Prekognisyon Öngörü Yeteneği Nasıl Geliştirilir?

Gelecekte olacak olayları kontrolünüz dışında mı görüyorsunuz? Gördükleriniz hatta hissettikleriniz hayatınızı çekilmez hale mi getirdi? Prekognisyon Öngörü yeteneği nasıl kontrol altına alınır? Nasıl geliştirilir? Uygulanması gereken teknikler nelerdir?

Prekognisyon Öngörü Yeteneği Nasıl Geliştirilir?

Prekognisyon Öngörü Yeteneği Nasıl Geliştirilir?

Prekognisyon öngörü yeteneği nasıl geliştirilir? Öngörü yeteneğimizin geliştirilmesi için hangi teknikler nasıl kullanılır?

Doğuştan prekognisyon, öngörü yeteneğine sahipseniz sistemli bir çalışma ile bu yeteneğinizi geliştirebilirsiniz. Prekognisyon yani öngörü yeteneği tümüyle kontrol altına alınamaz ve size sınırsız bir görüş kazandırmaz. Doğuştan gelen yeteneğiniz ölçüsünde görüşünüzde genişleme ve kontrol sağlayabilirsiniz.

Komplekse girmemek, yaşadıklarınızdan korkmamak ve anormal olmadığınızı bilmeniz için yeteneğinizi tanımalı ve öğrenmelisiniz. Yeteneğinizi kullanmak zorunda değilsiniz. Bir araca sahipseniz özelliklerini ve sınırlarını da bilmelisiniz. Tanıyın, öğrenin. Dilerseniz garaja çekip kullanmayın. Yaşadığımız dünyada madde bilim dışında bilimsel gerçeklik kabul edilmediği için “ruhsal yetenekler” konusunun bilinmediğini ve tanınmadığını unutmayın.

Prekognisyon yani öngörü yeteneğine sahip insanlara bu yeteneğin yansıması farklıdır. Tamamı benzer görüşlere sahip değildir. Sahip olduğunuz yeteneğin özelliklerini tanımanız ehliyet sınavına girmeden önce araba kullanmayı öğrenmeniz demektir. Acil durumlarda ehliyet sizi hiçbir yere götürmez ama aracınızla hastaneye kadar gidebilirsiniz. Yaşamınızda öğrenmiş olmanın ve kendinizi tanımanın güvenini yaşarsınız.

Öngörü Yeteneği Nasıl Geliştirilir konusuna devam etmeden, ön bilgi amacıyla, Prekognisyon Yeteneğinin nasıl bir yetenek olduğunu ve gelecekte olacak olayların nasıl görülebildiğini Prekognisyon Gelecekte Olacak Olayları Görme konusundan okuyabilirsiniz.

Prekognisyon Öngörü Yeteneği ve Geliştirmek İçin Yapmanız Gerekenler

Not: Alıştırmalar prekognisyon yani öngörü yeteneği olanlar içindir. Prekonisyon yeteneğine sahip olup olmadığınızı Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları konusundan öğrenebilirsiniz.

Tüm Gördüklerinizi Not Alın

Rüyalarınızı ve gün içerisinde gördüklerinizi not alın.
Süreyi belirleyin. Ne kadar zaman sonra olacakları gördünüz?
Doğruluk oranlarını saptayın. Gördüklerinizin ne kadarı doğru çıktı?
Görüş genişliğinizi belirleyin. Gördüklerinizin kapsamı nedir? Kendiniz, aileniz, tanıdıklarınız, yaşadığınız yer, dünya, güzel olaylar, felaketler.. Gördüklerinizin ağırlıklı olarak ne ile ilgili olduğunu belirleyin.
Odak konular belirleyerek ne kadar sürede ne kadar gelişme elde ettiğinizi belirleyin.

Prekognisyon Öngörü Yeteneği Geliştirme Teknikleri

Prekognisyon Öngörü Yeteneği Nasıl Kontrol Altına Alınır ve Nasıl Geliştirilir? Yeteneğiniz kontrol altına almak ve geliştirmek için aşağıdaki iki tekniği kullanabilirsiniz. Sık sık tekrarladığımız gibi, “Teknikleri birebir yapmak zorunda değilsiniz” En iyi teknik, kendinize uyarladığınız tekniktir.

Odak Konu Belirleme ve Yoğunlaşma

Prekognisyon yeteneğinizi geliştirmek için konuya odaklanma iki şekilde yapılabilir.

Rüyada görme
〉〉 Derin trans halinde görme

Örnek Odak Konu: Maç sonucunun görülmesi

Amacınız maçın sonucunu görüp, sonuçtan çıkar elde etmek olmamalıdır. Bu alıştırmayı bir kez yapabilirsiniz. Çünkü tekrar ettiğinizde maçın sonucuna göre tüm ruhsal sisteminiz değişime uğrayacaktır. Sonuç, bu noktada önemli değildir. Maç sonucunu tam olarak görmeniz de görmemeniz de sizi değişime uğratacaktır. Diğer alıştırmalarınızda konuyu mutlaka değiştirin ve Asla maddi beklentilerle hareket etmeyin.

Maçın Sonucunu Rüyada Görmeye Odaklanma

Uyumadan az önce maça ve sonucuna odaklanın. Görmeyi istemek ne kadar şiddetli olursa görüşler de o kadar net ve doğru olacaktır. Maçla ilgili tüm ayrıntıları zihninizde canlandırın. Son olarak “Sonucunu görmek istiyorum” deyin ve uyuyun.

〉 Gördüklerinizi sabah mutlaka not alın. Maç gününe kadar en az 5 gün tekrar edin.
〉 Her gün gördüğünüz sonuçları değerlendirin.

〉〉 Bu süreçte sonucu etkileyecek herhangi bir müdahalede bulunmayın. “Şu kazansa, sonuç şu olur mu, gördüklerim çıkar mı” tarzında düşüncelere girmemelisiniz. Asıl sorun bu düşünceleri aşabilmeniz olacaktır. Bilinçli müdahale size sadece hayal gördürür.

Bu Çalışma Size Ne Kazandırır?

Hanginiz hangi kitapta ve okulda “prekognisyon” konusunu gördünüz? Okuma yazma, matematik, fen, hatta hiç kabiliyetiniz olmadığı halde nasıl resim yapılacağını da gördünüz ve temel bilgilere sahipsiniz.

Yaşamımız, nasıl şekillendiğimizle ilgilidir. Hayata nasıl baktığımızı ve nasıl yaşayacağımızı, doğuştan aldığımız etkiler ve doğumdan itibaren öğrendiklerimiz belirler. Ruhsal yeteneğinizle ilgili sistemli hiçbir çalışma yapmadığınız ve büyük ihtimalle “neden böyle olduğunuzla ilgili” bir arama motorunda yaptığınız arama sonucunda buraya geldiğiniz için herşeyi yeni öğreniyorsunuz.

Öğrenmediğimiz ve bilmediğimiz herşey kontrol dışıdır ve kendiliğinden meydana gelir. İstemek, kararlar almak ve uygulamak sizde bir kontrol mekanizması geliştirecektir.

Ne kadar kontrol altına alabiliriz? Ne yazık ki bu sorunun bir cevabı yok. Çünkü ruhsal yetenekler kişiye özeldir ve sınırları kendisi ile ilgilidir.

Derin Trans Halinde Görme

Rüyalar istemsiz gerçekleştiği için müdahale imkanımız yoktur ancak derin trans halinde bilinçli rüya evresi ile görüşler üzerinde istediğimiz müdahaleleri yapabiliriz. Sonuçlar üzerinde etkisi değişecektir ancak müdahaleci olmaz ve kendinizi konuya odaklandıktan sonra serbest bırakırsanız göreceklerinizin doğruluk oranı artacaktır. (İlk başarı ve başarısızlık herşeyi etkiler)

Ancak ilk uygulamada olduğu gibi, konuyu bu çalışmanızda da sadece bir kez uygulayın ve bir sonraki çalışmanızda kendinize farklı bir konu belirleyin.

Prekognisyon Öngörü Yeteneğini Geliştirmek için Teknik Uygulama

Nasıl Transa Geçilir? linkinde bulunan uygulamayı yapın. Belli bir derinliğe ulaştığınızda (Teta evresine geçmeniz gerekir. Bakınız Beyin Dalgaları; Gama, Beta, Alfa, Teta, Delta işlev ve Kullanımları ve Teta Dalgaları, Özellikleri ve Kullanım Alanları) Maça odaklanın.  Burada imajinasyon yapmanız işinizi kolaylaştıracaktır. Örnek olarak şu senaryoyu canlandırabilirsiniz (gerçeklik katmak önemlidir) “Maçı izlemek için eve zamanında ulaşmaya çalışıyorsunuz fakat sadece son 5 dakikasına yetişebileceksiniz. Heyecanla eve giriyorsunuz, kapıları açıp, açık olan Tv’nin bulunduğu odaya giriyorsunuz…..

İşte tam bu noktada durun… Sonucu göreceğiniz anda bilinç olmamalı… Bu noktada kendinizi serbest bırakın; Bırakın görüntü kendiliğinden devam etsin.

Bu uygulamayı da günde sadece bir kez yapın ve sonuçları not alın.

 • Israrla tekrar etmek,
 • sabırsızlık,
 • sonuçlar üzerinde müdahaleci olmak veya yönlendirmeye çalışmak

sonucu olumsuz yönden etkileyecektir.

Sonucu çeşitlendirmek için aynı gün iki çalışmayı da yapabilirsiniz.

Prekognisyon Öngörü Yeteneği Çalışmalarının Değerlendirilmesi

Çalışmanın Sonuçlarını Mutlaka Değerlendirin

Yaptığınız çalışmanın sonuçlarını değerlendirmeniz son derece önemlidir.

 • Eğer her iki çalışmayı da yapmışsanız hangi çalışmanın sonucu sizin için daha başarılı oldu?
 • Gördükleriniz arasında büyük farklılıklar var mıydı? Her gün benzer sonuçları mı gördünüz?
 • Çalışmayı yapmaya başladığınız andan itibaren rüyalarınızda veya yaşamınızda bir değişim oldu mu?

Bu ve benzer tüm ayrıntıları not alın. Çalışmayı sonlandırdığınızda elde edeceğiniz sonuçlar bu yeteneğinizle ilgili zihninizde oluşan soru işaretlerini çözmenizde yardımcı olacaktır.

Çalışma Sırasında Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar

 Çalışmaya hangi niyetle başlayacağınız ne elde edeceğinizi veya ne elde edemeyeceğinizi de belirleyecektir. Art niyetler, hak gaspı veya sonuçları bilerek kazanç elde etme düşüncesi size bir şey kazandırmayacaktır.

 Amacınız sadece yeteneğinizi tanımak, sınırlarınızı öğrenmek ve kontrol altında tutmaya çalışmak olmalıdır. Elde edeceğiniz en büyük kazancın öngörü yeteneğinizin çalışma mekanizmasını öğrenmek olacağını unutmayın.

 Kontrol altına almayı öğrendiğinizde eğer bu yeteneğin ortaya çıkardığı sonuçlar yaşamınızı olumsuz etkiliyorsa, yaptığınız çalışma sonrasında elde edeceklerinizi “istememek” olarak değerlendirin.

Bu çalışma ile istemediğiniz görüntülerle de karşılaşma ihtimaliniz her zaman vardır. Bu konudaki sorumluluğun size ait olduğunu unutmayın.

Olumsuz senaryolar yaşamaktan şüphe ediyorsanız lütfen öncelikle Psişik kategorisi altındaki konuları inceleyiniz.

Hangi Taş Kullanılabilir?

aquamarin (aquamarine) taşı

Prekognisyon yani öngörü yeteneğimizi geliştirmek için yapacağımız çalışmalarda eskiden kahin veya şans taşı olarak ta bilinen aquamarin taşı kullanılabilir. Aquamarin taşı algılamakta veya çözmekte zorlandığımız sezgi ve öngörülerin tanımlanmasında kullanılır. Ruhsal enerjileri dengeleyerek farkındalığın artmasında yardımcı olur.

 

Prekognisyon Öngörü Yeteneği Nasıl Geliştirilir?

www.parapsikoloji.net
25 Ocak 2019

E. Emre Sönmez
“İnsan ruhunu yitirmediği sürece yapamayacağı şeyler sınırlıdır AMA sınıra ulaşmak için vazgeçmesi gerekenleri terkedemeyecek kadar da bencil, tembel ve egoisttir”
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 50 YORUM
 1. blank İlknur dedi ki:

  43 yaşındayım ve bu güne kadar kendimin bile kabul etmek istemediği fakat sürekli başıma gelen ve beni korkutan şeyler yaşıyorum.Kimseye anlatamıyorum çünkü delirmiş bu kadın demelerinden korkuyorum.Nasıl oluyorsa tarif bile edemeyeceğim sıradışı olaylar yaşıyorum.Birden Gözümün önünden film şeridi gibi olaylar geçiyor.2 yada 3 gün sonra o olay gerçek oluyor ve kendimi ya o olayı yaşarken buluyorum yada Başkalarını o olayı yaşarken buluyorum.Bu yaşanılan son deprem afetini gördüm.Yıkımları ve ölü insanları gördüm.Çok büyük deprem olacak dedim.Snr kendi kendime saçmalama olmaz öyle şey abartıyorsun deyip kendime telkinde bulundum 3 yada 4 gün snr büyük bir yıkım yaşadık.O kadar çok üzgünüm ki şuan kelimelerle bile anlatamıyorum.Bende bu sıradışı öngörmelerimi araştırmak için Google sordum insan geleceği görür mü diye.Beni bu sayfaya yönlendirdi.Gerçekten ben deli değilim ve bu yaşadıklarım beni çok korkutuyor.Ne yapmam gerektiğinide bilmiyorum.Bu tür görüntüleri neden benim gördüğümüde bilmiyorum.İşin en ilginç tarafı ne görüyorsam hepsininde gerçeğe dönüştüğünüde görüyorum.

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Öncelikle hepimize geçmiş olsun. Acıların paylaşıldıkça hafifleyeceğini umarak elimizden geldiğince zor durumda olan kardeşlerimizin acılarını sarmaya çalışıyoruz.

   Araştırmanız ve kendinizi bu vesile ile de olsa keşfetmek için çaba göstermeniz taktire şayan. Henüz olmamış olayları başkalarına anlatmamanız doğru bir yaklaşım. Çünkü henüz olmamış olayların olabileceğine inanmayacaklar ve hatta yakın çevrenizdeki olaylardan da sizi sorumlu tutanlar olacak. Başka bir konuda, bazı olayların gerçekleşmesinde düşüncelerin madde boyutuna yansıtılmasında olayların tetiklenmesi söz konusu olabilmekte. Çok sayıda insanı ilgilendiren olaylar bu kapsama girmese ve sizin böyle bir etki mekanizmanız olmasa dahi insanlar bir şekilde “sen söyledin oldu” şeklinde yaşadıkları acıları yansıtma veya bir sorumlu bulma eğilimine girebilirler.

   Bir diğer konuda, insanlar sizin olacakları bildiğinizi gördüklerinde size farklı bir gözle bakıp egonuzun sağlıksız bir şekilde büyümesine sebep olabilir ve olmadık istek ve taleplerde bulunabilirler. Oysa öngörü mekanizması bilinçli yönetilebilecek bir mekanizma değildir (çok az insan hariç). Bunu insanlara anlatmak zordur ve sonuçları en çok sizi zor durumda bırakır. Anlattığınız ve gerçekleşen olaylarda ise size yönelen bakışlar her zamankinden farklı olacaktır.

   Prekognisyon Öngörü Gelecekte Olacak Olayları Görme yazısında konuyla ilgili daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.
   Sahip olduğunuz yetenekler doğum haritanızdan net bir şekilde görülebilir. Doğum haritanıza bakarak Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları konusunda belirttiğim konumları kıyaslayabilirsiniz. Eğer doğum saatinizi ve tarihini net olarak biliyorsanız bu yeteneğinizin kaynağını görebilirsiniz.

   Bu yetenek korkulması gereken bir yetenek değil. Endişe etmeyin. Unutmayın hiçbir yetenek gereksiz ve boş değildir. Eğer bu yeteneğinizi faydalı bir şekilde kullanmak istiyorsanız gördüğünüz rüyaları not edin ve müdahale edebileceklerinize olumlu yönde müdahale etmeye çalışın. Görülenlerin yeri, oluşu ve zamanı değişebilen görüntüler olabileceğini unutmayın. En azından dua edebilirsiniz. Eğer başkalarını da haberdar etmek isterseniz adınızı kullanmadan buradan da yazabilirsiniz.

   1. blank Kaan dedi ki:

    merhaba ben 22 yaşındayım bu durumu elimde olmaksızın yılda 2-3 kere yaşıyorum önceden rüya diyemeyeceğim bir şekilde görüyorum rüya diyemem bilincim açık çünkü gördüğümün aynısı oluyor bu durum ben daha çok küçükken başladı başkasının evinde yatarken gördüğüm siyah bir silüet ile ateşler içinde uyandığımı ailemin beni gezdirmeye çıkardığını hatırlıyorum kendime gelmem için , bunları anlatmamın nedeni sizde benzeri bir başlangıç oldu mu merak ediyorum teşekkürler

    1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

     Merhaba. Başlangıçlar herkeste farklı olur. Ancak temel etken astrolojik tetiklemelerdir. Belli gezegenlerin doğrum haritamızda etkin olması ile start verilir. Bu süreçte madde ötesi hassasiyetimiz arttığında diğer varlıkları da daha kolay görebilir hale geliriz.
     Benim başlangıcım rüyalar ile oldu. 1 yaşıma kadar hatırlayabiliyorum. Belli dönemlerde gördüğüm rüyaları sırası ile yaşadım ve devam ediyor. Bunlara bu alanlarda yaptığım çalışmalarla farklı etkilerde dahil oldu.

  2. blank Songül dedi ki:

   Merhaba ilknur hanım. Durumumuz çok benziyor. Ben de 6 şubat depremini biliyordum ama hiç bir şey yapamadım ve depremi yaşadım. Bu durumu kontrol etmeyi öğrenmeye çalışıyorum çünkü sonuçları bazen çok ağır olabiliyor. Sizinle de bu konu hakkında konuşmak isterim. Eğer siz de isterseniz mail adresim ***@gmail.com. (lütfen açık mail yazmayınız. Diğer kullanıcı kabul ederse mail adresinizi iletirim admin)
   Ayrıca emre bey burada yaptığınız bilgilendirmeler çok kıymetli. Artık kendimi ucube olarak tanımlıyordum. Okuduğum yorumlar durumu daha normalleştirmemi sağlayabilir. Gerçekten teşekkürler.

   1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

    Rica ederim. Ben teşekkür ederim. Dilerim kendinizi tanıdıkça aslında ne kadar değerli bir insan olduğunuzu da görürsünüz.

 2. blank Kaan dedi ki:

  Küçüklükte başladı farklı bir yaratık vari birşey gördüm oda daha küçüktü ve onu görmeye devam ettim ara ara Şuan üniversitem bitiyor en son lise sonda gördüm ve oda benimle beraber bildiğiniz büyüdü simsiyah ağzı büyük birşey işte batağıdır görmüyorum bu konuda bir fikriniz var mı diyet bir konuda yanlız bende değil annemde anneannemde teyzemde ve bende farklı farklı durumlar oluyor benimkinden bahsedeyim kız arkadaşımı ağlarken görüyorum bu durum rüya gibi değil rüya olmadığını biliyorum merak edip nasıl olduğunu aradığımda ve gördüklerimi anlattığımda ilk etapta iyi olduğunu söyledi ve güldü birkaçsaat sonrasında yanına gittim bitik halde aynı gördüğüm şekilde ağlıyordu , aynı bu görü şeklinde ceset gördüm anlam veremedim akşamına gittiğim yerde ceset bulundu , birşeyi düşünüyorum çok fazla istediğim birşeyi sabahına bir arkadaşım o istediğim şey ile beraber beni görüyor rüyasında ve beni aradı ( bu kısımda ilginç olan durum bu benim gördüğüm yaratık vari bir şekilde beni görüyor ve bu durumu bir kişi dışında kimseye anlatmadım bilmiyor yani ) , annemin durumu da farklı olarak şaşmaz yakın çevrede mlecek insanları görür ve ölür buna dedem dahil bilgi verebilirseniz sevinirim

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Bazı özellikler genetik olarak ta nesilden nesile aktarılabilir. Doğum haritanızda eğer bu özelliğinizle ilgili bir bağlantı yoksa gördüğünüz varlıkla da ilgili olabilir. Doğum haritanızda bu özellikleriniz var ise durum değişir. Bu durumda Psişikleri Diğer Varlıklar Neden ve Nasıl Kullanır? konusuna bakabilirsiniz. İnsanlarda varolan bazı özellikleri Cinler kullanmak isterler.

   Gördükleriniz anlık ise yani gördüğünüz anda oluyor ise, olduğu anda görüyor iseniz, durugörü; henüz gerçekleşmeden görüyorsanız Öngörü yeteneği olarak adlandırılır.

   Prekognisyon Öngörü Gelecekte Olacak Olayları Görme içerisinde sahip olduğunuz yetenek ile ayrıntılar mevcut.

   1. blank Kaan dedi ki:

    Şimdi detaylı olarak baktım doğum haritasına
    ay yengeç 8. Ev güçlü imajinasyon

    1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

     Öngörü yeteneğinin bulunduğu konumlarla bu konum arasında açı bulunuyor mu?

     1. blank Kaan dedi ki:

      Tam olarak anlayamadım ama yazdığınız kısımda bulunmuyor gibi duruyor tekrardan doğum haritası kısmına baktığımda telepati ve ruhsal derinlik diyor ama öngörü hakkında birley bulamadım

     2. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

      O sayfadaki konumlarla açıları olup olmadığını da kontrol eder misiniz.

    2. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

     Doğum Haritasında Öngörü Yeteneği Kazandıran Konumlar konusunda sadece bu konu ile ilgili konumları bulabilirsiniz.

 3. blank Amine dedi ki:

  Merhabalar benimde önsezi ve öngörü yeteneğim var hatta 12ci evimde şans noktası bulunuyor.Ben hissettiklerim konusunda biraz sıkıntı yaşıyorum hissim mi yoksa kaygılarımdan oluşan kuruntum mu diye ayırt etmekte zorlanıyorum bana önerebilceğiniz bi yöntem var mı?

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba. Doğum haritasındaki açılarla ilgili olabilir. Diğer insanların etkilerinden ve kaygılarınızdan uzak durarak hislerinizi güçlendirmeye çalışın. Dış etkenler ve bilinçaltı etkisi fazla ise (ruhsal hassasiyetinizle ilgili) hisleri doğru algılamak zor olur.

   Nasıl Transa Geçilir? Derin Transa Geçiş, Alfa Teta Evresi konusunda anlatılan çalışmayı yaparak kendinizi dış etkenlerden ve bilinçaltınızda biriken etkenlerden arındırmaya çalışın. Derin trans halinde kendinize vereceğin uygun telkinlerle hislerinizi güçlendirebilirsiniz.

   Telkinler konusunda Telkin linki altındaki konulara bakabilirsiniz.

   Ancak bir şeyi unutmayın ruhsal yetenekleri geliştirmek için yapılan çalışmalar size farklı kapılarak aralayacaktır. Bakış açılarınız, yaşamınız, düşünceleriniz değişebilir. Ruhsal Güçleri Geliştirme Yöntem ve Teknikleri konusunu okuduktan sonra çalışmaya başlamanızı öneririm.

  2. blank Kaan dedi ki:

   Teşekkür ederim ilginiz için

 4. blank Yunus Kızılkaya dedi ki:

  Hocam merhabalar. Ne zaman günde 3-4 saatlik uykuyla günlük yaşamımı devam etttirsem önsezilerim bir anda ortaya çıkıveriyor. Bir günde 4-5 olayın gerçekleşebileceğini önceden gördüm ve yaşadım . Bunların hiç birine anlam veremiyorum. Sizce bende bir rahatsızlık mı var yokla pskolojik bir durum mu ?Yardımcı olursunuz sevinirim.

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba. Hayır bu bir rahatsızlık değil. Prekognisyon Öngörü Gelecekte Olacak Olayları Görme konusunda bu ruhsal yetenek hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

   Doğum haritanızı çıkararak Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları konusunu inceleyin. Bu yetenekle ilgili konumlara sahip olduğunuzu göreceksiniz.

   Bazı durumlarda rahatsızlıkların verdiği hassasiyetle de bu gibi durumlar yaşanabilir ancak belli koşullarda ortaya çıktığını söylüyorsunuz; büyük olasılıkla doğuştan aldığınız yeteneklerin belli koşullar sağlandığında tetiklenmesi ile ilgili bir durumdur.

 5. blank Sue dedi ki:

  Merhaba, bazen haberci rüyalar görüyorum bunlar dışında çok garip rüyalar gördüğüm de oluyor. İki defa şapka takan bir adam silüeti görmüştüm (ilki siyah bir rüyaydı ve adam beni kontrol etmeye çalışıyordu, ikincisinde ise beni bir türbeye çekmeye çalışıyordu sonunda karabasanla uyandım) . Sonradan tanıştığım (Durugörü yeteneği olan) bir arkadaşım da bu adamı ve benzeri bir şeyler görmüş. Bu tarz şeyler gören başkaları da var mı yoksa tamamen tesadüfi bir durum mu diye merak ettim ve yazmak istedim.

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba. Yalnız olmadığınıza eminim.

 6. blank Merve dedi ki:

  Hocam psişik özellikleri olan kişilerin iç sesleri olur mu?
  Hocam bir de eğer bu üç sesleri varsa duruişiti ile ilgili olabilir mi?

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Herkeste açığa çıkmayabilir. Kullanılmayan yetenek tıpkı resme yeteneği olan bir insanın resim yapmaması gibidir.
   Evet olabilir. Eğer işitilenler anlık başkalarına ait varolan seslerle ilgili ise olabilir. Bu konuda iç ses ile diğer varlıkların fısıltıları da karıştırılmamalı.

 7. blank Şevval dedi ki:

  Hocam ben seneler önce bunları birine anlatmıştım. Ve güçlerim gitmişti. Seneler sonra geldi. Ama şimdi de anlatırsam veya bu gördüklerim hakkında çok düşünürsem, kafa yorar ve çalışma yaparsam tekrar giderler gibi hissediyorum. Bu düşünceyi asla aşamıyorum. Bu gerçek bir his mi yoksa kendime kurduğum bir tuzak mı bilemiyorum. Sizce üstüne gitmeli miyim?

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Bu konuda bir karar verirseniz bilinçaltınızın sizi olumsuz etkilemesinin önüne geçmiş olursunuz. Ruhsal Güçleri Geliştirme Yöntem ve Teknikleri konusunda yetenekleri geliştirme ile ilgili önemli detaylar bulunuyor. Orada yazılanları gözönünde bulundurarak karar vermeye çalışın.

   Düşüncelerinizle savaşmasın, siz savaştıkça sorun daha da büyüyecektir. Yaşadıklarınız ne olursa olsun sizi anlamayacak insanlara anlatmayın.

  2. blank Eda dedi ki:

   Merhaba bende ayni durumu yasadim ve artik ruya görmüyorum yaklasik bir ay oldu gerj gelir mi bilmiyorum. Bunun geri gelmesi için birseyler yapmak istiyorum ama geri gelir mi bilmiyorum sende kendiliginden mi geldi yoksa herhangi bir caba sarf ettin mi?Hangi yasinda gormeye basladin ve burcun neydi benimke paylaşırsan cok sevinirim cunku suan ayni durumu yasayan kisi olarak bulduğum tek sen varsin.

 8. blank Neva Aydoğan dedi ki:

  Hocam merhaba tekrar. Eski sevgilim hayatımdayken, onun bana söylemediği hislerini rüyamda görüyordum ve 1 gün sonra söylüyordu rüyamda gördüğüm şeyleri. Bir keresinde söylediği cümlenin aynısını gördüm. Ve öyle klasik seyler de değil hz.Musa ile ilgili bir şey demişti ve çok tuhaftı. Ben bu işaretlerin iyi olduğunu, ruh eşi olduğumuzu falan zannettim ama yürütemedim ilişkiyi başka şeylerden ötürü. Ve dün de rüyamda gördüm ama bu sefer beni aldatıyordu. Bu işaretler benim enerji alanımdan ötürü mü sadece (normal hayatımda da gerçekten çekiyorum çünkü birini çekmek istersem) yoksa onunla da ilgisi var mıdır? Yani ruh eşi böyle bir şey mi yoksa sadece basit öngörüler midir sizce

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba. Yaşadıklarınız daha çok sizin ruhsal durumunuz, duygularınız, bilinçaltınız ve yeteneklerinizle ilgilidir. Öngörü yeteneği olmayan insanlar sizin öngörü veya rüya aracılığı ile gördüklerinizi farklı şekillerde algılayıp yorumlarlar. Önsezi yeteneği olanlar sadece hissederler. Her ikisi de olmayan insanlar diğer insanlardan bilgi alırlar veya hiç etki de almayabilirler.

 9. blank Rafiq dedi ki:

  Merhaba. Verdiginiz bilgiler icin teşekkür ederim tam aradigim ve hergün acib okudugum bir site olmuş. Sizden sormak istedigim Aquamarin taşinin nasil kullanilmasi. Ovucumuzun icindemi saklasak ya yanimizdami koysak. Taşin hacmi ( böyük yada kicik olmasi) bir rol oynarmi. Biraz geniş bilgi verin lütven. Teşekkür.

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba. Rica ederim. Faydalı olmasını dilerim.
   Kolye olarak kullanabilirsiniz. Etkiyi kendinizde test etmek için kolye olarak veya alnınızın ortasında tek taş olacak şekilde de kullanabilirsiniz. Taşları kullanım sürenize göre belirli aralıklarla topraklayarak temizlemeyi unutmayın.
   Taşların büyüklüğü enerji kullanımınıza göre önem taşır. Bedeninizde taşıyacak ve bireysell çalışacaksanız kolye, bileklik veya alın ortası için ceviz büyüklüğü yeterlidir.

 10. blank Ece dedi ki:

  bu çalışmalarla istemediğiniz görüntülerle karşılaşma olasılığınız vardır derken ne gibi goruntuleri kast ediliyor acaba?

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Ruhsal yetenekleri açık olanlar madde ötesine uzandıklarında görüş maddesel olmadığı için diğer varlıkları ve gerçeklik olgusunu değiştirebilecek nitelikte birbirine geçmiş görüntülerde görebilirler. Madde boyutunda kısa ama gerçekte çok daha uzun zaman dilimleri de görülebilir. Bunları çözmek zor olduğu için karmaşa yaşanabilir.

 11. blank Fidan dedi ki:

  Merhaba ben küçüklüğümden beri kötü olayları daha çok hissediyırum. Ölüm hastalık gibi. Bazı dönemler sanki algılarım daha da çoğalıyor. Rüyalarımın hatırladıklarım çoğu çıkar. Birisi aklıma gelirse karşılaşırım. Balık burcuyum bunun da etkisinin çok olduğunu düşünüyorum. Bu yönümü geliştirmk istiyorum. Ama nasıl

  1. blank Nehir dedi ki:

   Bazıları yorumlarda “ben kendimi diğer insanlardan daha özel hissediyorum” tarzı şeyler yazmışlar. Ve kendilerince nedenlerini açıklamışlar. Ben Şunu dile getirmek istiyorum. Her insan kendini diğer insanlardan özel hissedebilir ve bazen diğer insanların bazı işleri bizden daha farklı yaptıklarını düşünebiliyoruz. Mesela örnek olarak – başka insanların Dünya yı bizim gördüğümüz gibi değil de başka açıdan görüyormuş gibi hissedebiliriz vb. – Bana göre her insanın böyle hisleri var sadece buna inanmıyorlar yada uğraşmak istemiyorlar. Bu öbür insanların böyle konularda yetenekli olmadığını göstermez. Benim çevremdeki herkes böyle konularda yetenekli hatta bana kalırsa Herkes böyle konularda yetenekli. Mesela gün içerisinde birçok kez sonradan olucak bir olayı hisseden biri böyle konularda yeteneksiz olduğunu düşünüyor. Kısaca benim demek istediğim şey [Böyle Konularda Ego Kasmaya Gerek Yok Ben Çok Özelim Tarzı, Çünkü sizin yaşadıklarınızı herkes yaşıyor bitek siz değil..] §§. (Unutmayalım Her İnsan Özeldir)

 12. blank Bb dedi ki:

  Hocam maclari tahmin ediyorum ama bide deprem gibi afetleri ne zaman olacağını nasıl ongorebilirim

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   O yönde bilinç oluşturmanız, algılarınızın depremi önceden görmeye adapte olması gerekir. Bir noktaya odaklanırsanız algılar o noktaya bağlanır. Ancak bilinç dahil olduğunda görülenler de yanılma oranı olabilir. Mesela “önceden olacak bir depremi bilsem, bunu bir kaç yerde yazsam ve söylesem, insanlar bana hayran olsalar” gibi düşünceler yanıltıcı sonuçlara neden olur. Bunun yerine astrolojik verileri kullanmak daha sağlıklıdır.

   1. blank Bb dedi ki:

    Kimse bana hayran olsun istemiyorum sadece onceden bilmek istiyorum
    Astrolojik veri derken neyi kastediyorsunuz

    1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

     Önce Prekognisyon Öngörü Gelecekte Olacak Olayları Görme konusunu tekrar okuyun. Konu sadece “önceden bilmek istiyorum” la sınırlı değildir.

     Astrolojik etkiler için Astroloji Kategorisi altındaki konulara bakabilirsiniz.

     1. blank Yaren dedi ki:

      Merhaba Ben küçüklüğümden beri kendimi diğer insanlardan daha farklı hissediyordum.
      Sağdece 1 tane gördüğüm rüyada ne olucagını gördüm. Ne gibi güçlerim var bilmiyorum Ve nasıl keşfetmem gerektiğimide herhangi gibi bir testte bu ortaya çıkarmı ?

 13. blank Bb dedi ki:

  Hocam bir sorum daha var
  Biri bana durduk yere sen yapamazsın vb. Seyler derse bir sure sonra moralim bozuluyor bunun aora ile bir ilgisi var mı

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Diğer insanlardan kolay etkilenmemiz doğuştan aldığımız etkilerle ilgilidir. Balık ve yengeç burçları (12 ev konumu da buna dahil) bu etkilerin artmasına neden olur.

   Psikolojimiz (ruhsal durumumuz) olumsuz etkilendiğinde enerji düşüşü yaşanır. Tüm psikolojik değişimler aura ile de ilgilidir. Ancak sebeplerin kökenine inerek sorun çözülmelidir. Aura çalışması sebebi belirsiz durumlarda kullanılabilir.

   Sizin durumunuzda auradan değil moralinizi bozan konudan başlanmalıdır. Moralinizi bozan insanlarla bir arada bulunmayın veya onlara moralinizi bozacak fırsatlar vermeyin. Fırsat verdiğinizde de ya ispat etmek zorunda kalırsınız veya olumsuz etkilenirsiniz.

   Moralinizi düzeltecek arkadaşlarınızla güzel vakit geçirin. Güzel bir gün geçirmeye çalışın. Enerjiniz yerinize gelecektir.

 14. blank anonim dedi ki:

  Emre Bey, o yönlendirdiğiniz kişi yine benim 🙂 İlaç aldıktan sonra gördüğümüz rüyalar doğruluğunu yitirir mi yoksa hala geleceği görebilir/hissedebilir miyiz?

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Net bir şey söylemek zor. Alınan ilaçların bir çoğu halüsinasyon ve yoğun rüyalara neden olabilir. Rüyaların ne kadarının gerçekleşen rüyalar olduğunu kontrol ederek sonuca ulaşabilirsiniz.

 15. blank Bb dedi ki:

  Hocam prekognisyon esnasında iki gazete görmek ne demektir

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Görülenler kişiye özel olduğu için bir şey söyleyemem.

   1. blank Bb dedi ki:

    Hocam ayın o an bulunduğu durum ruhsal çalışmaları etkiler mi
    Ayışığı suyu (ayışığı altında beklemiş enerjisini içine almış su) nasıl bir etkisi olabilir sizce

    1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

     Ayın ve diğer gezegenlerin konumlarının etkileri var. Enerjimizin artması ve azalması ile de doğrudan ilgili. Ayışığı suyu hakkında bir bilgim yok ne yazık ki.

 16. blank Keruv Ayyüce Mora dedi ki:

  Çok bilgilendirici, deniyeceğim :))

error: Korumalı İçerik!