Durugörü Yeteneği Nasıl Geliştirilir? Durugörü Tekniği

Durugörü Yeteneği Nasıl Geliştirilir? Durugörü Tekniği

Durugörü Yeteneği Nasıl Geliştirilir?

Durugörü Yeteneği Nasıl Geliştirilir? Durugörü Tekniği ve Evreler Halinde Uygulanması

Daha önce “Durugörü Nedir Nasıl Gerçekleşir?” adlı yazıda durugörü yeteneğini anlatarak kısaca durugörü yeteneğinin nasıl geliştirilebileceğine değinmiştim. Bu yazıda biraz daha geniş kapsamlı olarak bu yeteneğin nasıl geliştirilebileceğinden bahsetmek istiyorum.

Hemen belirteyim anlatılacaklar daha çok doğuştan bu yeteneğe sahip olanlar için olacaktır. Doğuştan durugörü yeteneğine sahip olmayanlar anlatılan tekniği uzun süre uygulayarak kendilerini geliştirebilirler.

Doğuştan Sahip Olduğunuz Ruhsal Yeteneklerinizi Kontrol Altına Alın

Neden ruhsal yeteneklerinizi bilmeli ve kontrol altına almalısınız?

Doğuştan bir ruhsal yeteneğe sahipseniz hiçbir zaman hayatı normal bir şekilde yaşayamazsınız. Algılarınız ve sezgileriniz madde ötesinin çok ötesinde olacaktır. Sizde varolan farklılıkların sebeplerini bilmemek hayattan kopuk ve kompleksli bir yaşam sürmenize neden olur.

Dikkat edilmesi gereken nokta, sınırları aşmadan yeteneklerin tanınması ve bir ihtiyacınıza cevap verecekse geliştirilmesidir. Kullanılmayacak, gereksiz geliştirmelerinde sorun teşkil edeceği unutulmamalıdır.

Bilmek, kabullenmek ve kontrol altında tutmak ruhsal yeteneği olanların yaşamını kolaylaştıracaktır.

Durugörü Yeteneği ve Alfa – Teta Evreleri

Durugörü yeteneği günlük hayatımızda aktif olan gama ve beta evresinde ortaya çıkmaz, kullanılmaz (kısa süreli gama evreleri hariç). Durugörü yeteneğinin aktif olabilmesi için alfa ve teta evrelerinin doğal veya bilinçli olarak deneyimlenmesi gerekir.

Teta evresi ve tetaya yakın Alfa evrelerinde madde sınırları ortadan kalkıp ruhsal özellikler belirgin bir şekilde ortaya çıkmaktadır. Bu evrede durugörünün gerçekleşmesi 3. göz (6 çakra), hipotalamus ve epifiz bezinin aktivitesi ile ilgilidir. Görüşlerin madde ötesi sınırları aşabilmesi ve bu durumun kontrol edilebilmesi alfa, teta ve kısa süreli gama evrelerinin bilinçli bir şekilde deneyimlenmesi ile mümkün olabilir.

Doğal halinde durugörünün gerçekleşmesi bilinçdışıdır ve kontrolsüzdür. Kontrolün sağlanabilmesi ise ancak bilinçle mümkün olabilmektedir.

Durugörü Yeteneğinin Geliştirilmesi ve Bilinçli Alfa Teta Evresine Giriş

Alfa – Teta evreleri doğal halde uykuda alfa, teta ve delta sıralaması ile gerçekleşir. Bu evrelerin bilinçli bir şekilde yaşanması için çok sayıda teknik vardır. Bu tekniklerde temel olarak şu basamaklar izlenir,

 • Gözlerin kapatılması ve yapay uyku evresinin başlatılması (melatonin)
 • Dikkatin bir noktaya verilmesi (Çoğunlukla nefes alışverişlere)
 • Dikkati dağıtacak vücuttaki enerjinin atılması (Kaslardaki enerjinin deşarjı)
 • İmajinasyonlarla bilincin yönlendirilmesi

Bu sıralamayı hangi adla uyguladığınızın hiçbir önemi yoktur. Önemli olan yöntem ve teknikleri kendinize uyarlamak ve kendinize göre geliştirmektir. Kelimelere ve tekniklere takılmak, sizde işe yaramayan yöntemlerde ısrar etmek, sizi tatmin etmeyecek söylemlere başvurmak gelişimi yavaşlatacaktır.

Tüm uygulamaların ortak amacı madde seviyesinden uzaklaşıp ruhsal seviyeleri bilinçli olarak deneyimleyebilmektir.

Durugörü Yeteneğinin Geliştirilmesi için Durugörü Tekniği ve Uygulama

Pratik durugörü tekniği ve evre evre uygulanışı

Tekniğin temeli, ruhsal derinliğin sağlanarak alfa ve teta evresinin bilinçli bir şekilde yaşanmasına dayanır. Bunun için “Derin Transa Geçiş” çalışmasını temel alarak uygulama yapabilirsiniz. Bununla birlikte sürekli yaptığınız meditasyon, nefes egzersizleri ve oto hipnoz çalışmaları varsa onları da uygulayabilirsiniz.

1. Evre Ruhsal Derinliğin Sağlanması

* Derin Trans Çalışması veya kendi uyguladığınız teknikle transa geçerek madde boyutunun üzerinizdeki etkilerinden uzaklaşın.

Bu etkiler zihninizi meşgul eden görüntü, düşünceler, yorgunluk ve sıkıntı gibi unsurlardır. Ayrıntılar derin transa geçiş uygulamasında verildiği için üzerinde durmuyorum.

2. Evre Bilincin Açık Tutulması

Ruhsal derinleşme çalışmalarını sürekli yapmıyorsanız bu çalışmalar çoğunlukla uyku ile sonuçlanır. Bilincin sürekli açık tutulabilmesi için uzun süre pasif kalmamalısınız. Bilincin aktif olması için şu yolu izleyebilirsiniz,

 • Ruhsal derinleşme çalışması ile belli bir derinliğe ulaştığınızda ara vermeden imajinasyon çalışması yapın. (Teknik örnekleri için İmajinasyon Çalışmaları)
 • Kendinizi arkasını görmeniz gereken bir duvarın önünde görüntüleyin.
 • Duvarın tüm ayrıntılarını inceleyin.

Alfa ve teta evresine geçişle birlikte bedeniniz ısınacak ve salgılanan melatonin bilincinizi kapatarak uyumanıza neden olacaktır. Bu noktaya her geldiğinizde derin bir nefes alın ve dikkatinizi yaptığınız imajinasyon çalışmasına verin.

3. Evre Durugörü Mekanizmasını Çalıştırma

Bunun için öncelikle Alfa ve sonrasında Teta evresine ulaştığınızdan emin olmalısınız.

Teta evresine ulaştığınızı nasıl anlarsınız?

 • Bedeninizde uyku öncesinde ortaya çıkan sıcaklık oluşur
 • Bedeninizde kalp atışlarınıza denk tüm titreşimleri ve enerji akışlarını hissedersiniz
 • Bedeninizi uyuşma ve titreşimler haricinde hissetmezsiniz
 • Madde bedeninizden daha çok enerji bedeninizi hissedersiniz
 • Madde boyutunun sizi kısıtlayan tüm baskılarından uzaklaşırsınız
 • Bütünlük ve birlik hissi ortaya çıkar.
 • Uğultu, kulaklarda çınlama, düşme hissi ve kendiliğinden ortaya çıkan farklı görseller oluşur.

Bu evreden sonra şu adımları izleyin

 • Önünde arkasını görmeye çalıştığınız büyük bir duvarın önünde durduğunuzu hayal edin.
 • Tüm dikkatinizi üçüncü gözünüze verin. (Alnınızın ortasının titreşmesi gerekir)
 • Alnınızın ortasından güçlü bir ışının duvara yansıdığını ve ışınların yansıdığı noktaların cam gibi arkasını görünür hale getirdiğini düşünün.
 • Başınızı çevirerek ışınları duvarın farklı noktalarına uygulayın. Işınların ulaştığı her noktanın cam gibi arkasını görünür hale getirdiğini hayal edin.

** Önemli: Durugörü yeteneğinin kontrol altında tutulabilmesi için ışınların sadece siz istediğinizde maddenin arkasını görünür hale getirmesi çok önemlidir. Teta evresinde şu sıralama üzerinde sıklıkla çalışın,

 • Üçüncü gözü hisset
 • Işınları yansıt
 • Madde ötesini gördükten sonra ışınları kapat tekrar duvarı gör.

Çok basit görünüyor olabilir ama düşünceler hayalleri, hayaller de ruhsal mekanizmaları harekete geçirir. Doğuştan durugörü yeteneğine sahip olanlar bu aşamayı çok kolay bir şekilde geçeceklerdir. Durugörü yeteneğine sahip olmayanların uzun süre çalışmaları gerekir.

Neden Önce İmajinasyon?

Kaydedilebilir Ruhsal Farkındalıklar” konusunda anlatılmıştı. Ruhsal seviyelerde imajinasyonla başardığınız herşeyi madde seviyesinde de kolayca başarabilirsiniz. Bu durum günlük yaşamımızdaki deneyim ve tecrübe ile öğrenmeye denktir. Beyin tekrarlanan herşeyi mantıklı bir şekilde koordine eder. Böylece tekrarlanan herşey bir sonraki denemede daha kolay yapılabilir. Benzer durum ruhsal çalışmalar içinde geçerlidir.

Bir süre sonra istediğiniz herhangi bir zamanda dikkatinizi üçüncü gözünüze yoğunlaştırdığınızda bu mekanizma sadece bilinçli olarak istediğinizde çalışmaya başlayacaktır.

Bu ruhsal mekanizmanın işlevi, dikkatinizi çakralarınıza yönelttiğinizde çakralarınızın titreşmesindeki duruma benzemektedir.

Önceki Konuda Sıkça Sorulan Sorulara Cevaplar

Doğuştan Durugörü Yeteneği Bulunan Konumlar

Durugörü yeteneği daha çok Neptün etkisi ile ilgilidir. Doğum haritasında Neptün etkisi yoğun olanlar özellikle balık burcu etkisi ile birlikte 3. evinde Neptün bulunanlarda yoğun olarak görülür.

Durugörü Nasıl Geliştirilir?

Durugörü tekniklerini kullanılarak doğuştan durugörü yeteneği bulunmayanlar da durugörü yeteneklerini geliştirebilirler ancak bunun için daha uzun süre çalışma yapmaları gerekir. Bu yeteneğe doğuştan sahip olanlar kontrol altına almak için çalışmalıdır. Sonradan bu yeteneğe sahip olmak isteyenler neden bu yeteneğe sahip olmak istediklerini ayrıntılı bir şekilde sorgulamalıdırlar.

Geliştirmek için derin trans çalışması, meditasyon ve nefes egzersizleri ile alfa ve teta evrelerine çok kolay bir şekilde girip gama evresini bilinçli bir şekilde kullanabilmeleri gerekir. Henüz derin trans, alfa, teta, gama nedir? gibi sorular sorma evresinde iseniz öncelikle temel kavramları öğrenmelisiniz. Konu içerisinde linki verilen bölümlerdeki uygulamaları ve burada anlattığım tekniği uygulayarak kendinizi geliştirebilirsiniz. Durugörü alıştırmaları yapmak ve bu alıştırmaları tekrar etmek gelişimi hızlandıracaktır.

Durugörü Yapmak, Durugörü Nasıl Yapılır?

Durugörü yapılmaz. Durugörü yeteneğine sahip olunur veya durugörü yeteneği geliştirilerek madde ötesi görüş kazanılır. Bu yeteneğe sahip olmak için geçerli bir nedeniniz olması gerekir. Duvarların ötesini görmek, insanları gözetlemek, ne kadar muhteşem bir insan olduğunuzu herkese göstermek için bu yeteneğe sahip olmak istiyorsanız basit çalışmalarla bu seviyeye hiçbir zaman gelemeyeceğini bilmelisiniz.

Yaşanılan 3. boyut herkesin her istediğini kolayca yapabileceği esneklikte değildir. Madde boyutunda ruhsal yeteneklerinizi geliştirip kullanabilmek için ruhsal derinliğe inebilmeniz gerekir.

Duru Görü Zikir Çalışması Var mı?

Yeterince sağlam bir alt yapıya, yeterli bilgi ve donanıma sahip olmayan, doğuştan güçlü bir auraya sahip olmayanların yapmaması gereken uygulamalar var. Şu ana kadar hazır olmadan başarıp devam ettiren görmedim. “Benim enerji seviyem yeterli, hazırım, başarabilirim” diyenler kendilerinden emin olmadıkça çalışma yapmamalıdırlar. Çalışmanın içeriği ne olursa olsun geri dönüşü zor ve zaman alıcıdır.

Duru Görü Yapanlar Hangi Burçtan?

Durugörü yeteneği daha çok kimlerde olur? Duru görü yapanlar, duru görü yeteneği yoğun olarak görülenler, özellikle yönetici gezegeni Neptün olan balık burcu insanlarıdır. Ruhsal hassasiyeti en yoğun olan burç balık burcudur. Bu hassasiyetleri nedeniyle bu yetenek çoğu zaman gerçeklik duygusunu yitirmelerine de neden olabilmektedir. Neptün etkisi yoğun olan diğer burçlarda da başta su grubu burçları olmak üzere duru görü yeteneği ortaya çıkabilmektedir.

Durugörü Yapmak Ne işe Yarar?

Doğuştan bu yeteneğe sahip olanlar kurtulmak ister, bu yeteneğe sahip olmayanlar ise sahip olacakları özelliklerle herşeyi yapabileceklerini düşünürler. Durugörü yapmak ne işe yarar? Hiçbir işinize yaramaz. Bir işe yaraması için durugörü yeteneğine sahip olunamaz. Doğuştan bu yeteneğe sahipseniz kontrol altına almaya çalışırsınız, bu yeteneğe sahip değilseniz sahip olmaya çalışıp bir süre sonra yeterince sabır gösteremeyeceğiniz için vazgeçersiniz.

Bazı ülkelerde polisiye olayların çözümünde, kayıpların bulunmasında, olayların aydınlatılmasında bu yeteneğe sahip medyumların yardımlarına başvurulur.

Rüyada Durugörü Mümkün mü?

Eğer rüyanızda bilincinizi açıp, bilinçli rüya evresini yaşayabiliyorsanız bu evrede durugörü çalışması yapmak daha verimlidir. Durugörü yeteneğine sahip olanlar rüyada da bu özelliklerini kullanabilirler. Prekognisyon (olacak olayları önceden görenler) yeteneği olan insanlarda zaman ötesi durugörü yeteneğe sahipler diyebiliriz. Çünkü zaman engelini aşıp olayları görebilmektedirler.

 

İlgili Konular

Beyin Dalgaları; Gama, Beta, Alfa, Teta, Delta işlev ve Kullanımları

Üçüncü Göz Nasıl Açılır? Dikkat Edilecek Noktalar

Nasıl Transa Geçilir? Derin Transa Geçiş, Alfa Teta Evresi

 

Durugörü Yeteneği Nasıl Geliştirilir? Durugörü Tekniği

www.parapsikoloji.net

16 Mart 2019

“Durugörü Yeteneği Nasıl Geliştirilir?” Konusu içerisinde geçen tanımlamalar, Kendi tanımlamalarımı ifade eder. Genel geçer olarak kabul edilmeyebilir.

Son Güncelleme 20 Ekim 2020 Emr

Elif Sude
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 42 YORUM
 1. blank Aliyeva dedi ki:

  Bilmiyorum okuyacaksınızmı. Lütfen bana bir akıl verin. Ben küçük yaşlarımdan durugörü yeteneğine sahibtim. Gündüz insanlarda auraları görürdüm. Kim ne konuşacak ne söylüycek aklından geçenleri bilirdim. Geceler gözümü kapadığımda etrafı aydınlık şekilde görürdüm. Uyurken gözümün üzerni bişeyle kapatırdım. Bazen gözü kapalı görürdüm bazense farklı renklerde dönen desenler görürdüm. Sonralar kapandı. Şu an olanları söyliyim. Benim 13 yaşımda kapandı ve şu an 25 yaşındayım. Empati kura biliyorum. Şifa gücüm olduğna inanıyorum. İki elimi ön öne iç tarafını tutduğumda devasal enerji topu yapa biliyorum. Kendi auram beyaz renkte fakat başkalarının aurasını göremiyorum. Tahmin gücüm affetmek duygum ön planda. Şunuda söyliyim bazen normal oturuyorum ve ses geliyor sonraında hayal geçiyor göz önünden ve o gördüyüm kısa süre sonra gerçek oluyor. Kaza görmüştüm ve erkek çocuk ölücek demiştim tabi inanan olmamıştı. Malesef iki gün sonra araba çocuğa çarptı yan mahallede. Babaannemin 5 gün çığlıklarla can vericeğni gördüm ve yine aynı şey oldu. Bu gibi çok şeyi yaza bilirim. Meditasyon yapıyorum düzenli olarak. Duygularıma dikkat ediyorum. Çakralarımdan kırmızı, turuncu, sarı çakramın iyi çalıştığını biliyorum. Kalp çakram boğaz çakram ve taç çakram düzgün çalışmıyor. Tüm çalışmalarım alın çakrama yönelmiş şekilde. Beni anlamanız için yazdım şimdi esas konuya geleyim. Gözümü kapatıp konsantre olduğumda alnımda siyah göz görüyorum etrafında siyah beyaz kareler oluşuyor. Etraftaki siyalıktan tane tane çok beyaz ve mavimsi renkten oluşan küçük noktalar oluşuyor. Tam karanlık gözün içindeki noktalar büyüyücekken biranda kayıp oluyor ve her yer mor renge dönüşüyor. EPİFİZ BEZİM AKTİVEMİ OLUYOR? YOKSA ÜÇÜNC Ü GÖZÜM AÇIKMI? DURUGÖRÜ AURA GÖRMEDEN VEYA GÖZÜ KAPALI ETRAFI DUVARIN ARKASINI ESKİSO GİBİ GÖRMEDİĞİMDEDE OLA BİLİYORMU? NE YAPMALIYIM SADECE TAVSİYE VERE BİLİRMİSONİZ? Şunuda belirteyim bende aşık cin musallatı var ö yüzden korkulardan dolayı kapandı gözüm ve şuan yine devam ediyor musallatlılık ama artık korkmuyorum ve onu duyuyor görüyorum. Parantez açarak unutmadan söyliyim kulağım çınlıyo etrafı duyamıyorum bazı sesler duyuyorum gözümün önüne görüntü geliyor çığlık atarak koşuyorum çünki müthiş kalbim sıkışıyor nefessiz kalıyorum canımı yakıyor. Kısa süre sonra geçiyor fakat gördüklerim ve duyduklarmı unutuyorum. Gürcistanlıyım türk deyilim türkçemde iyi deyil lütfen yanlış yazdıysam kusuruma bakmayın. Şimdiden teşekkürler😌🙏🏻…

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Merhaba. Oldukça anlaşılır bir şekilde yazmışsınız teşekkür ederim. Büyük ihtimalle doğuştan güçlü ruhsal yeteneklere sahipsiniz.

   Bu çalışmaları yaparken kendinizde hangi korumaları uyguluyorsunuz?

   Cinler sizin enerji alanınıza girdiği andan itibaren kontrolü ele geçirmek, enerjinizden ve yeteneklerinizden yararlanmak için doğal olarak çaba göstereceklerdir. Şu an auranız güçlü olduğu için fazla sorun yaşamıyor olabilirsiniz ancak zamanla kalkanınız düşer ve etkinliklerini artırırlarsa zor durumda kalabilirsiniz. Konuyla ilgili aşağıdaki konuya bakabilirsiniz

   Psişikleri Diğer Varlıklar Neden ve Nasıl Kullanır?

 2. blank buse dedi ki:

  merhaba, nasılsınız? ben de bir şey danışmak istiyorum. yardımcı olur musunuz? uykuya dalmadan önce uyku ile uyanıklık arası bazı şeyler görüyorum. bazen cisimler bazen tanımadığım insanlar. ve onları televizyon izler gibi sanki 3d şeklinde izliyorum. gözlerimi falan oynatıyorum hangi yöne giderlerse. uyanık olduğumu da biliyorum. yani o kadar gerçek görünüyorlar. biraz zorluyorum daha uzun olsun diye ama sonra uçup gidiyor. =))bu ne olabilir? yani uyanık olup rüya görüyor olma hissi.

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Merhaba. Teşekkür ederim.

   Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları konusunu inceleyin. İmajinasyon yeteneğiniz olabilir.

   Uyku ile uyanıklık arası bilinçli alfa teta evresi (Alfa Dalgaları, Özellikleri ve Kullanım Alanları Teta Dalgaları, Özellikleri ve Kullanım Alanları) yaşıyor olabilirsiniz.

   Bu durum herkeste her zaman olmaz. Yaşantımızı etkileyen olaylar olduğunda, günlük yaşamımızdaki değişimlerde, ibadetler veya meditasyon gibi uygulamalarla bilincimizin alfa ve teta evresinde de açılması ile ortaya çıkar. Gördükleriniz eğer gerçekte varolan olaylarla ilgili ise durugörü yeteneğinin varlığından da bahsedebiliriz. Görüntüler bilinçaltınıza atılan olaylar ve duygularla ilgili ise bilinçaltı görüntüleri de olabilir.

 3. blank sude dedi ki:

  Merhabalar ben 2-3 yıl önce birinin öleceğini hissetmiştim ve bu his birkaç gün sürmüştü ardından gözümde karşı dairenin kapısı canlandı ve birkaç gün sonra karşı komşumuzun kocası vefat etti ve daha da böyle bir şey yaşamadım. Sizce neden?

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Merhaba. Prekognisyon Öngörü Gelecekte Olacak Olayları Görme yeteneği ile ilgili bir durum. Bazı insanlar henüz olmamış olayları önceden farklı şekillerde algılayıp görebilirler.

   1. blank Eray dedi ki:

    Merhaba ben şifayla ilgileniyorum. Sezgilerim kuvvetli fakat durugörümu bir türlü geliştiremedim. Enerjileri, varlıkları görmekten korkmuyorum hatta görmek istiyorum. Rica etsem zikir çalışmasını alabilir miyim?

    1. blank Elif Sude dedi ki:

     Merhaba. Hayır alamazsınız.

 4. blank Su dedi ki:

  Merhaba Elif hanım , durugörü ile ilgili olarak okumaya başladığımdan beri bazı şeyleri yaşadığımı pek çok olayı deneyimlediğimi anlıyorum .Bazı şeylere sahip olduğunu bilmek hissetmek güzel tabi araştırmaya devam edeceğim .Çalışıp çalışmama konusunda endişeliyim açıkçası .Sizce yapılmaya değer mi .Tek başımıza bir noktaya kadar gelinebilirdi mi ?Bir de ruh sağlığımız üzerinde olumsuz etkisi olur mu ?merak ediyorum .Olduğu gibi mi bırakmalıyım bir kaç adım daha atıp neler olabileceğini görmek mi kararsızım ..Teşekkür ederim .

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Merhaba. Temel olarak “bu neden oldu, deliriyor muyum, bana neler oluyor” gibi sorulara cevap bulmak ve aslında yaşanılanların çok normal olduğunu bilmekte yeterlidir. Yaşadıklarını anlattıkları için deli damgası yiyen ve delirdiğine inanan çok insan var çünkü.
   Bu konuda bir kaç adım ileri gitmek size bir şeyler kazandıracak mı? Hayatınıza olumlu dönüşler olacak mı? Getirisi ve götürüsü ne olur? iyi değerlendirmek gerekir. Daha fazlası için bir amacınız yoksa merak için devam ettirip ettirmek sizin vereceğiniz bir karar. Çünkü yeterince bilinmeyen bir alemde yalnız yürümek kolay değildir. Biz site üzerinden yeterince yardımcı olmaya çalışıyoruz ama zamanınızın büyük kısmında siz kendinizle başbaşa kalacaksınız.
   Ruhsal Güçleri Geliştirme Yöntem ve Teknikleri konusu belki fikir verebilir.

  2. blank Feritcan dedi ki:

   Merhabalar,ben sizin sıkı bir takipçinizim ve astral seyahat, telekinezi, telepati gibi pek çok konunuzu inceledim ve hepsine de çok çalıştım fakat bu çalışmalar hiçbir sonuç vermedi. Ama daha öncelerden yaşamadığım bazı durumlarla karşılaşmaya başladım. Örneğin bir şey tahmin etmeye çalıştığımda her ne olursa olsun bir sayı bir renk bir kelime fark etmeksizin doğru biliyorum. Ama bu her koşulda olmuyor. Mutlaka aklıma ilk geleni söylersem doğru çıkıyor eğer zerre kadar üstünde düşünsem bilemiyorum. Bu sizce çalışmaların etkisi mi ve eğer öyle ise bu durum durugörü ye mi giriyor? İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.

   1. blank Elif Sude dedi ki:

    Merhaba. Yapılan her çalışma diğerini etkiler. Telekinez çalışırsınız açılan kanallar telepatide de astral seyahatte de etki gösterir veya 6. hissiniz gelişir. Bu durum enerji kanallarının aktif olarak kullanılması ile ilgildir.

    Serbest olan herşey gelişir. Baskı herşeyin şeklini değiştirir. Algılamak istedikleriniz üzerinde baskı kurmayın. Bırakın zihninize gelmesi gerekenler gelsin. Mücadele etmeyin. Bilinç devreye girdiğinde herşeyi etkilemeye başlar. Kendinizi geliştirmek isterseniz uzun süre çalışmanız gerekir.

 5. blank Muri dedi ki:

  mrb ismim Murat mac sonuclari önceden biliyorum para hirsi girince beyin biraz oyun oynadi bir pstü veya alti gelmeye basladi:))) Birde gecen sefi gördüm gözünde yaralar vardi adam hastalandidoktor 1 ay rapor verdi görememe tehlikesi varmis böyle seyler. Ama mac sonuclarini kafaya takiyorum nasil gelistirebilirim?

 6. blank ZUHAL dedi ki:

  merhaba dün instagramda duru görü nedir inceledim gözümü kapattım ve 2 farklı yerdeki arkadaşlarimin o anda neler yaptığını gördüm, sonra 2 kişiyi daha düşünüp gözümü kapattim giysilerin renkleri dahil bildim ne yaptiklarini bildim , bu nedir birden bire başıma geldi korkmalimiyim

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Merhaba. Araştırdığınızda gördükleriniz doğru çıkıyorsa durugörü yeteneğiniz olabilir. Durugörü Nedir? Durugörü Nasıl Gerçekleşir?
   Korkmanıza gerek yok. Eline fırça alan biri iyi bir resim yaptığında ve doğuştan resme yeteneği olduğunu öğrendiğinde korkması mı gerekir?

 7. blank Muhammed dedi ki:

  Merhabalar. bende kendimde duru görü olduğunu farkettim bazı olaylar yaşayınca üzerine düştüm .biraz bahsetmek istiyor um .telefonla konuşurken karşındakinin ne bugün neoldu biliyormusun sorusuna .cvp olarak arabamı çalındı sorusuyla karşılık verdim ve doğruydu. 2.kizim dedesiyle oynarken şimdi kolu kırılacak dedim ve Saniye içinde bir ses kolu kırılmıştı.ve yanlız ben yanlarında değilim farklı bir odadayim sadece oyun oynadıklarını biliyorum. Ve son bir kaçtır arkadaşlar la okey oynarken çıkacak sayıyı ve rengiyle beraberinde tutturuyorum. Kendimizi geliştirmek için bire bir eğitim yokmu bu konular hakkında yüz yüze daha etkili olacağı kanaatindeyim.simdiden teşekkürler iyi geceler

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Merhaba. Öncelikle yeteneğinizi neden geliştirmek istediğinizin net bir cevabını bulun. Neden? Eğer kendinizi geliştirmenizin yaşamınızı kolaylaştıracağına inanıyorsanız adım atın. Aksi taktirde sorunda yaşayabilirsiniz.
   Bu konuda sadece durugörü üzerine birebir eğitim verenler olup olmadığı konusunda bir bilgim yok, araştırma yaparsanız bulabilirsiniz. Eğer bulamazsanız konu içerisinde verdiğim linklerde neler yapmanız gerektiği anlatılmakta.

   Aklınıza gelen olumsuzlukları dile getirmemeye çalışın. Bir şekilde bu düşünceleri etkisiz hale getirin. “Olmamasını istiyorum, olmaması daha iyi” gibi şeyler söyleyin. Bazı insanlar düşüncelerini söylediğinde veya zihinlerinde tekrarladıklarında olmayacak olayların olmasına neden olabilir. Düşünce ve söylemlerin etkileri enerji boyutunda farklıdır.

 8. blank Murat dedi ki:

  Sorumu biraz uçuk gibi gördüğüm bir örnekle soruyor olabilirim ama Durugörü yoluyla Hz. Adem’in veya amerika kıtasına gönderilmiş bir peygamberin hayatından kesitler müşahede etmem mümkün mü?

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Cevabı da bir çokları için uçuk gelecek ama tek bir kaynaktan türemiş bir canlı yapı, dna ve genetik yapı ile birbirine bağlı olduğu ve tüm bilgiler bu genetik ağ ile aktarıldığı için bağlantı kurulabilir. Bilinçli teta evresinde bunun mümkün olabileceği söyleniyor. Pratikte doğal olarak herkesin uygulaması mümkün olmayacaktır.
   İleride teknoloji geliştikçe daha kolay olacağına inanıyorum. Şu an düşünceler, rüyalar ve hayaller net olmasa da bilgisayara aktarılabiliyor. İnsandaki geçmişe dayalı ağlar kullanılarak birikmiş tüm bilgilerde elde edilebilir. İnsanın ruhsal yönü kısıtlı olmadığı için madde duvarlarını aşanların her zaman yapabildiği söyleniyor.

 9. blank Ece dedi ki:

  Detaylı teknikler hakkında bilgi verir misiniz?

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   “Detaylı teknikler hakkında bilgi verir misiniz?” biraz açar mısınız? Detaylı teknikler derken? Hangi aşama ile ilgili?

 10. blank nymeria dedi ki:

  öncelikle merhaba umarım yorumumu dikkate alıp bana yardımcı olursunuz. ben daha önce 5 yıl aralıkla 2 rüya gördüm ilkinde yakın bir akrabamın dünyadan toz olup gittiğini gördüm ve aradan 1 hafta geçmeden rüyamda gördüğüm kişi öldü. daha sonra tanıdığım birini daha rüyamda gördüm ve 2 gün sonra yoğun bakıma alındı bi kaç gün sonra ise öldü. kendimi bildim bileli iyi imajinasyon yapabiliyorum biraz da araştırma yaptım ve doğuştan gelen duru görü yeteneğim olduğuna inanııyorum fakat yeterli değil dediğim gibi çok aralıklarla oluyor duru görüler geliştirmem için bana ne önerebilirsiniz? şimdiden teşekkür ederim

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Merhaba. Bahsettiğiniz konu daha çok prekognisyon denilen öngörü yeteneğine benziyor. Eğer yeteneğin ortaya çıkması için bir çalışma yapmamışsanız doğuştan gelen bir yetenektir. Aşağıdaki konuları inceleyin lütfen.

   Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları
   Prekognisyon Öngörü Gelecekte Olacak Olayları Görme
   Prekognisyon Öngörü Yeteneği Nasıl Geliştirilir?

 11. blank sena dedi ki:

  Ben küçüklüğümden beri çok iyi imajinasyon yapabiliyorum ve anlamsız şeyler görebiliyorum ama bir yıldır daha fazla şey görmeye başladım yer, olay, simge, hatta bilmediğim dilde kelimeler. Bazı insanlar durugörü yeteneğine sahip olduğumu, bazıları ise beynimin oyunu olduğunu söylüyor. zener kartlarda ise çok kötüyüm. Genelde bir sonra ki kartı biliyorum. Bu uygulamayı yapmaya çalıştığımda ise daha odaklanmadan bir şeyler görüyorum. kafam gerçekten çok karışık. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Atmanız gereken ilk adım doğuştan sahip olduğunuz yetenekleri öğrenmek. Öncelikle Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları konusundan hangi ruhsal yeteneklere sahip olduğunuzu öğrenmeye çalışın.

   Ruhsal Güçleri Geliştirme Yöntem ve Teknikleri konusunda yapmanız gerekenler ve dikkat etmeniz gereken noktalar anlatılmakta. Acele etmeyin. Yaşadığınız sürece önce kendinizi keşfetmeye sonra ihtiyacınız olanları geliştirmeye odaklanın.

 12. blank hasan dedi ki:

  Maddi ve manevi dertlere şifa olsun ve merakımdan hacamat yaptırmıştım , hacamat yapan kişiye bu konular hakkında bir merakım olduğunu ve açıkcası sanki bu konu beni çağırıyor gibi hissettiğimi söyledim.Fakat aynı zamanda daha önceden yaşadığım korkulardan dolayı bu yoldan geçmiş birisini takip etmem gerektiğine inandığımı söyledim ve sürekli bir arayış içerisindeyim fakat bulamıyorum kimseyi dedim.Bana söylediği şeyler kafama takıldı biraz , bulamama sebebim takip edeceğim kişinin bendekini kıskanma ihtimali olduğu ve aslında bulamıyor değilsin göremiyorsun demişti.eğer 40 gün namazına dikkat edersen kapılar açılır fakat gördüklerine tahammül edebileceğini düşünüyor musun diye de sordu.Çok kararsızım zaman zaman bu konu beni içine çağırıyor ve ne zaman ilgilenmek istesem kendimi bu konudan çok uzaklarda buluyorum.

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Herşeyin bir zamanı var. Öncelikle kendinize şu soruyu sorun! İhtiyacınız var mı? Madde ile madde ötesi arasındaki perde kalktığında göreceklerinize ihtiyacınız var mı? Şu an bu satırları okuyorsanız etrafınızdaki varlıkları görmenin size bir yararı olacak mı? Kontrol edebilecek misiniz?

   Takip edeceğiniz kıskanma ihtimali nasıl bir insanı takip ettiğinize bağlı. Eğer doğuştan herkesin farklı kabiliyetlere sahip olduğunu bilen, kendini aşmış, kemalat noktasında biri ise kıkanmaz aksine pırlanta ustası gibi eserinden gurur duyar.

   Öncelikle kendinizi ve kabiliyetlerinizi keşfediniz.

   Lütfen aşağıdaki konuları dikkatlice inceleyin.

   Hangi ruhsal yeteneklere sahipsiniz? Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları
   Kendiniz geliştirmek için neler yapmanız gerekir? Ruhsal Güçleri Geliştirme Yöntem ve Teknikleri

   Dikkate almanı gereken konular Ruhsal Gelişim Önemli Konular

   Birilerinin çıkıp “haydi hazırsın koş” demesini beklemeyin. Siz kendinizi keşfe çıkın, siz adım atmadıkça gelişim olmaz.

   40 gün konusunu sadece namaz olarak düşünmeyin.

  2. blank Kübra dedi ki:

   Teknikleri deniyorum kendine sifaci diyen bi kiz goruyorum surekli bana yardim etmesini istiyorum ondan ama cevap alamiyorum ben bu kizida grcekte bi kere gordum sanirim acaba o bahsettiginiz diger teknikleri mail atabilirmisiniz

   1. blank Elif Sude dedi ki:

    Şu aşamada gördüğünüz kızın kim ve ne olduğu ayrımını yapmadan olmaz.

 13. blank aslıhan deniz dedi ki:

  Anlattığınız şekilde duvarın arkasını görmek istediğimde alnımda bir dalgalanma oluştu bu normal mi?

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Evet normal. Üçüncü göz ve o bölgede bulunan çakranın aktif olması ile ilgili bir durum.

   1. blank Funda dedi ki:

    Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler öncelikle.Evet benim çocukluğumdan gelen bir durugörüm var enerji seviyem yeterli bana bahsettiğiniz uygulamayı gönderirseniz sevinirim 🙏

    1. blank Elif Sude dedi ki:

     Rica ederim. Enerji seviyenizin yeterli olduğu kanısına nasıl vardınız?

   2. blank Unknown dedi ki:

    Durugörü zikir çalışmasını alabilirmiyim? Hazır oldugumu dusunuyorum.

    1. blank Elif Sude dedi ki:

     Hazır olduğunuzu düşünmenize neden olan şey nedir?

     1. blank Şahmer dedi ki:

      Ben balık burcuyum,küçükken hic bilmediğim yerlerde bulurdum kendimi.çok uzun bir sure rüya sandim .ama yatağa girip gözünü kapatınca ortaya çıkan dünya dışı görüntülerdir.ayrıca o zamana kadar dünyanın seklini dahi bilmiyordum.dünyanın dışından dünyaya bakıyordu.başka yerlere seyahat ettiğimi hatırlıyorum bir yer ama bizim dünyamız gbi olmayan.neyse çok ayrıntıya girmeyeyim.şuanda 30 lu hastayım ve duru görü deneyini bir kez denedim bir programda gördüm.birisi sanırım yildiz çizmiş ama ben bilmyrm.sonradan denilen komutları yapıp soğuk bir yer dedim sadece.neyse başka bir durum ise uzun zamandır ruyaalrimda gördüğüm şeyleri bir iki yıl sonra normal bir hayatta yaşıyordu..bunlar çok sık olunca insanin dikkatini çekiyor.bilen birisine danışmak istedim nedir bunlar.

     2. blank Elif Sude dedi ki:

      Balık burcu uygun konumlarda varsa madde ötesi deneyimlerin yoğun yaşayan bir burçtur. Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları
      Farklı yerlere seyahat etmeniz astral seyahat ile ilgilidir Astral Seyahat Nedir? Astral Seyahat Gerçek mi?
      Olacakları daha önce görmeniz Prekognisyon denilen öngörü yeteneği ile ilgilidir Prekognisyon Öngörü Gelecekte Olacak Olayları Görme

 14. blank Filiz dedi ki:

  Her zaman olmuyor uykuya daldığımda bir anda daha önce hiç görmediğim yerler görüp irkilerek uyanıyorum. Bunun durugörü ile bir ilgisi var mı?

 15. blank Elips dedi ki:

  Bu yeteneğe sonradan sahip olanlar da kontrol sorunu ortaya çıkar mı?

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Bilinçli ve adım adım gerçekleşen bir öğrenme olduğu için doğuştan bu yeteneğe sahip olanlara göre daha az kontrol sorunu yaşarlar. Ayrıntılar için Ruhsal Güçler, Kaynağı ve Yaşanan Sorunlar

error: Korumalı İçerik!

Parapsikoloji.Net sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et