona çıkan veya camdan bakan insanların da akan suyu görmesine benzetebilirsiniz. Sinyaller kontrolsüzse algılayabilecek hassasiyete sahip insanlarda algılayabilirler. Tipik radyo sinyalleri benzetmesinde olduğu gibi. Siz evinizden yayın yaptığınızda arkadaşınızın radyo frekansını hedeflersiniz ama o sırada o frekansa yakın olanlarda yaptığınız yayını alabilirler.

   Kontrolünüzü güçlendirmek için telepatik alışverişinizin iyi olduğu bir arkadaşınızla Telepati Aşamaları ve Telepati Deneyi konusunda anlatılan alıştırmaları yapmaya çalışın. Ayrıca sonuçların daha tatminkar olması için alıcıları yakından tanımaya veya onlara özel noktaları dikkate alarak bağlantı kurmaya çalışın. Telepatide Alıcı Özellikleri Telepatik Alıcı Etkisi

 44. blank Tuana T dedi ki:

  Size nerden ulaşabilirim

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Yoruma girdiğiniz maile yazdım.

 45. blank zeynep kutal dedi ki:

  herkese merhaba siteyi daha öncede inceleyip şimdi katıldım aranıza. astroloji öğrencisiyim. emre bey size direk nasıl ulaşacağım bulamadım

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba, Hoşgeldiniz. Site mail hesabından size yazdım oradan yazabilirsiniz. Müsait olduğumda bakarım.

 46. blank Deniz Baran Şeran dedi ki:

  İyi günler kolay gelsin imajinasyon çalışmak için derin trans şartmı ikincisi derin transı başaramıyorum sadece vücudumda az uyşukluk hissediyorum

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   İyi günler teşekkürler.
   Hayır derin transa girmek şart değil sadece alfa ve teta evresine gireceğiniz için imajinasyon yeteneğinizi daha iyi kullanmanızı sağlar.

   Doğum haritanızda imajinasyon yeteneğinizi destekleyecek konumlar yoksa düzenli ve disiplinli bir şekilde çalışmanız gerekir.

 47. blank Cengiz dedi ki:

  Iyi aksamlar hocam benim durumum psikolojik yani tıp dilinde sosyal fobi doktora gittim pisikolog seans gördüm fakat hic faydasini görmedim kendimce bir arastirma yaptim cakralar ile tanistim benim durumum psikolog ile düzelecek durum olmadığına inandim cakralarin tikali olmasi insan uzerinde bir cok etki yapiyor ne onerirsiniz degisim sart kendimi cok pasif yetersiz ve negatif görüyorum nitekim de oyleyim zaten

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   İyi günler. Farklı doktorlara ve özellikle hipnoterapistlere gidebilirsiniz. Çakra açma konusu eğer yeterli bilgiye sahip olmadan yapılırsa farklı sorunlarda yaşatabilir. Çakra Açma ve Meditasyonun Olumsuz Etkileri

 48. blank Teresa dedi ki:

  İntihar etmek sakıncalımıdır? ( sadece sorudur bu)

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Evet her bakımdan sakıncalıdır.

 49. blank Ayşe dedi ki:

  Merhaba..ben 3-4yıl önce alyansımı kaybettim sonrasında altın kolye ve kunyemi kaybettim..bugün tekrar aldıgım alyansımı yine kaybettigimi farkettim..bu konuda yardımcı olur musunuz

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba. Nasıl yardımcı olabilirim? Konuda anlatılan uygulamaları yaptınız mı? Ek olarak doğum haritanızı uzman bir astroloğa inceletmenizi öneririm. Eğer bir başkası almıyor veya size şaka yapmıyorsa bu şekilde kayıp yaşanmasına sebep olan unsurlar oradan görülebilir.

 50. blank Z.ışıl dedi ki:

  Merhaba ben yakın zamanda bikaç hafta önce meditasyona ve özel taşlara ilgi duymaya başladım. Bugünlerde arada yanıma bi gölge beliriyomuş gibi oluyorum ve aniden korkular yaşıyorum. Sebebinden emin değilim yani stresten uykusuzluk gibi şeylerdende olabilir ama korkmaya başladım bi fikriniz varsa belirtirmisiniz lütfen. Teşekkürler

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba. Herkeste olmaz ama bazı insanlar ruhsal çalışmalara başladıklarında diğer varlıkları kendilerine çekmeye başlarlar. Ruhsal hassasiyetleri ve doğum haritalarında aldıkları etkilerle ilgilidir. Doğum haritanızı Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları konusundan inceleyerek ruhsal yeteneklerinize bakabilirsiniz.

   Yaşadıklarınız yaptığınız çalışma ile birlikte başlamışsa yaptığınız çalışmayı durdurun, ders almışsanız ders aldığınız yere başvurun. Korunma duaları var onları uygulayabilirsiniz. Auranız yeterince güçlü değilse veya koruma yapmıyorsanız kendinizi yeterince tanımadan çalışmaya devam etmeyin.

   Çakra Açma ve Meditasyonun Olumsuz Etkileri konusunda ayrıntı bulabilirsiniz.

error: Korumalı İçerik!