Astral Seyahat Nasıl Yapılır?

19.03.2017
195
A+
A-

Astral Seyahat Nasıl Yapılır?Astral Seyahat Nasıl Yapılır? Bu konuya aşina olanlar astral seyahat ile ilgili çok sayıda teknik okumuşlardır. Bu makalede sürekli tekrarlanan tekniklere değinmek istemiyorum. Gerçekten beden dışı seyahat yapmak isteyenlerin yapmaları gerekenler üzerinde durarak, astral seyahat konusunu ilk defa okuyanlar için kolay uygulanabilir örnekler üzerinde durmak istiyorum. Önceki yazımızda astral seyahatin tanımından, içeriğinden ve çeşitlerinden  söz ederek gerçek bir astral seyahatin nasıl olması gerektiğinden bahsetmiştik o yüzden astral seyahat nedir kısmını geçiyorum.

İnsan sadece madde bedenden oluşan bir varlık değildir. Aslını oluşturan ruh, madde gibi sınırlara bağımlı kılınmamıştır. Madde sınırlı, geçici ve kısıtlı iken Ruh kalıcı ve ilahi kurallar çerçevesinde sınırsızdır. Maddenin ruh üzerindeki hükümranlığı uyku sırasında kalktığında zaman ve mekan ötesine geçebilmektedir. Bu geçiş bilinçsiz olduğu için bize sadece yaşadıkça hatırladığımız gelecekle ilgili “anlar” bırakır.  

Bilinçli yapıldığında ise istediğiniz zaman istediğiniz yere gitme, zaman ve mekanla sınırlı kalmama, farklı alemleri keşfetme imkanı doğar. Kapsamı itibari ile kazandırdıkları, telepati, telekinezi ve diğer dallara göre daha ileri seviyededir. Madde sınırlarını aşıp size tüm alemi keşfetme imkanı sunar. Ancak keşifler kişinin sınırları aşma kabiliyeti ve ruhsal irtibatı ile sınırlıdır.

Astral seyahate uygun bir yaşam nasıl olmalı?

Eğer zihniniz gündelik işlerle sürekli meşgul ve karmaşıksa bu karmaşıklıktan kurtulup madde ötesine geçmek bilinçli olarak mümkün olamayacaktır. Sürekli madde ve dünya ile sarmaş dolaş bir yaşam insanın ruhsal bağlarını koparacak, ruhu ile irtibatını sarsacaktır. Bir an için dünyayı ve içinde varolan herşeyi bir kenara bırakıp ruhsal boyuta uzanmak için, durgun bir zihin yapısıyla alfa dalga düzeyine yakın bir frekans aralığı yakalamak gerekmektedir.

Bunu ister meditasyon yaparak, ister nefes egzersizleri yaparak isterseniz tefekkürane bir düşünce tarzı ile sağlayabilirsiniz. Adına her ne derseniz deyin, yaptığınız çalışmanın adı her ne olursa olsun, gündelik yaşantıdan bir an sıyrılıp sadece kendinizle başbaşa kalıp ruhsal irtibata geçmeniz gerekir. Bunu bir kez başardığınızda, ruhsal aleminizdeki güzellikleri keşfettiğinizde, o kapıdan içeriye bir kez girdiğinizde artık maddesel düzeyde hiçbir şey size tat vermeyecek kadar sıradan ve yüzeysel gelmeye başlayacaktır.

Astral Seyahat Nasıl Yapılır? Madde ötesine geçin

Aç kaldığınız zamanlar olsun. Açlık ruh ile irtibatı kolaylaştırır, maddenin hükümranlığını sarsar ve ruha uzanan yollar sunar. Bu noktayı nasıl yakalayacağınız size bağlı. Az yiyebilirsiniz, oruç tutabilirsiniz, öğlen yemeğini terkedebilirsiniz, yediğiniz yemek miktarını azaltabilirsiniz.

Ruhsal düzeylere ulaşmanıza engel olacak yiyecekler tüketmemeye çalışın. Hayvansal gıdalardan, mevsiminde çıkmayan sebze ve meyvelerden, dondurulmuş gıdalardan, içerisinde koruyucu madde olan gıdalardan uzak durun. Uzak durmadığınız da başarılı olamaz mısınız? Elbetteki olursunuz ancak daha uzun zaman alabilir. Tüm bunlara rağmen ruhunuzla irtibatınız doğuştan güçlü ve henüz madde boyutu ile tümüyle bütünleşmemişseniz başarı şansınız her zaman yüksektir. Bu konuda Aidin Salih’in yazmış olduğu “Gerçek Tıp” adlı eseri okumanızı tavsiye ederim.

Gereksiz yaptığınız, zihninizi meşgul eden konuşmalardan ve ortamlardan uzak durun. Eğer zihniniz gün sonunda sürekli konuştuklarınız ve size verilen karşılıklarla meşgulse amacınıza ulaşmanız zorlaşacaktır. En azından çalışma yaptığınız sürece buna dikkat edin.

Televizyon izlemeyin veya azaltın. Zihniniz hazır görsellerle meşgul olup bulanmasın.

Düşünce Düzeyinde Hazır Olun

Astral seyahat çalışmalarına başlamadan önce zihnen kendinizi hazırlayın. Eğer kararlı iseniz mutlaka başaracağınızı bilin. Çalışmalara başlamadan önce kendinize telkinler vererek ön hazırlık yapabilirsiniz. Konu hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olun. Ön hazırlık aşaması atacağınız adımların daha sağlıklı olmasını sağlayacak ve başarabileceğinize olan inancınızı artıracaktır. Bu aşamada astral seyahat tekniklerini inceleyin. Kendinize uygun olanları inceleyerek geliştirmeye çalışın. Çalışmalara başlamadan önce zihninizde teknikleri test edin. Astral seyahat ile ilgili teknikleri Astral Seyahat Teknikleri linkinde bulabilirsiniz.

Astral Seyahat Çalışmalarında Ortam Nasıl Olmalı?

# Çalışma yapacağınız ortam az ışık almalı, mümkünse hiç olmamalı. Böylece melatonin salgısı başlayacak ve uyku ile uyanıklık arasında trans haline ulaşmanız kolaylaşacaktır.

# Dışarıdan gelen seslere karşı duyarlı iseniz çalışma yapacağınız yer sesin az olduğu bir yer olmalı.

# Ortam ısısı dikkatinizi dağıtmayacak düzeyde olsun.

# Çalışma yaptığınız ortama habersiz girişlerin olmayacağından emin olun. Eğer emin olamıyorsanız çalışmanızı herkes uyuduğunda yapmaya çalışın. Trans halinde iken veya çıkış anında irkilerek kendinize gelmeniz pek hoş olmayacaktır.

Astral Seyahat Nasıl Yapılır? Bedensel hazırlıklar

# Çalışmanızı sırtüstü uzanarak yapın. Bu pozisyon enerji akışının daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır.

# Üzerinize sizi sıkmayacak rahat kıyafetler giyin.

# Tüm bedensel ihtiyaçlarınızı karşılayın.

# Dikkatinizi dağıtacak kadar aç ve tok olmayın.

# Boynunuzun sırtınızla paralel olmasına yüksek olmayan bir yastık kullanmaya dikkat edin. Gerekirse yastık kullanmayın. Boynunuza gelecek bir baskı dikkatinizi dağıtacağı gibi enerji akışını da olumsuz etkileyecektir.

# Ayaklarınızı birleştirmeyin hafif aralık bırakın.

# Elleriniz vücudunuza temas etmeden yanlarda olsun.

Astral Seyahat Nasıl Yapılır? – Tekniğinizi geliştirin

Doğru teknikle astral seyahat nasıl yapılır? Hiçbir teknik herkeste aynı sonuçları vermez. Farklı konularda da değindiğimiz gibi duyuşsal, görsel ve dokunsal eğilimler algılarımızı farklı şekillerde etkilemektedir. Bir başkasının başarılı olduğu teknik sizde aynı etkiyi yapmayabilir. Bu nedenle kendi tekniğinizi bulmanız ve mümkünse kendinize bir teknik uyarlayıp geliştirmeniz yararlı olacaktır. Daha önce hazırlık aşamasında seçmiş olduğunuz teknikleri gece uyumadan önce uygulamaya çalışın. Bu uygulamalar sonrası en iyi sonucu aldığınız teknikleri seçerek istediğiniz sonucu alabileceğiniz şekilde değiştirin.

Örnek: Eğer görsel bir algıya sahipseniz, kendinizi bedeniniz dışında hayal etmek veya yattığınız yerden kendinizi izlemek sizde daha iyi sonuçlar doğuracaktır. Dokunsal bir algıya sahipseniz, bedeniniz dışına çıkıp kendinize dokunmak veya diğer cisimlere dokunarak onları hissetmeye çalışmak, bir ipe tutunup bedeninizden çıkmak etkili olacaktır.

Tüm hazırlıkları tamamlayıp kendinizi hazır hissettiğinizde uygulamaya başlayın. Uygulamaya başlamadan önce tüm soru işaretlerini tükettiğinizden emin olun.

Astral Seyahatte Korku En Büyük Engeldir

Korku ortadan kaldırılarak Astral Seyahat Nasıl Yapılır? Astral seyahat çalışmalarında başarısızlıkların büyük kısmı korku ile ilgilidir. Madde düzeyinde yaşamaya alıştığımız için madde seviyesinden ayrılmak ve farklı boyutlara açılmak insanda nelerle karşılaşacağını bilmemesinden kaynaklanan korkuları beraberinde getirir. Karanlık bir odanın insanda sebep olduğu korkular gibi astral seyahat ile yaşayacaklarımız bizi endişelendirebilir. Korkularınızı ortadan kaldırabilecek iki çözüm vardır. Karanlık odanın ışığını yaktığınızda içeride korkulacak bir şey olmadığını okuyarak öğrenmek. Karanlık odanın ışığını yakarak bizzat bakmak, yani yaşayarak öğrenmek. Bu noktada cesaretinize güvenmiyor ve korkularınızın üzerine gitmekte çekingen davranıyorsanız çıkış anında yaşayacaklarınızın sizi daha fazla korkutacağından emin olabilirsiniz.

Kimler Astral Seyahat Yapmamalı?

Çıkış anı, eğer kendinizi yeterince hazırlamamışsanız yüksek heyecan ve kalp ritminde artışı da beraberinde getirmektedir. Eğer kalbiniz hassas ise veya panik atak rahatsızlığınız (ve benzeri rahatsızlıklar) varsa o anda yaşayacağınız heyecanı kaldıramayacağınızı düşünüyorsanız bu çalışmadan uzak durmalı, uzun süre nefes egzersizleri (meditasyon), oto hipnoz ve trans çalışmaları yapmalısınız. Mümkünse astral seyahati bilen bir psikolog ile de görüşmeniz sizin için iyi olabilir. Vereceği tavsiyeler işinizi kolaylaştıracaktır.  

Astral Seyahat Nasıl Yapılır? Astral Seyahat Tekniği ve Uygulama

# Sırtüstü uzanın ve tüm bedeninizi serbest bırakın.

# Burnunuzdan derin bir nefes alın (Nefesinizi alırken dikkatiniz aldığınız nefeste olsun) ciğerlerinizi tümüyle doldurun. Bir kaç saniye bekleyin ve nefesinizi ağzınızdan verin. Bunu 5 kez tekrarlayın. (10 kez de yapabilirsiniz)

# Son nefesinizi aldığınızda tutun ve tüm bedeninizi sıkın. Bedeninizde sıkabileceğiniz bütün kasları sıkın. (5-6 saniye) Nefesinizi verirken kaslarınızı da gevşetin. (Bu teknikle bedeniniz deşarj olacak enerji kanalları açılacak ve transa girmeniz kolaylaşacaktır. Eğer yeterli gelmediğini düşünüyorsanız aşağıdaki adımdan devam edin)

# Derin bir nefes alın ve ayaklarınızı parmaklarınızla birlikte sıkın. Nefesinizi verirken ayaklarınızı da gevşetin.

# Derin bir nefes alın ve ayaklarınızdaki diğer kaslarınız için aynı yöntemi uygulayın. Aynı işlemi sırasıyla, kalçalarınız, karnınız, göğsünüz, elleriniz, kollarınız, boynunuz, yüzünüz ve son olarak tüm bedeniniz için uygulayın. Bedeninizde sıkmadığınız kas kalmadığından emin olun.

# Son aşamadan sonra kendinizi tamamiyle serbest bırakın. Bedeninizdeki titreşimleri, enerji akışını ve beliren görüntüleri izleyin. Hiçbir şeye müdahalede bulunmayın. Hiçbir şeyi zihnen de olsa yönlendirmeye çalışmayın. Kendinizi boşlukta asılı bir şekilde duruyormuş hissini yaşayın. Madde bedeninizden daha çok akıp giden enerjiye ve titreşimlere dikkat edin ve sadece izleyin. (Bu aşama, genelde aşırı rahatlama ile salgılanan melatonin nedeniyle uykuyu da beraberinde getirebilir, uyumayın. Müdahaleci olmayın ancak bilincinizi de kaybedip uykuya dalmayın)

# Bir süre bu şekilde kaldıktan sonra belirlemiş olduğunuz tekniği uygulayın. Ancak burada dikkat etmeniz gereken tekniği uygularken kendinizi zorlamayın, kaslarınızı sıkmayın. Spor yapmıyorsunuz ruhsal bir çalışma yapıyorsunuz ve bu bilinçle hareket edin. Sadece düşünün ve düşüncenizle yön bulmaya çalışın.

Tekniği Uygularken Dikkat Edilecek Noktalar

# Trans halinde iken herşey düşünce ile şekillenir. Tekniğinizi uygularken bedensel reflekslere kapılarak bedeninizi hareket ettirmeye çalışmayın. Gayri ihtiyari olan hareketlere de müdahalede bulunmayın.

# Tekniğinizi uygularken, öncesinde ve sonrasında bedeninizde aşırı titreşimler meydana gelebilir. Sesler duyabilir, aşırı parlamalar görebilirsiniz. Bunların bedeninizin vermiş olduğu tepkiler (Kasların gevşemesi, rahatlama, beyne fazla oksijen gitmesi, negatif enerjinin deşarjı) olduğunu unutmayın. Bir beklenti içerisine girmeyin veya endişeye kapılmayın.

# Aynı çalışmayı düzenli olarak her gün tekrarlayın. Kendinizi belirli bir zamana odaklamayın. Şu zaman olur, bu zamanda olması gerekir şeklinde şartlandırmalara girmeyin. Hazır olma anı koşullu olarak belirlenemez. Sorunsuz bir çıkış için herşeyi zamana bırakın ve yaptığınız çalışmalar sonrası edineceklerinizin tadını çıkarın.

# Çıkış anı aşırı heyecanı da beraberinde getirecektir, kalbiniz daha hızlı atacaktır. (Eğer yeterince uzun bir çalışma süresi geçirmişseniz herşey çok sakin olur) Bu anı zaman zaman düşünün ve çok doğal bir süreç olduğunu düşünün. Aynı durumu uykuya daldığınızda da bilinçsiz bir şekilde yaşadığınızı unutmayın.

Astral Seyahat Çalışmalarında Yaşadıklarınıza Dikkat Edin

# Çıkış anına yakın dönemlerde yüksekten düşüyormuş hissi yaşayabilirsiniz. Tüm bedeninizi saran karıncalanmalar olabilir. Müdahalede bulunmayın geçicidir.

# Çıkış öncesi ve çalışmalar sırasında çok kısa bir ana sıkıştırılmış normal zaman diliminde kavranamayacak yoğunlukta görsel, hissel ve duyuşsal anlar yaşayabilirsiniz. Bunlara takılıp kalmayın, ileride “Ben bu anı hatırlıyorum” diyeceğiniz anlar olarak size geri dönerler. (Açık bilinç normal zaman diliminde bu paketleri çözemez, uyku esnasında rüyada zaman kavramı farklı işlediği için 3-5 saniyede saatler süren rüyalar görülmesi gibi)

# Çok nadir de olsa tüm katlarda hazır olanlar ilk çalışma anında çıkış yaşayabilirler. Ancak büyük çoğunluk için ruhen ve bedenen çıkışa hazırlık süreci yaşanır. Bu sürecin olması gereken bir süreç olduğunu bilmelisiniz. Hemen olmasını istemek daha önce hiç araba kullanmamış birinin şehir içinde araba kullanmaya başlamasına benzeyecektir. Acele etmeyin ve zamana bırakın.

# Bedenen ve ruhen hazır olduğunuzda çıkış anını yaşarsınız. Sürenin ne kadar olacağı, kişiye ve kişinin ne kadar zamanda hazır olacağına bağlıdır. Günler, haftalar, aylar ya da yıllar da sürebilir. Süreye takılmayın sadece yaşayacaklarınızın tadını çıkarın.

Astral Seyahat Nasıl Yapılır? Astral Seyahat Öncesi ve Sonrası Yaşananlar

Bir kez çıkış yaşadığınızda mekanizma çözüldüğü için sonraki çıkışlar daha kolay olacaktır. Tüm bu çalışma süresince yaşadıklarınızı dikkatle takip edin. Aslında, istemekle başlayan bu süreçte siz ilerledikçe adım adım bu noktaya hazırlanmaya başlarsınız. 1-2 hafta içerisinde rüyada farkındalık yaşarsınız, rüyada iken rüyada olduğunuzu bilir ve rüyalarınızı yönlendirmeye başlarsınız. Lucid Dream olarak adlandırılan bilinçli rüyalar ruhsal yönde hazırlığın ilk aşamasıdır.

Uykularınız daha derin ve dinlendirici olur. Gördüğünüz rüyaları daha net bir şekilde hatırlamaya başlarsınız. Bu süreçte rüyalarınızı not almaya başlarsanız aslında zaman içerisinde gündelik yaşantınızın önemli bir bölümünü rüyalarınızda daha önceden gördüğünüzü farkedersiniz. Hayata bakış açınız değişmeye, durgunlaşmaya, daha sakin bir yaşam sürmeye başlarsınız. Zevk algınız, hayatı algılamanızda değişimler olmaya, daha duygusal ve objektif bir bakış açısına sahip olmaya başlarsınız. Eğer belli belirsiz bedeninizin farklı yerlerinde ve kalbinizin etrafında titreşimler hissederseniz endişelenmenize gerek yok bu enerji kanallarının (Çakra, Letaif) çalışmaya başladığının belirtisidir.

Konumuza ileri ki makalelerde Astral Seyahate Çıkışta Uykuya Dalış Anı, Astral Seyahat Riskler ve Önlemleri, İleri seviyeler için Astral Seyahat ve İmajinasyon Çalışmaları, Astral Seyahat ve Yapay Beyin Dalgalarının Kullanımı konuları ile devam edeceğiz.

Daha fazla bilgi için www.astralseyahat.net adresine Astral Seyahat ile ilgili diğer makalelere ulaşmak için Astral Seyahat Hakkında Diğer Makaleler linkine bakabilirsiniz.

 

Astral Seyahat Nasıl Yapılır? Öncesi ve Sonrası – www.parapsikoloji.net

19 Mart 2017

 

BİR YORUM YAZIN

Yorumunuzu veya Sorunuzu Yazın

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Ahu dedi ki:

  Merhaba astral seyahat ile ilgili bir çabam olmamasına rağmen daha önce deneyimlemiştim. İki gece önce uykuya dalmadan hemen önce uyku felci gibi birşey hissettim bilinç açık ama hareket edemiyorum. Astral denemek istedim. Birkaç dakika sonra müthiş bir titreşim hissettim anlatabilmem mümkün değil ve şiddetli bir baş ağrısı. Akabinde göz hizamda parlak beyaz bir top belirdi büyümeye başladı kuş şekline kadar geldiğinde titreme dayanılacak gibi değildi ve uyanmak istedim bitirdim. Daha önce böyle birşey yaşamadığım için bunun olağan birşey olup olmadığını merak ettim. İlk deneyimlediğimde lucid rüyada olduğumu farkettiğimde rüyamı yöneterek yatak odasına soğru uçtum fakat yatakta kendimi gördüğüm anda uyandım. İlginç olan kızım yatağın ucunda çapraz şekilde aynen gördüğüm gibi yatıyordu. Artık bişinçli olarak yapmak istiyorum. Yardımlarınızı beklerim.

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba Ahu Hanım,
   Gerekli şartlar oluştuğunda siz ek bir çaba sarfetmeseniz de seyahat gerçekleşebilir. Genelde bu tür istemsiz çıkışlar, uyku felci veya kara basan adı verilen durumlarda, uyku uyanıklık arasında kalındığında kataleptik evrelerde meydana gelebilir. Bu durumun tetiklenmesine neden olan etken, bilincin uyanmadan açılmasıdır. Beden uyumaya devam eder ancak bilinciniz açık olduğu için yönlendirme imkanınız olur. Ancak çıkışlar istem dışı meydana geldiği için genelde yaşadığınız olayda olduğu gibi sıkıntılı olabilir.

   Normal bir çalışma seyrinde meditasyon, nefes egzersizleri veya derin trans uygulamaları yapılarak belli bir ruhsal seviyeye gelinir. Sonuç almak kişinin ruhsal hassasiyeti veya ne kadar hazır olduğu ile ilgilidir.
   Şu aşamaları uygulayabilirsiniz,
   * Derinleşmek için bir yöntem belirleyin. http://www.parapsikoloji.net/nasil-transa-gecilir/ Linkinde anlattığım çalışma temel bir çalışmadır ve diğer örnekleri de kapsar.
   * Bu konuda anlatılanlarla birlikte http://astralseyahat.net/astralseyahat-teknikleri/ linkinde bahsedilen teknikleri inceleyin. İleri aşamalar için http://www.parapsikoloji.net/astral-seyahat-imajinasyon-calismalari/ linkinde anlattığım imajinasyon çalışmasını ve benzerlerini uygulayabilirsiniz.

   Konularda da bahsettiğim gibi düzenli çalışırsanız, çalışmalara başladıktan bir süre sonra bilinçli rüya evrelerini sık sık yaşamaya başlayacaksınız. Bu evreden sonra bilinçli çıkışlar kolay olacaktır. Acele etmeyin, zihnen, bedenen ve ruhen hazır hale gelmek önemlidir. Her çıkışın gerçek bir çıkış olamayacağını da lütfen unutmayın. http://www.parapsikoloji.net/astral-seyahat-imajinasyon-calismalari/

   Teknikler konusunda dikkat etmeniz gereken; teknikleri kendinize uyarlamanızdır. Neyi nasıl yaptığınızdan ziyade size ne kadar uygun hale getirdiğinize dikkat etmeye çalışın.

   Takıldığınız bir nokta olursa iletirsiniz.

error: Korumalı İçerik!